2020 Mutfak Aydınlatma Dekoru

2020 Mutfak Aydınlatma Dekoru mutfakların ferah bir hava sunması ve dekoratif olması için tercih edilir. Bunun için aydınlatmanın önemi büyüktür. Gün içerisinde doğal ışığın mutfaklara yansıması çok önemlidir. Bununla birlikte gün ışığının alınamadığı saatlerde de mutfağın gereken aydınlığa sahip olması değerli bir detaydır. Bunu sağlamak adına günümüzde oldukça başarılı. 2020 mutfak aydınlatma Dekoru şık tasarımlar sunuyor. 2020 Mutfak Aydınlatmaları yeni trendlerle daha şık ve verimli bir hale gelecek.

2020 Mutfak Aydınlatma Dekoru2019 mutfak aydınlatmassı

Tavan Spotlarıyla Daha Aydınlık Mutfaklar

Spot aydınlatmalar, son yılların ve 2020 Mutfak Aydınlatma Dekoru tercihleri arasında ilk sırada yer alıyor. Bu aydınlatmaların ışığı çok daha güçlü yansıttığı görülüyor. Bu nedenle mutfaklarda da özellikle tercih ediliyor. 2020 yılında klasik gömme spot modelleri yine revaçta olacak. Fakat bununla birlikte tavana yerleştirilen sarkaç spotların da ilgi görmesi bekleniyor. Tercihe göre ikili veya üçlü spotlardan oluşan bu aydınlatmalar, aynı zamanda estetik bir duruşa sahipler.

Tezgah Aydınlatma Ekipmanlarımutfak aydınlatma çeşitleri

2020 Mutfak Aydınlatma Dekoru bünyesinde mutfakların tavanlarında kullanılan ışıkların dışında, tezgah aydınlatmaları da ilgi görüyor. Bu sayede mutfak tezgahında çalışmak daha kolay bir hale geliyor. Ayrıca geceleri yalnızca tezgah aydınlatmasının açık bırakılmasıyla, mutfağın hafif bir şekilde aydınlatılması mümkün olmaktadır. Bu yılın tezgah aydınlatma trendlerinde floresan ışığı tarzı aydınlatmalar yaygın. Ancak isteğe göre renkli ışıklar veya sarı ışık tercih edilebilir.

[haber id=”8398″]

Retro Mutfak AvizeleriRetro Mutfak Avizeleri

Mutfaklarda sürekli yemek piştiğinden ortaya çıkan buhar, avizelerin sürekli kirlenmesine neden olur. Bu nedenle mutfakta kullanılan avizelerin, biraz daha sade görünümlü olması tercih edilir. Retro avizeler, bu isteği karşılayacak özelliklere sahip. Son derece sade ve şık görünen bu avizeler aynı zamanda yeterli ışığı sunmasıyla da bu yılın tercihlerinde ilk sıralarda yer alıyor. Retro avizeler genelde sarkıt biçiminde tasarlanır. Üzerinde tek ve güçlü bir ampul kullanılır. Bu avizelerin temizlenmesi ve ampul değişimi gayet kolaydır. Dolayısıyla mutfaklar için ideal bir seçimdir.

Tasarruflu AydınlatmalarMutfak Avizeleri

Dünya kaynaklarının giderek tükenmesi, bu kaynakları idareli kullanmayı gerektiriyor. Son yıllarda üretilen aydınlatmalarda, tasarruflu bir kullanım mevcut. Buna göre ışığının seviyesi ayarlanabilen lambalar, oldukça ilgi görmeye başladı. 2020 yılında tasarruflu aydınlatmalar, mutfakların da gözdesi olacak. Uygulanan aydınlatma ekipmanlarında ışık kısma düğmeleri veya çoklu düğmeler, bu amaca hizmet ediyor. Bu sayede mutfakta o anda ihtiyacınız olduğu kadar ışığı kullanabileceksiniz. Bu tür aydınlatmalar, görünüm itibariyle hayli çeşitli. Her zevke hitap eden modelleri bulmak mümkün.

Örümcek Tipi Aydınlatma Modelleriörümcek tipi aydınlatma

2020 Mutfak Aydınlatma Dekoru gözde aydınlatmalarından biri de örümcek tipi olarak adlandırılan tasarımlar. Bu tasarımın isminden de anlaşılacağı üzere, çok sayıda kolu olan bir avize söz konusu. Tavanda yatay bir görünüm sunan bu avizeler, bir örümceğin kolları gibi birçok ışığa sahip. Bu aydınlatmaların da tasarruflu olduğundan bahsetmek mümkün. Çünkü ışıkların hepsini aynı anda yakmak zorunda değilsiniz. Şık bir görünüm sunan bu avizeler, parlak ve güçlü bir ışık sunuyorlar.

Halat Sarkıt Avizelerhalat sarkıt avizeleri nelerdir

2020 Mutfak Aydınlatma Dekoru çerçevesinde mutfaklarda kullanılabilecek en dekoratif aydınlatmalardan biri de halat sarkıt avizelerdir. Görünüm olarak bir kafesi andıran bu ürünler, çevresinde örülü halatlardan oluşuyor. Bu ürünler, gayet sağlam ve dayanıklı bir seçim olarak 2020 yılında mutfaklarda göz kamaştıracak. Halat sarkıt avizeler, mutfağa çok sade ve şık bir dekor kazandırıyor. Fiyatları da hayli uygun.

Çiçek Desenli Avizelerçiçek desenli avizeleri nelerdir

Çiçek desenli avizelerle 2020 Mutfak Aydınlatma Dekoru mutfaklarda her daim bir bahar havası hissettirecek. Yuvarlak şekilde tasarlanan bu avizelerin zemininde genelde beyaz renk hakim. Üzerine yerleştirilen çiçek detayları ise, oldukça şık. Özellikle mutfak dekoruyla uyum sağlayan çiçek desenli avizeler de uygun fiyatlı seçimler arasında yer alıyor.

Mutfak Led Aydınlatma Önerileri

Evin her yerine uyum sağlayan ve farklı bir görünüm sağlayan led ışıklardan mutfakta da faydalanabilirsiniz. Daha az ışığa ihtiyacınız olduğu zamanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz led aydınlatmaları mutfakta birçok farklı yere konumlandırabilirsiniz. Son derece kullanışlı ve az elektrik harcayan led ışıklardan faydalanarak aynı zamanda tasarruf edebilirsiniz.

Mutfak Led Aydınlatma Önerileri

Az ışığa ihtiyacınız olduğu zamanlarda tavanın kenarlarında led ışıklandırma kullanabilirsiniz. Mutfak led aydınlatma önerileri olarak zemine yakın yerlerde de tüm mutfağı çevreleyecek şekilde led döşemesi yapabilirsiniz. Şerit led ışıklar kullanarak mutfak dolaplarınızın kenarlarını da kaplayabilir ve farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Son derece hesaplı bir aydınlatma yöntemi olan led döşemesini kendiniz de yapabilirsiniz.

[galeri]