Pet Şişeden Uçak Yapımı

Hayal gücünüzü kullanarak eşsiz tasarımlarla, yalnızca bir pet şişeden uçak yapımı gerçekleştirmek oldukça kolay. Rengarenk ve boy boy görseller altında özellikle çocukların ilgisini çeken özel uçak yapımı, onların hayal dünyasını genişletiyor.

Kolay ya da zor tasarımlarla sadece çocuklar için değil, büyükler adına da süs olarak değerlendirilecek uçaklar gerçeğe dönüştürülebilir. Siz de basit şekilde elde edebileceğiniz farklı malzemelerle, bir pet şişeden kolayca harika bir uçak tasarlayabilirsiniz. Bunu tek başınıza gerçekleştirebilir ya da çocuğunuzla beraber güzel bir paylaşım sağlayabilirsiniz.

 Böylece onun hayal dünyasının genişlemesine olanak verebilir, zihinsel açıdan daha güçlü bir gelişim göstermesine fırsat tanıyabilirsiniz.

Pet Şişeden Uçak Yapımı İçin Gerekli Olan MalzemelerPet Şişeden jet nasıl yapılır

Fazla bir maliyet yapmadan elde edeceğiniz malzemelerle pet şişeden uçak yapabilirsiniz. Bunun için evinizde bulunan malzemeleri kullanmanız yeterli olacaktır. Tabii uçağa daha farklı süslemeler yerleştirmek isterseniz, kırtasiyeden ya da farklı yapı marketlerinden değişik süslemeler temin etmemiz mümkün.

– Temel olarak 1 adet küçük pet şişesi gereklidir.

– Değişik renklerde fon karton çeşitleri daha gerçekçi ve güzel bir uçak görünümü sağlayacaktır.

– Uçağın üzerini süslemek için boya çeşitleri veya gazete de kullanılabilir.

– Yapıştırıcı

– Kanatlar için ister ahşap çubuk ister karton kullanabilirsiniz.

Bu malzemeleri temin ettikten sonra dilediğiniz tasarım altında farklı renklerle pet şişeden, harika bir uçak tasarımı gerçekleştirmeniz mümkün.

Pet Şişeden Uçak YapılışıPet Şişeden kolay Uçak yapımı

Çocuğunuzla beraber harika bir zaman geçirmek ve onun hayal dünyasını genişletmek için, kolaylıkla pet şişeden uçak yapımı tasarlayabilirsiniz.

– Öncelikle pet şişenin ortasından yere paralel, karşılıklı iki kesik açmanız gerekir. Bu kesiklerin karşılıklı şekilde eşit uzunlukta olmasına dikkat edin.

– Daha sonra pet şişenin arka bölümünden yine kenarlardan karşılıklı iki kesik açmalısınız. Aynı şekilde 3. olarak tepe kuyruk kısmı adına bir kesik oluşturmanız gerekir. Yani arkadaki 3 kesik bir üçgen oluşturacak şekilde uyum sağlaması gerekmektedir.

– Ardından ahşap çubuğu ya da kartondan hazırladığınız uçak kanadını, pet şişenin ortasından düzgün bir şekilde geçirmelisiniz. Kesiklerin eşit düzeyde olması düzgün bir görünüm sunacaktır.

– Kartondan veya ahşaptan küçük kanatlarıysa, pet şişenin arka kısmına açtığınız kesiklere dikkatli bir şekilde yerleştirmelisiniz. Bunu sağlam bir şekilde yaparsanız herhangi bir sallantı ya da çıkma sorunu yaşanmayacaktır.

[haber id=”10950″]

– Fon karton çeşitlerini veya tercih ettiğiniz diğer süslemeleri, uçağın değişik yerlerine düzgün bir şekilde yapıştırın.

– Burada unutmamanız gereken küçük ve parlak fon kağıtlarıyla uçağın pencerelerini hazırlamanızdır. Böylece daha gerçekçi bir uçak elde edebilirsiniz.

– İsteğe bağlı olarak uçağın üzerine farklı süslemeler yapmak artık size kalmış.

Sınırsız Seçenekte Pet Şişe İle Uçak Türleri YapımıPet Şişeden Uçak nasıl yapılıri

Günümüzde birçok değişik uçak modeli bulunmaktadır. Bu modelleri pet şişeyi baz olarak gerçeğe dönüştürebilir, farklı geometrik şekillerle harika tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Üstelik bu kolay yapım çocuğunuzun hayal gücünün gelişmesine olanak tanıyacaktır. Böylece onunla beraber zaman geçirebilir, paylaşımlar sağlayabilir ve aranızdaki iletişimi kuvvetlendirebilirsiniz. Pet Şişeden Uçak Yapımı ile yolcu uçağı, savaş uçağı ya da gezi uçağı gibi birçok farklı tasarım gerçekleştirmeniz mümkün. Bu durum pet şişenin büyüklüğüne bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Özel Süs UçaklarPet Şişeden Uçak Yapımı fikirleri,

Daha çok çocukların hayal gücünün gelişimi için tasarlanan bu uçaklar, aynı zamanda yetişkinler adına da güzel bir hobi olarak ön plana çıkıyor. Daha zorlu ve detaylı bir tasarım gerçekleştirebilir, gerçekçi bir uçağa hayat verebilirsiniz.

Birbirinden değişik malzemeler kullanabileceğiniz bu Pet Şişeden Uçak Yapımı için, temel malzeme pet şişesidir. Gerisi size kalmış. Rengarenk ve capcanlı maket uçakları kendi hayal gücünüzle eşsiz tasarımlara dönüştürebilir, çocuğunuzla özel bir zaman geçirebilirsiniz.

[haber id=”13309″]

Evde Maket Uçak Yapımı

Evde maket uçak yapmak için malzemeleri, ağırlıklarını da hesaba katarak seçmeniz gerekmektedir. Bununla ilgili hazır setler satılıyor olmasının yanı sıra, tüm malzemeleri kendiniz kesebilir, inceltebilir ve birbirlerine uyumlu hale getirebilirsiniz. Parçalar halinde satışa sunulan setlerle birlikte her bir maket uçak çeşidinde, sadece kendine uygun parçalara yer verilmektedir.

Evde Maket Uçak Yapımı

Kanatlar için oluşturulan bölümlerin yanı sıra, gövde için her bir köşesinin ayrı ayrı birleştirilebileceği yapıya sahip olan parçaları da yapıştırıcılar aracılığıyla birleştirebilirsiniz. Elektronik devrelerle uçurulabilen modeller ile klasik tasarımlarla yapılan modeller arasında büyük fark bulunmaktadır. Çocuklar için klasik ve kolay modeller bulunduğu gibi, daha ince ve çok sayıdaki malzemeye yer verilen modeller de ilgi görmektedir.

[galeri]