Pembe Koltuk Takımına Uygun Perde Önerileri

Pembe renk ile döşenmiş ev bölümlerinin farklı bir atmosferi vardır. Bazı insanlar yumuşak bir renk olarak gördüğü pembe rengin yoğun kullanımını tercih ederken bazıları da sadece koltuk takımı için pembe rengi seçer. Koltuk takımında pembe rengin seçilmesi pembe koltuk takımına uygun perde seçimini de gündeme getirmektedir. Zira pudra rengi koltuğa uygun perde seçimi oda dekorasyonunda önemli bir alanı ifade etmektedir. Pembe koltuklara hangi renk perde kullanmalıyım sorusunun ayrıntılı cevabını yazımda bulabilirsiniz.

Pembe Koltuk Takımına Uygun Perde
Pembe Koltuk Takımına Uygun Perde

Pembe koltuk takımına uygun perde seçimi yaparken tek ölçütünüz koltuk takımı olmamalıdır. Salon içerisinde halılar ve duvar rengi de seçiminizi belirleyen etkenlerdendir. Temelde dekorasyon uygulamalarında bütüncül davranmak daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. Bu sebeple pembe koltuk takımına uygun perde örneğin halı ile doğru bir dekoratif birliktelik oluşturmayabilir.

Pembe Koltuklara Uygun Perde
Pembe Koltuklara Uygun Perde

Tarzınıza uygun perde belirlemek gerekir. Sadece renk seçeneği ile dekorasyon uygulamasında kaliteyi yakalayamazsınız. Modern görünümlü bir salon mobilya takımına klasik perde modelleri düşünmek doğru değildir. Aynı şekilde klasik tarzda bir mobilya takımızın varsa modern bir perde tarzı seçmeniz dekorasyon adına yanlış karardır.

Somon Rengi Koltuk Takımına Uygun Perde
Somon Rengi Koltuk Takımına Uygun Perde

Pembe koltuk takımına uygun perde seçiminde zıt renkli perde modelleri kontrast uyumu yakalamanızı sağlayacaktır. Salonun her yerini ahenkli olur düşüncesi ile pembe rengin tonları ile kaplamak istiyorsanız boğucu bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Zıt renk seçimi sizin için uygun değilse renk tonlarının oldukça fazla olduğunu unutmayın. Seçeceğiniz bir renk,  perde için uygun gelmeyebilir ancak o rengin çok farklı tonlara sahip olduğunu unutmayın. Bu farklılıklardan yararlanarak oldukça güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Pembe Koltuğa Mavi Perde
Pembe Koltuğa Mavi Perde

Pembe koltuk takımına uygun perde için kumaş tercihleriniz de önemli bir dekorasyon uygulamasıdır. Salonunuz klasik mobilya tarzına sahipse seçeceğiniz tül perde ve kalın perde kombinasyonunda da klasik kumaş çeşitlerini kullanmalısınız. Klasik salon takımları için kullanılan kumaşın niteliğine uygun bir perde seçmek etkili sonuçlar almanızı sağlar. Tam tersi durumda örneğin parlak kumaşlı bir perde seçtiğinizde salon içerisindeki tüm odak noktasının perdeye kayması mümkün hale gelir ki bu durum salon dekorasyonunda istenmeyen bir durumdur.

[haber id=”10865″]

Pembe Koltuk Takımına Uygun Perde Çözümleri

Pembe koltuk takımına uygun perde seçerken beyaz renkli perdeler oldukça soft bir havanın oluşmasına katkı sağlayacaktır. Bunun dışında kullanılan  bej rengin açık tonları ve krem rengi de salonunuzda kullanabileceğiniz perde renkleri arasındadır.Pembe koltuk takımınızı nispeten daha ön planda tutmak için gümüş gri gibi gri rengin tonlarını da kullanabilirsiniz.

Yine pembe tonları içerisinde en çok tercih edilen renklerden bir tanesi olan somon rengi koltuk takımı tercih ettiyseniz, somon rengi koltuk takımına uygun perde olarak gri renkli perde modellerini veya bej renkli perde modellerini tercih edebilirsiniz.

Pudra Rengi Koltuğa Uygun Perde
Pudra Rengi Koltuğa Uygun Perde

Pembe koltuk takımına uygun perde seçiminde daha iddialı renkler de tercih edilebilir. Bu renklerden olan siyah ve tonları dekorasyon için riskli bir tercih olsa da pembe rengin tonuna bağlı olarak siyah renk tonları da seçenekleriniz arasında olabilir.

[haber id=”5132″]

Salonunuzda güzel bir uyum yakalamanın yolu toplam dekorasyonunuzun kaliteli olmasıdır. Bu sebeple perdelerin önemli bir dekorasyon parçası olarak oldukça dikkatli seçilmesi gerekir. Pembe rengin tonlarına bağlı olarak turuncu, somon rengi, bej ve yeşil renk de pembe koltuk takımları için uyum sağlayabilecek renkler arasındadır.

Açık Pembe Koltuğa Hangi Renk Perde
Açık Pembe Koltuğa Hangi Renk Perde

Pembe koltuklarınız için güzel çözümlerden biri de kahverengidir. Kahverengi hemen hemen her tonu ile pembe uyumunu yakalayabileceğiniz renklerdendir. Salonunuz darsa bu rengin açık tonlarını kullanabilir ya da kanatlarda kullandığını kahverengi desenlerin üzerine parıltılı taş aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Pembe Kahve Koltuklara Uygun Perde
Pembe Kahve Koltuklara Uygun Perde

Salon dekorasyonunda mekanın ebatlarını da göz önüne alarak seçim yapmayı unutmayın. Bu sebeple çok koyu renkli ve tonlu perdeleri dar salonlar için önermiyoruz. Bunun yerine daha açık renk uygulamaları salon dekorasyonunu istediğiniz seviyeye getirecektir.