Modern Mutfak Dekorasyonu

Modern mutfak dekorasyonu ile ilgili çok fazla çeşit ve model bulunmaktadır. Mutfak dekorasyonuna başlarken öncelikle mutfak dolaplarından işe başlamak gerekmektedir. Mutfak dolaplarını modern tarz doğrultusunda istediğiniz renk alternatifi ile seçmeniz mümkündür. Birbirinden işlevsel fonksiyonlara sahip, ister çoğunluk olarak raflı modelleri isterseniz de çekmeceli modelleri bulmanız mümkün.

2020 Modern Mutfak Dekorasyon Çeşitleri

Mutfak dekorasyonunu yenilemek ve modern bir tarz belirlemek istiyor iseniz öncelikle mutfakta kullanmak istediğiniz mobilyalara ve renklere karar vermeniz gerekmektedir. Mutfağın büyüklüğüne ya da küçüklüğüne göre karar vereceğiniz mutfak mobilyalarının da modern tarzın izlerini taşıyor olması gerekmektedir. Örneğin mutfak dolapları, mutfak için halı ve perde, mutfak masası ve sandalyelerinin renklerinin birbiri ile uyumlu olması ve modern çizgideki modeller arasından seçilmesi modern dekorasyonu size sağlayacaktır.

Modern tarzın da kendi içinde birbirinden farklı çizgileri bulunmaktadır. Örneğin sade ve modern çizgide bir mutfak dekorasyonu yapabileceğiniz gibi renkli, hareketli bir modern tarza da mutfak dekorasyonunda rastlanmaktadır. Mutfak için modern tarzı uygular iken mutfak dolaplarınızın da istediğiniz tarz doğrultusunda olması gerekmektedir. Son zamanlarda modüler mutfak dolapları olarak adlandırılabilecek takım olarak satılan ve monte edilen mutfak dolaplarından birini mutfağınız için seçebilir isterseniz de mutfağınızın ölçüsünü alarak istediğiniz tarzda ve işlevsel özellikte mutfak dolabı yaptırabilirsiniz.

2020 Modern Mutfak Dekorasyon Örneği

Modern mutfak dolapları genellik ile ankastre özelliktedir. Küçük mutfaklar da ideal olan bu mutfak dolapları büyük ve geniş mutfaklarda da oldukça şık ve modern görünmektedir. Modern mutfak dolapları sade renklerin tercih edildiği şık tasarımlara sahiptir. Genellikle mat renk kullanılmakla beraber modern dekorasyonlarda oldukça sık kullanılan gri ve antrasit renkleri de modern çizgideki mutfak dolaplarında görmek mümkündür. Ayrıca metal renk ayrıntılarına da sıklıkla yer verilen bu mutfak dolapları için yine metal renkte dekoratif aksesuarlar alınarak dekorasyon zenginleştirilebilir. Gri renk genellikle kullanıldığı ortama soğuk bir hava katmaktadır. Bunun için gri renk ile uyumlu farklı renkleri de dekorasyonda kullanmak daha doğru olacaktır.

Gri Renk ile uyumlu Renkler

Dekorasyon tutkusu için farklı renkler bir araya getirilmekte, renklerin birbiri ile uyumu dekorasyonda kullanılmaktadır. Eski zamanlarda çok fazla tercih edilmeyen gri renk de bu dekorasyon tutkusu ile kendini göstermeye başlamıştır. Özellikle birbirinden farklı renk kombinasyonlarında bir geçiş olarak kullanılan gri renk modern dekorasyonda gri renge sıklıkla yer verilmektedir. Öyle ki dekorasyonun tamamını gri renk temalı olarak yapıp grinin bir çok farklı tonu ile dekorasyonunu tamamlayanlar da bir hayli fazladır..

2020 Modern Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Gri renk tek başına ve yoğun olarak kullanıldığında sıkıcı ve bunaltıcı bir renk olabilmektedir. Ancak farklı ve canlı tondaki renkler ile bir araya geldiğinde ise çok şık ve zarif bir görüntü sağlamaktadır. Gri renk diğer tüm renk alternatifleri ile mükemmel bir uyum yakalamaktadır. Öyle ki bir araya geldiğinde uyumlu olamayacak renkleri bile gri renk sayesinde bir araya getirmek mümkündür. Gri rengin ciddi ve uzlaştırmacı bir yanı olduğu için evlerde de yer verilen gri renge ofis ve iş yeri ortamında da oldukça sık yer verilmektedir. Ayrıca ciddiyetin sağlanması gereken ortamların gri renk temalı dekorasyon ile dekore edildiğini görmek mümkündür.

2020 Modern Mutfak Dekorasyon

Gri rengin hakim olduğu dekorasyonlarda mobilyalarda, aksesuarlarda, iç cephe duvar boyasında olduğu gibi pek çok üründe gri rengi görmek mümkündür. Ayrıca grinin bir tonu olan antrasit renk de oldukça sık kullanılmaktadır. Özellikle modern dekorasyonda farklı renkleri bir araya getirmesi bakımından gri renk pek çok alternatif sağlamaktadır.

[haber id=”25721″]