Portmanto Modelleri

Ev dekorasyonlarında mobilyaların belirli tarzları ve stilleri olmalıdır. Hepsi bir araya gelerek de bir bütünü oluşturarak evin ruhunu yansıtır. Yani sizin zevklerinizi yansıtır. Ev mobilyaları arasında en büyük mobilyadan en küçük aksesuara hepsi oldukça önemlidir ve bir bütünü tamamlayan parçalardır.

Evinizin giriş kapısından itibaren ev dekorasyonunuz sizin tarzınızı yansıtmaya başlar. Evin en önemli bölümlerinden biri olan salondan ziyade, evinizin giriş bölümü de oldukça önemlidir. Çünkü ev dekorasyonu ile ilgili ilk yargılar evin kapısından içeriye girildiğinde başlar.

2020 Portmanto Modelleri

Sıradan bir girişi olan bir ev ilginç tasarımlar ve şık bir dekorasyon algısı vermez. Ya da karamsar bir girişi olan bir ev o eve giren insanda kötü duygular oluşturabileceği gibi güven de vermeyebilir. Hem kendiniz için hem de gelen eş, dost, misafirleriniz için evin giriş bölümünü kendi tarz ve dekorasyonunuza uygun olarak ferah bir görüntü sağlayacak şekilde dekore etmelisiniz.

Evin giriş bölümünü dekore ederken eğer eviniz küçük ise kullanacağınız duvar kağıdı ya da duvar boyasının açık renk olmasına dikkat ediniz. Bu sayede eviniz olduğundan büyük bir görüntü verecek ve eve giren kişiyi ferahlatacaktır. Ayrıca halınız, mobilyalarınız ve aksesuarlarınız da duvar cepheleriyle hem tarz hem de renk olarak uyumlu olmalıdır. Evin giriş bölümünün en önemli mobilyalarından biri ise portmantodur. Kullanacağınız portmanto modeli evinizin dekorasyonu ile ilgili eve giren kişiye ön bilgi vermektedir.

Sihirli Portmanto Modelleri

Portmanto çeşitleri arasında onlarca farklı ürün ve model vardır. Ayaklı, açık, raflı, dekoratif, aynalı, aynasız, çekmeceli, kapalı kapaklı dolabı olan, sürgü kapaklı en çok gördüğümüz portmanto modelleri arasındadır. Portmanto modelleri saydığımız çeşitlerden de anlaşılacağı gibi ihtiyaca yönelik, istenen tarzda üretilmektedir. Bu tip portmantoları hazır alabileceğiniz gibi kendiniz de yaptırabilirsiniz.

Sihirli portmanto modeli, dolaplı ve genellikle aynalı portmanto modelleridir. Kullanıma en uygun depolama alanının çokluğu ile de sıklıkla tercih edilen portmanto modelidir. Hemen her yerde sihirli portmanto modelini kolaylıkla bulabilirsiniz. Eviniz ufak ise bu sihirli portmanto modelini depolama alanının çok olması nedeni ile tercih edebilirsiniz.

2020 Portmanto

Aynalı sihirli portmanto modeli ise size aynadan yer tasarrufu sağlayabilir. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta bu sihirli portmanto modelinin kaplayacağı yerdir. Dekoratif portmanto modellerinden daha fazla yer kaplar. Bunun için evinizin giriş bölümüne uygun ölçülerde bir sihirli portmanto modeli bulmalı ya da kendiniz yaptırmalısınız.

[haber id=”23880″]

Büyük Portmanto Modelleri

Evinizin giriş bölümüne yerleştireceğiniz portmanto modelleri için, bu giriş bölümünün darlığı ya da genişliği oldukça önemlidir. Eğer giriş bölümünüz büyük ve ferah ise alacağınız küçük bir portmanto modeli hem yetersiz kalır hem de boş bir görüntü verir. Giriş bölümü büyük ve ferah olan kişiler yine portmanto modelleri arasında tercih yaparken büyük ve geniş portmanto modelleri seçmelidir.

Büyük portmanto modelleri arasında kapaklı, sürgülü, aynalı, aynasız, dekoratif olan portmanto modelleri en çok tercih edilen modellerdir. Kapaklı portmanto modelleri büyük evler için büyük portmanto modelleri olarak 5 kapaklı, 4 kapaklı ya da 6 kapaklı olarak üretilmektedir.

2020 Portmantolar

Evin giriş bölümünün büyüklüğüne göre aslında kapak sayısına kendiniz karar verebilirsiniz. Bunların içinde aynalı ve aynasız modeller de bulunmaktadır. Sürgü kapaklar da yine aynı şekilde, bölmelerin çokluğu ile göze çarpar ve istediğiniz ölçülerde bir sürgü kapaklı portmanto modeli aldığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca bu tip portmanto modelleri arasında da aynalı ve aynasızlar mevcuttur.

