Plastik Tabaktan Elbise Yapımı

Plastik tabaktan elbise ve ilginç kostümler yapabilirsiniz. Çocuklarınız için ya da kendinize özel ilginç bir elbise yapmanız da mümkün. Bu yönde günümüzde sayısız etkinlik ve çocuklara yönelik defileler düzenlenmektedir. Böylece çocuklara geri dönüşüm bilinçliliği kazandırılır ve toplum bilinçlenmesi sağlanır. Derslerde de materyal ders adı altında bazı okullarda özel projeler yapılır. Sizlerde çocuklarınıza bu yönde, plastik tabaktan elbise yapımı ile ilginç bir kostüm tasarlayabilirsiniz.

Hazır örnek görsellerden fikir alabilir ya da kendi yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Plastik tabaklar, plastik çöp poşetleri, plastik kapaklar ve daha bir çok plastik ürünü projenize dahil edebilirsiniz.

Ama plastik tabaktan elbise yapımı dahilinde kostüm önerimiz için; dilerseniz sadece plastik tabakları kullanabilirsiniz. Dilerseniz beyaz plastik tabakları kullanabilir ya da renkli plastikleri değerlendirebilirsiniz. Tabii ki daha sonra uygun bir boya ile renklendirme yapmanızda mümkündür. İhtiyacınız olan malzemeler; plastik tabaklar, plastikleri birbirine yapıştırmak için silikon ve silikon yapıştırıcı ve tabii ki boya şeklinde sayabiliriz. Dilerseniz tasarlayacağınız kostüme göre ek malzemelerde ekleyebilirsiniz.

Plastik Tabaktan Elbise Yapımı

Kostümler çok yönlü olduğundan farklı fikirlere de açıktır. Plastik tabakları çocuğunuzun ölçülerine göre, yetecek kadar temin etmelisiniz. Ayrıca kostümünün hepsini plastik tabaktan mı yapacaksınız ya da üst bölümünü poşetlerden mi tasarlayacaksınız, buna da karar vermeniz gerekir. Daha sonra ise detayları belirledikten sonra, plastik tabakları çocuğunuzun ölçülerine göre birbirine yapıştırmaya başlayabilirsiniz.

Plastik Tabaktan Elbise Önerileri

Plastiklerden yapılan sayısız geri dönüşüm fikri ve projesi bulunmaktadır. Günümüzde çeşitli sosyal projelerde ya da farklı alanlarda karşımıza çıkar. Evlerinizde geri dönüşüm projeleri ile kendin yap projeleri de geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal projeler dahilinde çocuklarınız için, plastik tabaktan elbise yapımı ile ilginç bir kostüm yapabilirsiniz. Böylece çocuğunuz proje dahilinde, ilgili sosyal etkinliklere ilginç kostümü ile katılabilir.

Kız çocuklarınız için plastik tabaklardan, kabarık katlı bir elbise tasarımı ortaya çıkarabilirsiniz. Erkek çocuklarınız içinde dilerseniz plastik tabaklardan bir pelerin yapabilir ya da ceket tasarımı geliştirebilirsiniz. Her birine yönelik hazır proje görsellerinden yardım alabilirsiniz. Ama tabii ki kendi yaratıcılığınızı da katmanız çocuğunuzun etkisi açısından hoş olacaktır.

Plastik Tabaktan Elbise Tasarımları

Plastik tabaktan elbise yapımı ile ilgili birbirinden tarz kostüm önerileri mevcuttur. Her birini inceleyebilir ve bu yönde bir karar verebilirsiniz. Ama tavsiyemiz görselleri inceledikten sonra kendi yaratıcılığınızı katarak daha farklı bir tasarım kostüm geliştirmenizdir. Bunun için ihtiyacınız olan malzemelerde oldukça ekonomik olacaktır. Yeterli sayıda plastik tabak, dilerseniz plastik poşetler ve boya, silikon yapıştırıcı vb. şeklinde sayabiliriz.

2020 Plastik Tabaktan Elbise Yapımı

Çocuğunuzun vücut ölçüleri kapsamında, tabakları birbiri ile düzenli bir şekilde yapıştırmakla işe başlayabilirsiniz. Poşetler ile de boşlukları birleştirebilir ve tabakları dilerseniz poşetin üzerinde birleştirerek yapıştırabilirsiniz. Böylece aralarda boşluk kalmayacaktır. Aynı zamanda üst bölümünü sadece poşetten farklı desenler oluşturarak da yapabilirsiniz. Bu gibi detaylar tamamen sizlerin yaratıcılığına bağlıdır.

Plastik Tabaktan Elbise Kostümleri

Plastik tabaktan elbise yapımı ile farklı kostümler ve tasarımlar çıkarabilirsiniz. Zevkinize ve çocuğunuzun beğenişe göre bir yol çizmeniz mümkündür. İlgili proje etkinliklerinde böylece ilginç kostümü ile dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz. Yapılan tasarımların aynısını yapmak yerine, sadece fikir alabilir ve sizler kendi yaratıcılığınızı katabilirsiniz. Tabii bu konuda çocuklarınızın da fikrini almanızı öneriyoruz. Böylece onun beğenisi ve zevki kapsamında, daha ilginç bir kostüm ortaya çıkarabileceğinizi söyleyebiliriz. Plastik poşetler, plastik tabaklar, plastik kapaklar, plastik şişeler ve daha sayısız plastik eşyayı bu kostüme dahil edebilirsiniz.

[haber id=”22832″]