Parke Görünümlü Seramik Modelleri 2020

Ahşap görünümlü seramik ile evlerinizde ahşabın sıcaklığını ve seramik ile gelen konforu yaşatabilirsiniz. Ahşap görünümlü seramik Bien seramik ile oldukça nitelikli bir havaya sahip olarak üretilmektedir. Parke görünümlü seramik olarak da bilinen bu modellerin seçiminde dikkat etmeniz gereken dekoratif ölçüleri sıralamakta fayda var.

Dekorasyon bir bütün olarak değerlendirildiğinde elde edilecek sonuçlar da kaliteli olacaktır. Bu anlamda parke görünümlü seramik kullanımı da ev içerisindeki her oda ve bölgeye göre değişen model ve renk seçenekleri ile tercih edilmelidir. Satın almayı düşündüğünüz parke görünümlü seramik modellerini sadece teşhir salonlarındaki dizilişini beğenerek karar vermemelisiniz. Evinizdeki duruşu için de mutlaka kullanacağınız alandaki mobilya, duvar, perde renk ve desenlerini de düşünmelisiniz. Bu şekilde verilen kararlar ile döşenilen seramiklerden dekoratif bir kazanç elde edebilirsiniz.

Parke görünümlü seramik modellerinin en belirgin özelliği renk ve desenlerinin doğadan gelen ahşabın sıcaklığını yansıtmasıdır. Bu sıcaklık özellikle salon ve oturma odaları için kullanıldığında gerek misafirleriniz gerekse sizin için oldukça nitelikli sohbetler ve konforlu ortamlar oluşturur. Mobilyalarınızla uyumlu olarak seçeceğiniz parke görünümlü seramik modelleri sayesinde dekorasyon kalitesi de üst seviyeye çıkmış olur.

Parke görünümlü seramik modellerinin önemli artılarından biri temizliktir. Temizlenmesi kolay olan bu ürünlerin yüzeylerindeki katman sayesinde parlak ve cezbedici bir görünüme sahip olması da oluşturduğu etkiyi artırmaktadır. Bu parlaklığı sağlarken seramik yüzeylerin sıvı dökülmelerinde kaymaması gerekir. Bunun için alım aşamasında seramiklerin özellikleri ayrıntılı olarak incelenmeli ve belirlenmelidir.

Ahşap parkeler kullanım açısından oldukça zor ürünlerdir. Üstelik periyodik bakımlar gerektiren malzemelerden üretilmektedir. Yıpranma oranları oldukça yüksektir. İnsan trafiğinin yoğunluğuna göre kısa zamanda yüzeyinde renk atmaları ve çizikler görmeniz muhtemeldir. Bu negatif özelliklerinin yanında ahşabın doğadan gelen sıcaklığını azami ölçüde yansıttığını da ifade etmek isteriz.

Parke Görünümlü Seramik Modelleri

Parke görünümlü seramik modellerinde ahşap parkelerin olumsuz yönleri tamamen ortadan kaldırılmıştır. Seramiğin çizilme riski ahşaba oranla oldukça düşüktür. Bu da uzun ömürlü bir kullanım anlamına gelmektedir. Standart temizlik dışında ayrıca bir bakım gerektirmez. Renk atması olarak kabul edilen üzerindeki kaplamaların kalkması ve solgun bir renge bürünme riski oldukça düşüktür. Bütün bu unsurlar ahşap görünümlü seramik seçiminde etkilidir.

Klasik bir salon döşemesi düşüncesine sahipseniz zemin konusunda da titiz davranmalısınız. Mobilyalarınızı klasik tarzda döşeyip perde ve duvar dekorasyonunuzu tamamladıktan sonra zeminin ahşap görünümlü olması toplam dekorasyon kalitesini yansıtacak niteliktedir. Bu sebeple hem temizliğin kolay olması hem de uzun ömürlü bir kullanıma sahip olması artıları da düşünülerek parke görünümlü seramik modellerinden uygun olanları seçebilirsiniz.

Klasik salon döşemesinde zemin için eskitilmiş ahşap hissi ile yapılan döşemelerin salona kattığı hava benzersizdir. Bu zemin türü tercih edildiği takdirde salon içindeki yaşanmışlıkların ve hatıraların göz önüne gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Düz ve pürüzsüz zemindeki yaşanmışlık hissinden yoksun alanların parke görünümlü seramik yüzeylerdeki canlılık ile kıyaslanması mümkün değildir.

Laminant Görünümlü Fayans

Kullanacağınız odanın ve alanın ölçülerine uygun bir renk seçimi gerçekleştirmek zemin dekorasyonu için önemli bir başlığı ifade etmektedir. Dar alanların zemininde daha çok açık renkleri kullanmak mekanın ferahlığı için gereklidir. Bu açık renk kombinasyonlarını belirlerken de mutlaka çevredeki diğer eşyaların renk tonu ve desenleri ile ilgili durumları da değerlendirilerek karar verilmelidir.

Parke görünümlü seramik uygulaması en az renk ve model seçimi kadar önemlidir. Alanında yetkin ustaların uygulaması ile elde edeceğiniz sonuç, modellerin de kalitesinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Aksi halde kaliteli seramik modelleri yetkin olmayan kişilerin elinde oldukça kötü sonuçlar almanıza neden olabilir.

[galeri]