Mutfak Dolabı Boyama

Mutfak Dolabı Boyama

Mutfak Dolabı Boyama profesyonellik gerektiren bir iştir. Pürüzsüz bir şekilde mutfak dolabı boyama yapabilmek için bu konu ile ilgili bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Mutfak dolabı nasıl boyanır ve nelere dikkat edilmelidir?

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır Ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak dolabı boyama işlemine başlamadan önce mutfak dekorasyonunuz için en uygun rengi tercih etmelisiniz. Bu sayede evinizin havası ile de uyum sağlayacak bir mutfak dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. Mutfak dolabını boyayarak mutfağınızın dekorasyonunda köklü bir değişiklik yapabilirsiniz.
●Ayrıca mutfak dolabınızın yapısı da yine kullanacağınız boya ile uyumlu olmalıdır.
●Mutfak dolabı boyama işlemine geçmeden önce ilk olarak dolapların üzerindeki kulpları sökmelisiniz. Bu sayede daha pürüzsüz ve profesyonel bir görünüm elde edebilirsiniz.
●Dolapları hazır hale getirdikten sonra kuru veya nemli bir bez ile dolap kapaklarını silmelisiniz. Üzerindeki kirler veya yağ kalıntıları olduğu zaman sürdüğünüz boya da istediğiniz gibi durmayacak ve pürüzlü bir zemin elde etmenize neden olacaktır.
●Eğer boyama işlemini yapacağınız dolap kapakları üzerinde çatlaklar veya delikler bulunuyor ise bunları alçı ile kapatmalısınız.
●Mutfak dolabı boyama işlemine başlarken boyadan önce ilk olarak astar boyanın bir kat uygulanması gerekmektedir. Bu istediğiniz rengin daha net bir şekilde ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.
●İlk katı astar boya şeklinde sürdükten sonra astar boyanın kurumasını beklemelisiniz. Daha sonra kullanacağınız ana rengi tekrar herhangi bir boşluk kalmayacak şekilde dolap kapaklarına uygulayabilirsiniz.
●Dolap kapaklarını boyarken çok ince kıllı fırçaları tercih etmeye özen gösterirseniz boya sürdüğünüz esnada herhangi bir iz kalmayacaktır.
●Boya kuruduktan sonra çıkarmış olduğunuz kulpları tekrar yerine takarak boyama işlemini tamamlamış olacaksınız.
●Mutfak dolabı boyama için genellikle yarı parlak ve parlak su bazı boyalar tercih edilmelidir.