Perde Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonunda her adım önem taşır. Genel bir bütünü oluşturmak ve ahengi sağlamak adına, her ayrıntıya gereken özeni göstermeniz gerekir. Dekorasyonu oluşturan; koltuk takımı, halı, duvar boyası ve tekstil ürünleri gibi her birinin, renk uyumuna dikkat etmenizi öneririz. Böylece hoş bir ambiyans sağlayabilirsiniz. Perde renk uyumu nasıl olmalı, tabii ki perde ile halı ve koltuk renkleriniz doğrultusunda karar verebilirsiniz. Ayrıca hangi rengi ya da eşyayı öne çıkarmak istiyorsanız, onu göz önüne alabilirsiniz. Böylece o renk doğrultusunda bir düzenleme yapılabilir. Örneğin, şık perdenizi salonda öne çıkarmak için, halının içinde bulunan bir renk kapsamında daha yoğun renk geçişleri ile bir perde seçimi yapabilirsiniz. Böylece perdeniz öne çıkar, halınız ise arka planda kalır.

Sütlü Kahve Koltuk Takımına Perde

Perde gibi tekstil ürünlerinin rengi, ev dekorasyonunda önemlidir. Koltuk takımı ve halı, perde renkleri birbiri ile uyumlu bir ahenge sahip olmalıdır. Örneğin; sütlü kahve koltuk takımına perde seçiminde; aynı tonları da kullanabilirsiniz, ya da canlı renklerin mat tonları ile hoş bir uyum yakalayabilirsiniz. Sütlü kahve koltuklarınızla, tabii ki kahve tonlarındaki bir perde de uyumlu olacaktır. Ama klasik bir düzen olur, bu nedenle mavinin hoş mat tonlarını ya da yeşil gibi tonları tercih edebilirsiniz. Örneğin, yeşilin mint rengi hoş bir tercih olabilir. Aynı şekilde bordo ya da kırmızı gibi renkleri de halınız ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Aslında ev dekorunda, koltuk rengi ya da diğer eşyalarda, her rengi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken ayrıntı, renk geçişlerini doğru ve uyun şekilde yapmanızdır.

Sütlü Kahve Koltuk Takımına Perde Çeşitleri

[haber id=”22889″]

Kahverengi Koltuklara Uygun Perde

Sütlü kahve gibi, kahverengi koltuklara uygun perde tercihinde de geniş bir yelpazeden yararlanabilirsiniz. Bu noktada zevkiniz ve tarzınız öne çıkar. Yani klasik ya da modern bir ev ambiyansı tamamen sizlerin zevkine bağlıdır. Modern bir ev düzeni için her rengi, doğru renk geçişleri ile bir arada kullanabilirsiniz. Ama klasik bir düzene sahip ev ortamında, her rengi kullanamayabilirsiniz. Bu nedenle klasik bir ev istiyorsanız, kahverengi koltuklarınızla, kahve tonlarında bir perde seçimi yapabilirsiniz. Ama farklı bir tarza sahipseniz ve modern bir hava yansıtmak istiyorsanız; canlı renklerin farklı tonlarını değerlendirebilirsiniz. Mavi, yeşil, kırmızı, sarı gibi renklerin mat tonları ile hoş uyumlar yakalamanız mümkün.

[haber id=”22983″]

Gri Koltuklara Uygun Perde

Gri koltuklara sahip bir ev ortamına sahipseniz, mat renkleri ya da gri tonlarını tercih edebilirsiniz. Zevkiniz ve evinizin tarzı doğrultusunda karar verebilirsiniz. Gri koltuklara uygun perde seçiminde, gri ya da siyah perde tonlarını kullanabileceğiniz gibi, sarı ve mavi gibi canlı renkleri de kullanabilirsiniz. Klasik bir ev ortamı için, gri koltuklarınızla; krem ve gri tonlarında perdeleri dekore edebilirsiniz. Ama daha canlı ve modern bir ev dokunuşu için; yeşilin mint tonlarını, ya da mavinin mat hoş tonlarını tercih etmenizi öneririz. Ayrıca sarı renginin mat tonlarını da perde seçiminde kullanabilirsiniz. Mor, turuncu gibi farklı tarz renklerde tercih edilebilir. Zevkinize göre farklı bir ev ambiyansı oluşturabilirsiniz.

[haber id=”22985″]

Lacivert Koltuklara Uygun Perde

Lacivert koltuklara uygun perde seçimi ile farklı ve tarz ev dekorasyonları oluşturabilirsiniz. Klasik veya modern tarzınızı, renkler ile dilediğiniz gibi yansıtmanız mümkündür. Koltuğunuzun lacivert tonuna göre renk tonunu belirleyebilirsiniz. Örneğin, koyu lacivert tonlarında bir koltuk için, lacivert bir fon perde ile beyaz bir tül uyumunu sağlayabilirsiniz. Ya da perdenizi geri planda bırakmak istiyorsanız, lacivert tonlarından oldukça açık renklerde bir perde ile evinizi dekore edebilirsiniz. perde ve koltuk uyumu, öncelikle nasıl bir ortamı istediğinize bağlıdır. Hangi eşyayı öne çıkarmak istiyorsanız, ya da ferah mı yoksa tarz bir ev ortamı istiyorsunuz gibi daha sayısız seçenek karşımıza çıkar. Bu gibi seçenekler doğrultusunda, farklı tarzlara hitap eden ev dekorasyonları oluşturulabilir.