[haber id=”23883″]

Ikea Portmanto Modelleri

Portmanto modellerini ihtiyaca yönelik çok fazla marka üretmektedir. Her marka farklı tarz ve modellerde ürettiği portmantoları müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Portmanto üreticileri arasında bulunan Ikea da ürettiği çeşit ve farklı tarzlardaki mobilyaları ile alıcılarına ilham vermektedir. Portmanto modelleri hakkında Ikea mağazalarından ya da Ikea’nın internet sitesinden bilgi alabilirsiniz. Sizler için Ikea’nın internet sitesindeki portmanto modelleri hakkında genel bilgilendirmeleri aşağıdaki liste halinde yaptık.

  • Mackapar portmanto beyaz renktedir. Bu portmanto modelinde askıları ve kancaları kullanmak isteyip istemediğinize bağlı olarak, giysi rayını dolabın ön veya arka bölümüne yerleştirebilirsiniz. Ayrıca bu kancalar, astığınız eşyaya uyacak şekilde hareket edebiliyor.
  • Elvarlı portmanto modeli beyaz renktedir. Bu portmanto modelinde ayakkabı rafındaki geniş oyuk kısım ayakkabıların kir ve tozunu toplar. Ayarlanabilir raflar ile giysi rayları, alanı ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanızı kolaylaştırır.
2020 Şık Portmanto Modelleri
  • Elvarlı portmanto modeli beyaz renktedir. Yine aynı şekilde ayarlanabilir rafları ve giysi rayları ile alanı ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanızı kolaylaştırır. Bu mobilyayı kullanırken duvara sabitlemeniz gerekmektedir. Kapı ya da duvara bağlı bağlantı parçalarını kendiniz temin etmeniz gerekmektedir. Çünkü ayrı satılmaktadır.
  • Elvarlı portmanto modeli beyaz renktedir. Dans ayakkabılarınızdan botlarınıza kadar her şey için yer bulabileceğiniz büyük portmanto modelidir. Açılı ayakkabı rafları ile aradıklarınızı kolayca bulabilirsiniz. Daha çok alana ihtiyacınız olduğunda ise rafları rahatlıkla kaydırabilirsiniz. Ya da daha fazla raf satın alabilirsiniz. Ayakkabı rafındaki geniş oyuk ise ayakkabıların kirini ve tozunu toplamaktadır. Bu portmanto modeli ise tavana montelenmektedir.
  • Elvarlı portmanto modeli beyaz renktedir. Ayarlanabilir raflar ve giysi rayları, alanı ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanızı kolaylaştırmaktadır. Bir adet çekmecesi bulunan bu portmanto modelinin çekmecesi 40 cm genişliğindedir. Ayrıca bu portmanto modeli duvara sabitlenerek kullanılmalıdır.

[haber id=”23882″]

İstikbal Portmanto Modelleri

İstikbal mobilyanın portmanto modelleri, kişiye özel tasarımları ve işlevsel özellikleri ile oldukça fonksiyoneldir. Hem modern tarza hem de klasik tarza hitap eden İstikbal mobilya portmanto modellerinde de tarz farklılıkları yaparak her tarza hitap etmek istemiştir. İstikbal mobilyanın internet üzerinden eriştiğimiz portmanto modelleri hakkında kısa bilgiler aşağıdaki gibidir.

2020 Şık Portmanto
  • Gallery portmanto modeli beyaz renktedir. Ayrıca bu portmanto modeli hem sürgü kapaklı hem de aynalıdır. İki kapağı bulunan bu portmanto modelinde bir kapak aynalı diğer kapak beyaz renktedir. Ürün yerli üretimdir. Gallery portmanto modeli modern tarza hitap etmektedir. Ayaksız olma özelliği bulunmaktadır. Ürünün aynalı kapak bölümü normal askılık işlevi görmekte alt tarafta bir ayakkabı bölmesi bulunmaktadır. Diğer taraf ise sekiz bölmeli ayakkabılık raflarının bulunduğu alandır. Tam ortada ise bir çekmece bulunmaktadır.
  • Elizya portmanto modeli klasik tarza hitap eden çerçeve aynalı modeli olan bir portmantodur. Tamamı yerli üretim olan bu portmanto modeli beyaz renktedir. Ancak ayna etrafına yapılan çerçeve ve kapak bölümlerinin etrafına yapılan çerçeveler altın rengiyle süslenmiştir. Klasik tarza daha uygun olan bu portmanto dolabı sürgü kapaklı bir modeldir.
  • Lima portmanto modeli ahşap renkte üç bölmeli bir portmanto modelidir. Daha çok işlevsel olan bu model her kesime hitap edebilmektedir. Tamamı yerli üretim olan bu portmanto modelinin birinci bölmesi ayna kapaklıdır. İkinci bölmesinin yarısı çift kapaklı üst kısmı ise açık askılık şeklide olup son bölmesi açık askılık şeklinde ve en altta bir çekmecesi bulunmaktadır. Kapak kulpları portmanto modeline özel olarak üretilmiş olup ayna çerçevesi ve askılıkları beyaz renktedir.
  • Perla portmanto beyaz renkte ve yerli üretime sahip bir portmanto modelidir. Görünüş ve işlevsel olarak Lima portmanto modeline benzemektedir.

[haber id=”23881″]