Ofis Duvar Kağıdı Modelleri

Ofis ve iş yeri dekorasyonu oldukça önemlidir. Gelen misafirlerin ve müşterilerin ağırlandığı iş görüşmelerinin yapıldığı alanlar olması bakımından genellikle modern ya da klasik tarzda dekore edilen ofislerde ciddi bir görüntü tarzı bulunmaktadır. Ağır ve şık mobilyaların bulunduğu ofislerde rahatlıktan ziyade ciddiyet ön plandadır.

Ofis Duvar Kağıdı

Genellikle deri koltuklar, ahşap ya da mermer çalışma masalarının olduğu ofislerde boş bir görüntü olmaması açısından duvar kağıtları oldukça önemlidir. Renk ve mobilya ile aksesuarın çok fazla olmadığı ofisleri zengin ve şık gösteren duvar dekorasyonlarıdır. İç cephe duvar boyası ile duvar dekorasyonu yapılıp tablolar ile dekorasyon zenginleştirilebileceği gibi duvar kağıdı modelleri ile de zengin ve şık görüntü kolaylıkla sağlanmış olur.

Ofis için kullanılacak duvar kağıtları genellikle modern tarzda üretilmektedir. Hem mat hem de parlak duvar kağıdı kumaları seçebileceğiniz gibi farklı dokulara sahip duvar kağıtlarından da ihtiyacınıza en uygununu bulabilirsiniz.

Ofis Duvar Kağıdı 2020

Ofis duvar dekorasyonu için üretilen duvar kağıtları genellikle sade desenli ya da desensiz göz yormayan, fazla dikkat dağıtmayan ve ciddiyeti bozmayan duvar kağıdı modelleridir. Aynı zamanda 3D duvar kağıdı modelleri de ofislere içsellik ve derinlik katmak amacı ile kullanılabilmektedir. Dekoratif olarak kullanılan bu 3D duvar kağıtları küçük ve dar olan ofisleri de olduğundan büyük ve geniş göstermektedir.

Ofis duvarlarını dekore ederken bir cepheyi dekoratif amaçlı desenli duvar kağıdı ile diğer cepheleri de duvar kağıtları arasından daha sade modellerden biri ile yapabilirsiniz. Bu sayede ofis duvarları hem göz yorup dikkati dağıtmayan şekilde hem de daha modern bir tarz ile dekore edilmiş olacaktır.

Ofis İçin En Uygun Duvar Kağıdı Renkleri

Ofislerde kullanılan renkler daha sade ve soft renklerdir. En çok karşımıza çıkan ise gri ve tonlarıdır. Her rengin insan psikolojisinde bir etkisinin olduğu yapılan araştırmalar ile ispatlanmıştır. Grinin de insan psikolojisine daha ciddi ve uzlaşmacı bir yanının olduğu gözlemlenmiştir. Bunun için ofislerde genellikle gri renk ve grinin tonları kullanılmaktadır.

2020 Ofis Duvar Kağıdı

Ancak gri renk çok yoğun kullanıldığında sıkıcı bir etki de bırakabilmektedir. Bunun için griyi hareketli bir ya da ofisin büyüklüğüne göre birkaç renk ile kullanmak daha doğru olacaktır. Örneğin sarı ya da turuncu hareketli ve canlı renklerdir. İnsan psikolojisinde ise üretkenliği ve yaratacılığı arttırdığı bilinmektedir. Dekoratif amaçlı kullanılacak aksesuarlarda sarı ya da turuncu renklere yer verilebilmektedir.

Ofis Duvar Kağıdı Modeli

Yeşil rengin ise sakinleştirici bir etkisi bulunmaktadır. Stresi çok yoğun olan ofislerde yeşil renk çok sık kullanılmaktadır. Kırmızı rengin de insanı fiziksel olarak hareketliliğe teşvik ettiği ortaya çıkarılmıştır. Temposu fazla olan ofislerde de kırmızı renk kullanımı oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Renklerin insan psikolojisine etkileri gözlemlendiğinde ofis duvarlarını dekore ederken bu etkilere göre renk ve desen belirlemek daha doğru bir yol olacaktır. Çok fazla dolap ya da eşya olan kalabalığı bol yerlerde hareketli desenleri olan duvar kağıtları yerine daha sade desenli ya da desensiz düz renkteki duvar kağıtları kullanmak gerekmektedir. Ancak genellikle sunum yapılan ve iş görüşmelerinde gelen misafirlerin etkilenmesi gereken bir ofise ihtiyaç duyuluyor ise bu durumda ofis duvarları daha zengin ve daha hareketli duvar kağıtları ile dekore edilmelidir.

Ofis Duvar Kağıdı Modeli 2020

3D duvar kağıtları da bu konuda oldukça iyi bir tercih olacaktır. Bunun yanında tablo gibi görünen dekoratif baskılı duvar kağıtları da tercih edilmektedir. Ayrıca doğanın görüntüsünü ofislere taşımak isteyenler için ise yeşilin hakim olduğu yaprak desenli duvar kağıtları da son zamanlarda oldukça sık tercih edilmektedir.