Parke Renklerine Göre Dekorasyon Önerileri

Başarılı bir dekorasyonun sırrı renkleri doğru ve yerinde kullanmaktır, birbirleri ile uyumlu renkleri iyi analiz edilmeli ve bu tonlara uygun renkler ile tamamlanmalıdır. Bu anlamda zemin döşemeleri ve zemin renk seçimlerinde bir hayli dikkatli davranmak gerekir. Evin görselini genel olarak etkileyen en önemli unsurlardan biri parke modelleri ve renkleri olduğundan kullanılan parke rengine uygun bir dekorasyon çalışması yapılmalıdır. Yazımızda bugün en çok tercih edilen parke renkleri ve bu renklere uygun dekorasyon önerileri üzerinde durmak istiyoruz.

en çok tercih edilen parke modelleri
en çok tercih edilen parke modelleri

Evinizde görsel bir uyum elde etmek için renk kombinleri konusunda daha dikkatli olmalısınız. Dekorasyonda en sık rastlanan yanlışlardan biri parke renginin dikkate alınmamasıdır. Zemin döşemesi evin genel atmosferini belirleyici bir özelliğe sahiptir, dolayısı ile zeminde kullanacağınız rengi başarılı şekilde tamamlayacak  renk kombinlerinden yararlanmanız gerekir. Yazımızın devamında parke renklerine göre dekorasyon önerileri size bu konuda yol gösterebilir.

parke modelleri
parke modelleri

Parke Renklerine Göre Dekorasyon Önerileri

[mks_separator style=”double” height=”2″]

# Ladin ve Beyaz Çam rengi parkeler 

Evinizde beyaz çam ve ladin parke renkleri tercih edecekseniz size önerimiz ilk olarak İskandinav tarzı dekorasyonları incelemelisiniz. Beyaz zeminler mekanı hem daha ferah hemde olduğundan daha büyük göstermek için oldukça etkilidir. Bu tonlardaki parkeler ile dekorasyona rahatlıkla siyah tonları dahil edebilirsiniz. Siyah sevenler için çok uygun olan bu parke renkleri ile aynı zamanda mat tonları ve daha koyu renk tonlarında mobilyalar kullanılabilir.

# Beyaz gül, Kayın, Lareks ve Alegro

Parke renkleri arasında bir hayli popüler, kullanıldıkları mekanda şık ve sıcak bir tarz yaratan beyaz gül, kayın, lareks ve Alegro.. Bu renklere sahip parkeler ile evde rahatlıkla sıcak bir stil elde edebilirsiniz, yeşil ve kızıl kahve tonlarına mutlaka evinizde yer verin. Ayrıca turkuaz tonları tercih ederek mekanda ferah bir etki sağlanabilir.

# Mango, Açık ceviz ve Lagos 

Şık bir mekanda kullanabilecek en doğru parke renkleridir, bu tonlar içinde birden fazla kızıl tonu barındırır ve özellikle gümüş ve tonları bir dekorasyon ile harika bir stil yaratır. Ayrıca bu parke renklerine eşlik edebilecek diğer renkler arasında fildişi ve taş renkleri yer alır.

# Gül, Venge ve Ceviz 

Bu renklere sahip parkeler eğer doğru renkler ile kombinlenmez ise mekanda karanlık bir etki yaratabilir. Açık renk mobilyalar tercih ederek hiç riske girmeden dengeli ve uyumlu bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Ayrıca dekorasyonda tercih edilen trend renklerden olan vizon rengi ile kahve tonlarının harika uyumunu evinize yansıtabilirsiniz.

parke renkleri
parke renkleri

Beyaz Kapıya Hangi Renk Parke Gider?

Takipçilerimizden gelen bir soru üzerine beyaz kapıya hangi renk parke gider sorusunu da cevaplamak istiyoruz. Beyaz yapısı itibariyle her renk ile rahatlıkla uyum sağlayabilmektedir. Yani beyaz kapılara sahipseniz özellikle bir renk aramanıza da gerek yok. İstediğiniz renkte parke tercih edebilirsiniz. Özellikle koyu renk parkeler ile mükemmel uyum sağlayacaktır.