Ofisinize Tarz Katmak İçin 7 Basit Öneri

Her gün uzun çalışma saatleri geçirdiğiniz ofisiniz için çeşitli düzenlemeler yaparak daha şık ve tarz bir ofis stili elde edebilirsiniz. Yapacağınız ufak ama etkili değişiklikler ile çalışma veriminiz artacağı gibi mekanın güçlü enerjisinden gün boyu faydalanacaksınız. Dekorasyon açısından sade ve ruhsuz bir ofis ortamında uzun saatler geçirmek psikolojik olarak sizi etkileyebilir ve enerjinizi düşürebilir. Kişisel zevklerinize göre ofisinizi dekore ettiğinizde kendinizi daha iyi hissedecek ve çalışma veriminiz aratacaktır. Her mekan dekorasyon tarzı ile farklı etkiler yaratır, özellikle uzun zaman geçirdiğiniz ve hayatınıza yön veren ofis ortamları için dekorasyon tarzı ve etkileri son derece önemlidir. Biz de bu yazımızda, ofisinizde geçirdiğiniz zamanı daha kaliteli geçirmenizi sağlayacak, ofisinizi daha derli toplu ve daha ciddi gösterek ofis dekorasyon fikirlerini ele aldık.

Ofisinize Tarz Katmak İçin 7 Basit Öneri

ofis dekorasyon fikirleri
ofis dekorasyon fikirleri

1-) Çalışma ortamına tarzınızı yansıtabilmeniz çok önemli, ofisinizi renklendirecek ve aynı zamanda tarz katacak dekoratif tablolar ile duvarların görselliğini arttırın. Gün boyu stresli bir ortamda boş duvarlar enerjinizi ciddi anlamda düşürecektir. Ofise renk ve hareket katmak için mutlaka ofisin bir kaç yerinde dekoratif tablolara yer verin. Bu tablolar yaptığınız iş ile alakalı olabilecek nitelikte tablolar olabileceği gibi tamamen sanatsal ve ortama tarz kazandıracak nitelikte tablolar olabilir. Dilerseniz 5 parçalı kanvas tablolar tercih edebilir, dilerseniz büyük vintage yağlı boya tablolar tercih edebilirsiniz.

2-) Rahat, enerjik bir ofis içi dekorasyon için mobilya ve aksesuar seçimleri çok önemlidir. Canlı renklere sahip dekoratif mobilyalar ve aksesuarlar seçerek mekanın görsel etkisini yükseltebilirsiniz, bu değişim size de enerji verecek ve çalışma temponuzu yükseltecektir. Özellikle beyaz renklerin ağırlıkta olduğu ofis / home ofisler için renkli dekoratif objeleri çalışma düzeninize eklemenizde fayda var. Bu ofisinizi sıradanlıktan kurtaracak ve enerjik bir hava verecektir. Böylece daha verimli çalışabileceğiniz bir ofise sahip olursunuz.

3-) Ofis ortamını daha çekici ve canlı bir stil haline getirmek için bitkilerden mutlaka faydalanın. Ofisin belirli bölgelerine yerleştireceğiniz rengarenk mis kokulu çiçekler ofis dekorasyonunu ve sizin enerjisini arttırmak için ufak ve etkili bir değişikliktir. Bir süre sonra bitki yetiştiriciliğinin hobiniz haline geleceğini ve ilgilenmekten keyif alacağınızı göreceksiniz.

Ofis Dekorasyon Fikirleri
Ofis Dekorasyon Fikirleri

İlginizi Çekebilir : Tuğla Duvarlar ile 15 Modern Ofis Stili

4-) Ofis dekorasyonu görsel açıdan hem rahat hemde düzenli olmalıdır, dağınıklığa yer vermemek adına dekoratif evrak düzenleyiciler, duvarda dekoratif kitaplık tarzı tasarımlar ile ofiste düzeni sağlayabilirsiniz. Dekoratif görünümlü saklama kutuları ofise renk ve tarz katan ufak detaylardır, kullanmaktan çekinmeyin. Görsel yönden rahat ve ferah bir ofis görünümü sizin çalışmanızı olumlu yönde etkileyecektir. Ayrıca ortamdaki dağınıklığı da toparlayacağından daha ferah bir görüntü elde edebilirsiniz.

5-) Ofisiniz yeterince güneş alamıyorsa ofis içinde büyük dekoratif tasarımlı aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Çalışırken dengeli bir ışık elde edeceğiniz gibi dekoratif ve renkli tasarımlara sahip aydınlatmalar ofisinize tarz katacaktır. Dekoratif aydınlatmaları masa üstünden farklı alanlarda rahatça kullanabilirsiniz, örneğin endüstriyel tarzı ahşap ve metal karışımı bir aydınlatma ofisinize tarz katacaktır.

6-) Ofisiniz küçükse duvara asılı yada duvara dayalı dekoratif aynaları kullanmaktan asla çekinmeyin. Aynalar özellikle küçük mekanları büyük göstermek için biçilmiş kaftandır. İster klasik ister modern birbirinden farklı kesimlere sahip aynalar ile hem ofisinizi daha büyük gösterin hemde ofise tarz katın.

7-) Duvarları kullanılabilir hale getirin, dekoratif raf sitemleri kullanarak ofis içinde ihtiyaç duyulacak eşyalara kolayca erişebilir, aksesuarlar için dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. Duvar rafları yüzlerce farklı renge ve modele sahipler, her tarz ofis için rahatça kullanılabilir.

Evde Ofiste El Yapımı Dekoratif Klasik Arabalar