Mutfağınızı Güzelleştirecek Ahşap Terek Modelleri

Klasik mutfaklardan hoşlananlar için yazımızda bugün birbirinden güzel renkleri ve farklı tasarımları ile mutfaklara sıcacık bir hava katan dekoratif ahşap terek modellerine yer vermek istedik. Mutfağını yenilemek yada biraz olsun hareket katmak isteyenler için ahşap terek modelleri oldukça popüler tasarımlar, birazda mutfağın daha sıcak ve samimi bir havaya sahip olmasını isteyenler için terek mutfak rafları oldukça değerli parçalar.

Kullanımı Osmanlı dönemine kadar uzanan bu dekoratif mutfak rafları günümüzde country ve rustik tarzı mutfak dekorasyonlarında önemli role sahip tasarımlar arasındalar. Ahşabın en samimi ve sıcak halini mutfağa yansıtan dekoratif terek modelleri şık oldukları kadar mutfakta büyük ölçüde kullanım kolaylığı sağlar. Yazımızın devamında bu dekoratif tasarımların mutfağa kazandırdığı kolaylıklardan ve uzun vadede sağladığı avantajlardan bahsedeceğiz. Aynı zamanda merak edenler için 2019 ahşap terek fiyatları ve satış noktalarına yer vereceğiz.

Dekoratif Ahşap Terek Modelleri

Kullanım kolaylığı sağlaması ahşap terek modellerinin popülerliğinde büyük rol oynuyor, kısaca özetleyecek olursak uzun vadede düşünüldüğünde ekonomikler, hem model seçeneğinin hemde renk seçeneğinin kişiye özel olarak tasarlanması ahşap tereklerin bu kadar ilgi görmesinin başlıca sebepleri arasında. Aynı zamanda mutfağa renk ve tarz kazandırması ve temizliğinin oldukça kolay olması sağladığı avantajlar arasında yer alıyor. Ahşap terek uzun ömürlü kullanıma fazlasıyla uygun, bu tasarımlarda genelde eskitme çalışmaları yapıldığından görünümde uzun vadede hiçbir değişim olmayacaktır, ayrıca raf ve çekmeceleri ile mutfakta hatırı sayılır bir kalabalığı ortadan kaldıracaktır.

Sıcak ve samimi bir mutfak için..

Bizim kültürümüzde ahşap terek modelleri hem ev hemde dükkanlarda kullanılmış ve kullanımı devam eden değerli ve nostalji kokan tasarımlardır. Zaten terek anlamı geleneksel Türk evlerinde kullanılan raf olarak geçer, bu anlamda düşünecek olursak tarzı ne olursa olsun klasik mutfaklarda kullanılabileceği gibi modern mutfaklar içinde kullanıma uygun olacaktır. Mutfağın tarzına uygun renk ve modelde özel olarak basitçe yaptırılabilir ve uzun yıllar mutfakta kullanım kolaylığı sağlayan dekoratif bir parça olarak düşünülebilir.

Son yıllarda ahşap terek modelleri karşımıza yumuşak kıvrımları ve dikkat çekici renk seçenekleri ile çıkıyor. Daha çok mavi tonları, pembe ve beyaz tonlarının öne çıktığını ve talep gördüğünü söyleyebiliriz. Bir çok ev dekorasyon sitesinde hazır olarak satışa sunulan ahşap terek mutfak rafı modeli bulabilirsiniz ancak hem maddi açıdan hemde kendi zevkinizi mutfağınıza yansıtabilmek adına ham şekilde, yan, boyasız ve cilasız şekilde satın alabilirsiniz. Bu şekilde dilediğiniz renk ve deseni uygulama şansına sahip olabilirsiniz.

Satın Almadan Önce

Mutfağında bu romantik ve şık rafları görmek isteyenler için biraz teknik detaylardan bahsetmek istiyoruz. Ahşap terek fiyatları tasarımın ebatlarına ve kullanılan malzeme kalitesine göre değişir. Uzun ömürlü bir kullanım için kesinlikle 1. sınıf mdf üzerine lake astarlama uygulanan ahşap terek modelleri tercih edilmelidir. Hazır olarak satışa sunulan modellerin çoğu mdf üzerine iki kat astar atılarak ve boyama işleminden sonra hazır hale getirilmiştir. Satın alma işleminden önce kesinlikle satın almak istediğiniz ahşap terek modelinin üretim malzemesi ve tasarıma uygulanan cila yöntemi hakkında bilgi almanızı öneririz.

Mdf üzerine lake astarlama yöntemi ile tasarlanan terek modelleri ileride farklı renklerin uygulaması açısından son derece kullanışlıdır. Sıkıldığınızda farklı bir rengi kolayca uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda yine isteğinize göre eskitme cila uygulaması yapılabilir, eskitme cila şeffaf dolgu uyarlanıp kullanılan ağacın damarlarının görünecek şekilde renk atılması ile ister parlak ister mat vernikle ( mutfağın tarzına uygun olacak şekilde ) yapılabilir.

Son olarak merak edenler için birbirinden güzel 2019 ahşap terek modelleri ve fiyatları hakkında geniş ürün seçeneği sunan bir bağlantı paylaşmak istiyoruz , Nitelik mobilya. Markanın web sitesinde (nitelik.com.tr) onlarca farklı dekoratif terek modeli bulabilir ve hemen satın alabilirsiniz.

[galeri]