MUTFAK TEZGAHI TRENDLERİ: YENİ NESİL LAMAR PORSELEN MUTFAK TEZGAHLARI

MUTFAK TEZGAHI TRENDLERİ: YENİ NESİL LAMAR PORSELEN MUTFAK TEZGAHLARI

 İnsanların yerleşik hayata geçmesi ile birlikte artık yalnızca yemek yapma ya da hazırlama alanı olmaktan çıkan mutfaklar, ailelerin toplandığı, birlikte keyifli zaman geçirmenin çoğaldığı birer yaşam alanı haline gelmiştir. Gelişen teknoloji ve sanayileşme ile birlikte değişerek gelişen mutfaklarda, mutfak tezgahı önemi ise neredeyse her dönemde yerini korumayı başarmıştır.

Mutfak tezgahı tasarımında endüstriyel ürünlerin kullanılmaya başlaması ve modern tasarımlar ile birlikte ortaya çıkan değişimlere en kolay ve hızlı uyum sağlayan malzemelerden birisi ise porselendir. Kil ve cam gibi malzemelerin kullanımı ile yüksek ateşte üretilen porselen tezgahlar, dayanıklı ve hijyenik bir mutfak teknoloji ürünü olarak ön plana çıkmaktadır. Değişen ihtiyaçlar doğrultusunda değişen tasarımlar içerisinde, yalnızca işlevselliğin ya da yalnızca dayanıklılığın yeterli olmadığı, artık birer yaşam alanına dönüşen mutfaklar için estetik tasarımın da önemli hale geldiği göz önünde bulundurulduğunda, porselen mutfak tezgahı tasarımında önemli bir atılım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kimyasallara, çizilmelere, ısıya ve kire karşı son derece dirençli olan porselen tezgahlar, neme karşı olan direnci ile ayrıca bakteri ve mikrop oluşumunu da engellemekte ve bu sayede de dayanıklı olduğu kadar hijyenik bir seçenek oluşturmaktadır. LAMAR porselen mutfak tezgahı dayanıklılıkları ile ön plana çıksa da tasarımları ile de göz alıcı modeller ortaya koymaktadır.

Mutfak tezgahlarında yeni bir çağın başlangıcını gerçekleştiren LAMAR porselen mutfak tezgahı , kullanıcıya ömürlük bir deneyim ve görsel bir şölen sunmaktadırlar. Mutfak tasarımında ilerleyen teknolojiler ile birlikte, porselen yalnızca tezgah olarak değil bir tasarım ögesi olarak da kullanılabilmektedir. Porseleni tezgahınızla birlikte duvarlarınızda da kullanabilir ve ferah, aydınlık ve göz alıcı mutfak tasarımları elde edebilirsiniz. LAMAR porselenin kir ve toz tutmayan yapısı ve güneş ışınlarından etkilenmiyor oluşu, mutfağınızın her daim canlı bir görüntüye ve hijyenik bir yapıya sahip olmasını da sağlamaktadır.

Daha fazla mutfak tezgahı uygulama görselleri ve farklı yüzey kaplama tasarımlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.srastonegallery.com/mutfak-modelleri/neden-porselen-tezgah-secmeliyim