Mutfak Modası : Rengarenk El Yapımı Kavanozlar

Mutfakta uzun zaman geçiren ev hanımları için rahat çalışma ortamı sağlamak çok önemli, yemek hazırlığı sırasında daha hızlı ve pratik olmak mutfak gereçlerinin doğru yerleşimine bağlıdır. Mutfakların vazgeçilmez parçaları olan ve her türlü gıdayı sağlıklı ve uzun süre saklayabilen gereçler arasında kavanozlar mutfak düzeni için önemli parçalar. Cam kavanozlar; mükemmel dekorasyonların vazgeçilmezidir.

Geçmişten günümüz mutfaklarında kadar dolaplardan ve raflardan eksik olmayan cam kavanozlar son yıllarda canlı renkleri ve tasarımları ile mutfak dekorasyonuna renk ve stil katan birer aksesuar görevi görmeye başladılar. Özellikle parlak canlı renklere sahip kavanozlar son yıllarda el yapımı süslemeler ile çok şık ve dekoratif parçalara dönüştüler diyebiliriz. Klasik cam kavanozlar artık dolap ve raflardan tezgah üstlerine çıkmaya başladılar.

Cam kavanozlar

Dekoratif Kavanozlar

Cam kavanozlar farklı zevklere ve tarzlara uyumlu yüzlerce farklı modele sahip, son yıllarda cam üstü hasır , ahşap ve metal kaplamalar ile dekoratif bir aksesuar görünümüne sahip oldular. Ev dekorasyonu üzerine satış yapan bir çok mağaza ve web sitesinde bir çok farklı model bulabilirsiniz, bugün konumuzda yer verdiğimiz kavanozları diğerlerinden ayıran bir özelliği var, tamamen el yapımı olması..  Mutfağınıza hem görsellik katmak hemde el yapımı özel bir tasarıma yer açmak istiyorsanız galerimizde sizler için seçtiğimiz rengarenk el yapımı kavanoz modelleri kesinlikle incelemeniz gereken tasarımlar.

Rengarenk El Yapımı Kavanozlar

Sıradan cam kavanozların yetenekli ellerin dokunuşları ile ortaya çıkan stillerine hayran olabilirsiniz, üstelik el yapımı renkli kavanozlar her tarz mutfak için rahatlıkla hem kullanım amaçlı hemde dekoratif amaçlı kullanılabilir. Renkleri ve desenleri ile mutfağına şık ve stil kazandıracak aksesuar olarak yada ev gezmelerinde sevdiklerinize özel bir hediye olarak değerlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : 2016 Dekoratif Mutfak Gereçleri

Diğer cam kavanozlar gibi hassas kullanım gerektiren bu şeker mi şeker tasarımlar elde yıkanabiliyor ve vakumlu kapakları sayesinde hava almıyor. Tek olarak satın alabilirsiniz ancak set halinde almak mutfakta işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Renk konusunda ise birbirinden güzel alternatifler var, canlı ve göze hoş gelen renkler seçilmiş, el yapımı cam kavanozlar fırınlama, şoklama ve kurutma işlemlerinden sonra uzun süre kullanıma uygun hale getiriliyor.

Yeni Nesil Dekoratif Kavanozlar

Cam kavanozlar, geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde sıklıkla kullanılan bir malzeme olarak tanımlanmaktadır. Özellikle gıdaların sağlıklı bir şekilde saklanması söz konusu olduğunda elbette ki ilk akla gelen seçenek;  cam kavanozlardır. Bu sene itibariyle cam kavanozlar çok daha kapsamlı bir şekilde kullanılmaya başlanmış bir malzeme olarak tanımlanmaktadır. Çünkü günümüzde cam kavanozlar sadece malzeme saklama amaçlı değil; dekoratif amaçlı da kullanılmaya başlanmıştır.

Mutfaklarına samimi, içten ve sıcak bir dokunuş katmak isteyenler cam kavanozlara yeni nesil imgeler katarak, çok daha modern ve estetik görünüm elde edebilmektedir. Özel süslemelerle kolay bir şekilde dekore edilen cam kavanozlar; özellikle mutfak dekorasyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Mutfak dekorasyonu konusunda iddialı bir malzeme olarak karşımıza çıkan cam kavanozlar; mutfak dolaplarının çok daha canlı ve hareketli görülmesini mümkün kılmaktadır. Özellikle tamamen el yapımı kavanozlar, 2019 mutfak dekorasyonu fikirleri açısından en popüler fikirler olarak karşımıza çıkmaktadır. Her ne kadar cam kavanoz üretme işlemi profesyonel bir süreci ifade ediyor olsa da kavanozların süslenmesi işlemi hemen herkes tarafından yapılabilen bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cam kavanozlar

Cam Kavanozları Süsleyin

Cam kavanozları süsleyebilmek için öncelikle konuya dair ayrıntılı bir araştırma yapmanız gerekebilir. Devamında az biraz yetenekli olduğunuz takdirde rahatlıkla cam kavanozları başarıyla süsleyebileceğinizi göreceksiniz. Üstelik aile bireyleriyle birlikte güzel vakit geçirmek istiyorsanız; hep beraber cam kavanozları süsleyebilirsiniz.

Galerimizde beğeneceğinizi düşündüğümüz birbirinden şeker , canlı renkleri ve şirin süslemeleri ile dekoratif görünüme sahip el yapımı cam kavanoz modelleri ile baş başa bırakıyoruz.  Unutmadan hatırlatalım, el yapımı kavanoz fiyatları ebatlara ve tasarıma göre değişiklik gösterebiliyor, ancak bu tasarımlar bir çok yerde satışa sunulduğu için biraz araştırma ile çok uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Evde Kavanoz Boyama Nasıl Yapılır

Mutfak araç gereçleri arasında en çok işimize yarayan ve sürekli kullandığımız kavanozları istediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz. Kullanım alanı oldukça geniş olan kavanozlar baklagilleri saklamak için, baharatlık olarak ya da kışlık hazırladığınız yiyecekleri saklamak için kullanabilirsiniz.

Evde Kavanoz Boyama Nasıl Yapılır

Cam kavanoz boyamak için su bazlı cam boyalar, sünger ve fırça boyama aşamasında ihtiyacınız olan malzemelerdir. Birbirinden farklı renklerdeki boyalardan istediğinizi alabilirsiniz. Alacağınız süngerin dokusuna göre de kavanozunuzu boyarken istediğiniz şekli verebilirsiniz. Kavanoz boyama işlemini iki kat yapmanız istediğiniz rengi size verecektir. İlk katı boyadıktan sonra kuruyuncaya kadar bekleyin sonrasında diğer katı boyamaya geçebilirsiniz. Kavanozunuzda boyama esnasında hiç boşluk kalmamalı. Eğer boşluk kaldıysa bir kat boyama daha yapabilirsiniz.

[galeri]