Neon Renklerin Hüküm Sürdüğü Dekorasyonlar

Son yıllarda bildiğiniz gibi neon renkler birçok farklı alanda ön plana çıktılar, renklerin en canlı ve parlak halleri ile enerji veren bir görünüm. Neon renklerin enerji verdiğine inanlar evlerinin her köşesinde bu canlı renkleri tercih ederek daha dikkat çekici belkide biraz aşırıya kaçıp kendilerini bu renklerin enerjisine bırakıyorlar. Canlı ve parlak tonlar ilk bakışta göz yoruyor gibi gelebilir ancak zamanla bu parlaklığa ve canlılığa alışabilirsiniz, evinize attığınız ilk adımda neon renklerin yoğun enerjisini yaşamanın keyfi bambaşka olsa gerek. Neon renkli dekorasyonlar günümüzde oldukça moda!

Ev Dekorasyonunda Neon Renk Kullanımı

Başarılı bir dekorasyon için modayı takip etmeli ve renk uyumu ön planda tutulmalısınız. Canlılık veren neon rengi dekore edeceğiniz mekanlar içerisinde yeterli miktarlarda kullanabilirsiniz. Neon renkleri her zaman canlı ve parlak olmasından dolayı kullanıldığı mekanlar biraz daha sakinleştirilme. Bunun için sakin bir tonlar kullanabilirsiniz. Örneğin gri, açık pembe ya da beyaz renkler ile kombinler yapılabilir.

Evinizin dekorasyonunda neon renkler kullandığınızda dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de neon renklerin birbiri ile uyumudur. Neon renkli dekorasyonlar etkili bir renk seçeneğini de sahiptir. Genel anlamda canlı renkler olduklarından dolayı birbirine uyum gösterebilirler fakat, tonlama yaparken de rengin sıcaklığına ve soğukluğuna dikkat edilmelidir.

Örneğin, sarı, turuncu ve kırmızı tonları sıcak renklerdir. Yeşil, mavi, mor ise soğuk renkler olarak belirlenmiştir. Neon dekorasyonda yeşil, mor ve mavi bir arada kullanılmaz. Genelde arasına mutlaka bir sıcak renk eklemek gerekmektedir. Aynı zamanda sıcak renklerin arasına da mutlaka soğuk bir renk ekleyebilirsiniz.

Neon Renk Uyumları;

  • Yeşil, turuncu, sarı
  • Mavi, mor, sarı
  • Kırmızı, sarı, mavi
  • Yeşil, mavi, sarı
  • Mor, turuncu, sarı
  • Yeşil, turuncu
  • Mavi, sarı
  • Mor, sarı

Genel olarak mutlaka sarı renk eklemeniz gerekmektedir. Sarı her zaman diğer neon renkleri daha uyumlu hale getirecektir. Ayrıca neon pembe de bu karışımlara çok daha fazla yakışır. İsterseniz aralara beyaz ya da griler ekleyerek neon renklerin daha ön plana çıkmasını sağlayabilir ayrıca gözleri yormaması için de bu renk tonlarını ekleyerek sadeleştirebilirsiniz.

Dekorasyonda Neon Renklerin Etkisi

Dekorasyonda renklerin özgürce kullanılmasından yanaysanız işte size harika bir fikir, baştan aşağı neon bir eve ne dersiniz? Günün her saati evinizin dinamik görüntüsü ile rahatlayabilir ve bu canlılığın keyfini çıkarabilirsiniz.

Neon renkli dekorasyonlar

Mevcut dekorasyonunuzu renklendirmek için aksesuar ve ufak eşyalarda neon renkleri tercih edebilirsiniz, mesela mutfakta sandalyelerinizi birbirinden canlı neon renkler ile değiştirebilir, yatak odanıza renk katmak için neon renklerde yatak örtüsü ve nevresim takımları kullanabilirsiniz.

Oturma odanız için neon pembe bir berjer koltuk, yanına parlak sarı dekoratif bir sehpa ile enerji dolu bir köşe yaratabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze bağlı olarak evinizin diğer alanlarında birçok farklıbüyüklü küçüklü değişiklikler yaparak evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Neon renkli dekorasyonlar tasarım konusunda da oldukça iddialıdır.

Galerimizde neon renklerin hüküm sürdüğü enerjisi ile görenleri kıskandıracak cinsten ev dekorasyonları seçtik sizler için… İlham alabileceğiniz birçok farklı detay içeren neon ev dekorasyonları ile sizde evinizi daha kişisel ve özel bir hale getirebilirsiniz.

Neon Oda Aydınlatma

Aydınlatma teknolojilerinde geleneksel olandan sıkıldıysanız bu yepyeni neon oda aydınlatmalarını çok seveceksiniz. Özellikle ışıklar açıkken uyumayı tercih ediyorsanız ve uyurken odanın tamamını ışıklandırmaktan rahatsız oluyorsanız stabil parlaklığa sahip olan bu neon oda aydınlatmaları işinize yarayabilir.

Gençler için:

Playstation oynamak, kareoke yapmak gibi parlak ışıklı ekranları soft ışıkla dengelemek ya da uyku için stabil bir ışık oluşturmak için neon oda aydınlatmaları gençlerin bu ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Genç insanların sahip oldukları yüksek enerjiyi, soft ışıklarla dengelemek iyi olacaktır.

Neon Oda Aydınlatma

Yetişkinler için:

Aslında neon oda aydınlatmaları çocuksu olmadığı için  her yaş grubunun hem estetik anlayışına hitap eder hem de ihtiyaçlarına cevap verir.

[galeri]