Mürdüm Koltuk Takımı Ve Mobilyaları

Mürdüm Koltuk Takımı Ve Mobilyaları; Koltuk takımları ve mobilyalar, güzel bir evin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Bu takımların varlığı, evdeki enerjiyi yükseltirken renk ve modelleriyle de kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar. Ev dekorasyonu denilince akla koltuk takımı ve mobilyaların gelmesi tesadüfi değildir. Satın alınan mobilya ve takımlar, ekstrem bir durum olmadığı sürece uzun süre kullanılacağından modern ve güzel modellerin seçimi önemlidir.

Mürdüm Koltuk Takımı Ve Mobilyaları

Koltuk Takımı Ve Mobilyalarda Renklerin Önemi

Renklerin insan hayatındaki yeri yadsınamaz. Farkında olmasak bile psikolojimize, algılarımıza etki eden renkler, koltuk takımları ve mobilyalar için önemli ve dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Bu gerçek, 2019 koltuk modelleri ve renkleri söz konusu olduğunda da değişmemiş ve kendini göstermiştir.avangart mürdüm koltuk takımı ve mobilyalar

Renk uyumu, şık bir dekorasyonun ilk adımı olarak belirlenmektedir. Sevilen tüm renklerin çeşitli eşyalar üzerinde kullanılmasıyla değil de mekanda tercih edilen bir renk üzerinden hareket ederek dizaynı tamamlamak daha iyi sonuçlar verecektir.

Oturma Odalarında Hangi Renk Mobilyalar Seçilmeli

Her renk her renkle aynı güzellikte durmayacağı gibi, tüm renkler de istenen her mekanda kullanılamayabilir. Örneğin, ışığı az alan bir odada siyah ve kahverengi gibi koyu renklerin kullanılması, seçimler güzel olsa dahi, istenilen sonucu vermeyecektir. Aynı şekilde, oturma odası koltukları ne renk olmalı sorusuna da böyle yaklaşılmalıdır.çizgili mürdüm koltuk takımı ve mobilyalar

Günün çoğunu geçireceğiniz oturma odaları, içinize ferahlık verecek şekilde olup sizi rahatlatma görevini üstlenmelidir. Zira günün yorgunluğunu atacağınız bu koltukların renkleri sizi boğmamalıdır. Ayrıca oturma odasındaki koltuk takımları diğer odadakilere kıyasla daha sık kullanılacağından temizlik faktörü de göz önüne alınmalıdır. Buna bakarak oturma odası koltukları için en ideal renkler şunlardır:

• Kül rengi
• Açık mavinin tonları
• Krem rengi
• Yeşil ve tonları
• Toprak renkleri

Fark Yaratmak İsteyenlerin Takımı

İnsanlar, farklı konularda diğer insanlara fark atmak ister çoğu zaman. Yeni gelinler başta olmak üzere, birçok insan bunun için ev dekorasyonunu tercih etmektedir. Özellikle salonlarda iddialı renk ve modelde koltuk takımları ve mobilyalarla karşılaşıyoruz. Doğru tercihler ve salonda genel bir uyum yakalandığında gerçekten de çok hoş ve güzel bir ortam oluşturabilirsiniz.avangart mürdüm koltuk takımı ve mobilyaları

Dikkat çekici ve beğenilen mürdüm koltuk takımı da farkını ortaya koymak isteyen kişilerin sık tercih ettikleri ürünlerden bir tanesidir. İster rengi ister modeliyle olsun bu takımlar star parçadır ve doğru seçimlerle salonunuzu bambaşka bir havaya sokabilir. 

[haber id=”11822″]

Mürdüm ağır bir renk olduğundan duvardan halıya, yemek masasından vitrinlere kadar diğer yerlerde daha sade renkler kullanmanız gerekmektedir. Bu şekilde mürdüm koltuk takımlarınız kendisini daha iyi gösterebilir.

Trendleri Takip Edenlerin Tercihi

Fonksiyonel ve dekoratif olarak önemsediğimiz koltuk takımları ve mobilyalar, pek çok farklı model ve renk alternatifleriyle üretilmektedir. Her geçen yıl da yeni modeller mobilya dünyasına kazandırılır. 2019 mobilya trendleri incelendiğinde, ev dekorasyonunda değişen ve değişmeyen unsurlar fark edilecektir. modern mürdüm koltuk takımı ve mobilyalar

Tasarımı ve kullanışlılığı birleştiren modeller bu sene de yerini kaptırmazken renk tercihleri farklılaşmıştır. İnsanlar canlı renk kullanmayı arttırmış görünmektedir.

Salon Dekorasyonunda Koltuk Takımları Ve Mobilyalar

Koltuk takımlarının çok tercih edilmesinin bir sebebi de eşya saklama bölmelerinin bulunmasıdır. Bu özellik, evin için yer tutan eşyaların korunaklı şeklide saklanmasını mümkün kılar. Bunun yanında yatılı misafirleri de düşünen koltuk tasarımları 2019 salon dekorasyonu içerisinde kendine yer bulmaktadır. Bu modeller açılıp kapanabildiğinden gerektiği zaman yatak olarak da kullanılabilmektedir.konforlu mürdüm koltuk takımı ve mobilyalar

Koltuk Takımlarının Ömrünü Uzatma

Severek kullandığınız koltuk takımlarını daha uzun süre kullanabilmek için, güneşle doğrudan temasına izin vermemeniz gerekir. Ayrıca eğer minderi olan bir takım tercih ettiyseniz minderlerin yerini belirli aralıklarla değiştirerek ters düz etmelisiniz. Döşemelik kumaşlar ılık su ve saf sabun ile temizlenmeli ve temizlik esnasında sert hareketlerden kaçınılmalıdır.

Mürdüm Rengi Oturma Grupları

Evin salonunda olmazsa olmaz mobilyalardan biri oturma gruplarıdır. Rahatlığı kullanışlılığının yanı sıra oturma gruplarının rengi de dekorasyon açısından son derece önemlidir. Bu sebeple odanın büyüklüğüne, mobilyanın şekline ve duvar rengine göre oturma grubu seçmek en doğru seçim olacaktır. Kadınların oldukça sevdiği bir renk olan mürdüm rengi oturma grupları oldukça karakteristik ve görkemli bir mobilya seçimi olacaktır. Bu sebeple odada konumlandırma ve mobilyaların büyüklüğü son derece önemlidir.

Mürdüm Rengi Oturma Grupları

Pudra bempe, açık su yeşili, gold tonları ve ekru renkler mürdüm rengi ile en uyumlu renkler arasında yer almaktadır. Mürdüm rengi oturma gruplarının kullanımı sırasında odanın duvar renkleri ve diğer mobilyaların renklerine göre seçim yaparak çok daha şık bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

[galeri]