Lacivert Koltuklara Uygun Perde Rengi

[haber id=”22891″]

Mavi Koltuklara Uygun Perde

Perde renk uyumu nasıl olmalı konusunda, renk yelpazesinin oldukça geniş olduğunu söyleyebiliriz. Renk konusunda oldukça rahat davranmak önemlidir. Böylece tarz ev ortamları oluşturabilirsiniz. Örneğin, mavi tonlarındaki hoş koltuk takımınızla, şık ve canlı renk perdeleri kullanabilirsiniz. Mavinin birbirinden özel ve hoş renk tonları bulunur. Her birini açık ya da koyu nüanslarına göre tercih edebilirsiniz. Ayrıca hoş mor renkleri ile mavinin uyumu da farklı bir ev stili yaratmanızda yardımcı olabilir. Sarı ve yeşil tonlarını da tabii ki tercih edebilirsiniz. Renk konusunda bilmeniz gereken, sabit bir yakışan rengin olmadığıdır. Her renk uygun geçişler ile bir arada kullanılabilir. Ama tabii ki genel ambiyansa baktığınızda boğucu ve göze batan bir görsellik olmaması gerekir.

Mavi Koltuklara Uygun Perde Rengi

[haber id=”22890″]

Yeşil Koltuklara Uygun Perde

Yeşil koltuklar ile; kahve tonlarını, sarı tonlarını, krem tonlarını, mavi tonlarını gibi daha sayısız renk nüansları tercih edilebilir. Bu noktada halınızın renk tonlarını da dikkate alabilirsiniz. Yeşil koltuklara uygun perde seçiminizde de, halı gibi diğer ev eşyalarınızı göz önüne alabilir ve daha kolay karar verebilirsiniz. Her renk ile uyumlu olan yeşil tonları, sarı ile de hoş bir ahenk sunar. Bu nedenle farklı bir tarz yaratmak adına, yeşil koltuklarınızı, sarının hoş renklerine sahip bir perde ile de dekore edebilirsiniz.

Yeşil Koltuklara Uygun Perde 2020

[haber id=”22888″]

Halı Perde Koltuk Uyumu

Ev dekorasyonu yaparken, her ayrıntıya dikkat etmek gerekir. Mobilyalar ve aksesuarlar ve tabii ki tekstil ürünleri. Halı perde koltuk uyumu, renk konusunda oldukça önemlidir. Evin genel ambiyansını etkileyeceği için dikkatli ve özenli bir renk geçişi yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca her birinin aynı tonlarda olması da gerekmez. Önemli olan geneli etkileyen hoş bir ahenktir. Perde ya da halı gibi hangi eşyanızı öne çıkarmak istiyorsanız, o yönde bir rengi genele yayabilirsiniz. Şık perdenizi öne çıkarmak için, daha sade bir halı tercihi yapabilirsiniz. Ya da desenli ve hoş halınızı öne çıkarmak adına, perdenizde sade renkleri tercih edebilirsiniz. Bu gibi ayrıntıların her biri geneli etkileyen dekorasyon önerileridir. Her birini dikkate alarak, sizlerde evinizi tarzınız hoş bir şekilde yansıtabilirsiniz.

[haber id=”22984″]

Koltuk Perde Kombinleri

Koltuk perde kombinleri ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bir adımdır. Özellikle salonlarda öne çıkar. Tabii ki aynı renkleri kullanmaktan ziyade, farklı renk nüanslarını uygun şekilde bir arada kullanabilmektir. Böylece şık bir dekorasyon oluşturabilir ve stil sahibi bir eve sahip olabilirsiniz. Koltuklarınızın rengi mavi ise, perdenizin de mavi olması gerekmez. Aksine, onu tamamlayan, zıt renklerin uyumundan da yararlanabilirsiniz. Ama tabii ki mat tonların hoş nüanslarını tercih etmenizi öneriyoruz. Ayrıca dilerseniz aynı tonlarda bir tercihi fon perde olarak kullanabilirsiniz.

Perde renk uyumu nasıl olmalı, örneğin; kahverengi bir koltuk takımı ile mint yeşili tonlarındaki bir fon perde hoş bir uyum sağlayacaktır. Böylece koltukların klasik kahve rengine canlılık katabilir ve ev ortamınızda da bir ahenk, hareket getirebilirsiniz. Bu gibi ayrıntılar, ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken hoş detaylardır. Ancak bu şekilde geneli etkileyen, hoş ve şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

[haber id=”22982″]