Modern Retro Dekorasyonu

Eski ve yeninin bir arada kullanıldığı retro modern dekorasyonlar kullanıldığı alanlara şıklığı vaad ederken etkileyici bir tarz görüntüsünü de sunmaktadır. Genellikle ceviz ağacı gibi ahşap ürünlerin sıklıkla yer verildiği retro tarz ile minimalist çizgideki geometrik desenlerin fark yarattığı modern dekorasyonu bir arada kullanmak mümkündür.

Eski yaşamın ayaklanarak günümüze geldiği bu tarz dekorasyonlarda oldukça etkileyici bir tarz yakalanmaktadır. Örneğin ayakları ceviz ağacından yapılmış kadife kumaşlı şık ve modern bir koltuk takımı ile yine ceviz ağacından yapılmış bir orta sehpa hem retro tarza hitap ederken aynı zamanda da modern tarzın izlerini taşımaktadır.

2020 Modern Retro Dekorasyon Önerileri

Retro tarzın sade ve şık mobilyaları ile modern çizginin esintilerini taşıyan dekoratif aksesuarları kullanabilir ve dekorasyonu zenginleştirerek tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda hem modern tarza hitap eden hem de retro tarzın canlılığını ifade eden canlı renklerden de faydalanabilirsiniz.

Zıt renkleri bir arada kullanma özgürlüğü tanıyan retro tarzı modern dekorasyon ile harmanlamak mümkündür. Modern tarzın soluk renklerinden biri olan gri ile retro tarzın canlı renklerinden turuncu ve sarı renkleri bir arada kullanarak dekorasyonunuza ayrı bir enerji kazandırmanız mümkündür. Dekorasyonlarda retro tarzını yansıtmanın en güzel yollarından biri renklerdir.

Modern Retro Dekorasyon Önerileri 2020

Canlı ve zıt renkleri bir arada kullanabileceğiniz gibi soluk ve canlı renkleri de bir arada kullanmanız mümkündür. Örneğin yan sehpa seçiminde tercihinizi ahşabın da izlerini taşıyan renkli sehpa modellerinden yana kullanmanız hem retro tarzı kullanım alanınıza yansıtırken hem de modern tarzın izlerini de yansıtacaktır.

Modern tarz ile harmanlanmış retro stilini ev mobilyalarında da kullanabilirsiniz. Modern kumaşa sahip ahşap ayaklı konforlu ve rahat mobilyalar hem retro tarzını hem de modern tarzı yansıtmaktadır. Açık ya da koyu sade renklerde tercih edebileceğiniz bu mobilyaları desenli ya da farklı renklerdeki kırlentler veya koltuk şalı gibi koltuk aksesuarları ile de zenginleştirebilirsiniz. Retro ve modern tarzın ortak yansıması olarak kabul edilen minimalist geometrik tasarımlara da dekorasyonlarınızda yer verebilirsiniz. Örneğin bu iki tarz için de ideal olan desenli ve canlı kilimleri geometrik desendeki modelleri ile tercih edebilirsiniz.

Modern Retro Tarzının Kullanım Alanları

Modern tarzın da izlerini taşıyan retro tarzı dekorasyonları istediğiniz her alanda kullanmanız mümkündür. İster ev ister de iş yerlerinde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu tarzı ev dekorasyonunda da evin her alanında kullanabilirsiniz. Mutfaktan koridora, banyodan tuvalete, salondan oturma odasına, çocuk odasından bebek odasına, yatak odasından çalışma odasına ya da koridora kadar modern tarzın da izlerini taşıyan retro tarzını her alandaki dekorasyonlarınızda kullanabilirsiniz.

Modern Retro Dekorasyon Önerileri

Salon ve oturma odalarında mobilyalardaki minimalist çizgiler ve retro detaylar ile bu tarzı uygulayabileceğiniz gibi banyolarda da paspas ya da duş perdesi gibi ürünler ile beraber sıvı sabunluk diş fırçalığı gibi aksesuar bazlı eşyalarda da bu tarzı kolaylıkla yansıtabilirsiniz. Mutfaklarda ise küçük ev aletleri gibi ürünlerde daha minimalist çizgideki model tercihleri yaparken duvar ve perdelerde de retro ve modern tarzı harmanlayarak kullanabilirsiniz. Ayrıca mutfak dolaplarını da yaptırma imkanınız bulunuyor ise yine modern çizgide retro modeldeki mutfak dolaplarını yaptırabilirsiniz.

2020 Modern Retro Dekorasyon Önerisi

Son zamanlarda en çok tercih edilen dekorasyon tarzlarından biri olan retro tarzı kendi içerisinde farklı pek çok tarz ile harmanlayabilmeniz mümkündür. Retro tarza en çok yakışan tarzlardan bir tanesi de modern tarzdır. Modern tarzın her geçen gün yenilenen tasarımları ile retro tarzın eskiyi yansıtan farklı tasarımlarını bir arada kullanarak farklı bir tarzı yaratmanız mümkündür.