Pratik, Kullanışlı ve Hesaplı : Duvar Rafları

Dekoratif raflar evin her bölümünde kullanılabilen aynı zamanda yeni depolama alanları yaratmak için son derece kullanışlı parçalar. Duvar rafları dekorasyona işlevsellik kazandırırken aynı zamanda görseli zenginleştirmek amaçlı kullanılabilen pratik, kullanışlı ve hesaplı tasarımlardır. Özellikle son yıllarda kullanımı bir hayli artan duvar rafları her tarz dekorasyona uyum sağlaması aynı zamanda çok uygun fiyatlara sahip olmasından dolayı dekorasyonun vazgeçilmezleri haline geldiler. Bugün yazımızda sizlere fikir vereceğini düşündüğümüz duvar rafı dekorasyon örnekleri hazırladık, salondan, yatak odasına kadar bir çok alana uygulanmış dekoratif raflar size ilham verebilir.

Pratik, Kullanışlı ve Hesaplı

Duvar rafları tüm yaşam alanlarına kolayca uygulanabilen, kullanıldığı alanda fazlalıklar için yeni depolama alanı oluşturabilen son derece kullanışlı ve hesaplı tasarımlardır. Farklı model ve renk seçenekleri ile ister modern, ister klasik ev dekorasyonları için uygundur. Duvar raflarını kısaca özetleyecek olursak, Hem pratik, hem kullanışlı hemde son derece hesaplı diyebiliriz.

Dekorasyona işlevsellik eklerken aynı zamanda duvarların havasını değiştirebilen bu basit parçalar ile evinizin her alanında çok özel düzenlere imza atabilirsiniz. İster aksesuarları, isterseniz kitaplarınızı sergileyin, duvar rafları ile sade duvarlarınıza hareket kazandırabilirsiniz.

Dekoratif duvar rafları

Duvar raflarını evde bir çok farklı şekilde kullanabilmeniz mümkün, örneğin antrede ayakkabılarınız için, mutfakta elinizin altında olması gereken araç gereçler için, yatak odanızda baş ucunuzda kişisel malzemeleriniz için, oturma odasında hem kitaplık hemde dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz çok amaçlı parçalardır.

dekoratif beyaz duvar rafları

Aynı zamanda banyo, balkon, çocuk odası gibi alanların dağınıklığını ortadan kaldırmak için kullanılabilir. Duvar rafları arasında hem modern hemde klasik tasarımların olduğunu belirtmiştik, bu anlamda duvar rafı seçerken evinizin dekorasyon tarzını göz önünde bulundurmalı, duvar renginize uygun, tamamlayıcı tasarımlar arasından seçim yapmalısınız.

Odanıza tarz katın

Dekoratif duvar rafları bir yaşam alanının görselini rahatlıkla arttırabilen ve dikkat çekici bir tasarımlardır, evinizin her alanını raflarla güzelleştirebilir, tarzınızı duvarlara yansıtabilirsiniz. Yazımızın devamında eviniz için size ilham vereceğini düşündüğümüz duvar rafları ile güzelleşen odalardan örnekler hazırladık. Hem evinize işlevsellik kazandırın, hemde duvarlarınızı daha şık ve estetik bir görünüme kavuşsun..

modern siyah duvar rafı 2019

Duvar raflarının sıklıkla kullanıldığı alanların başında mutfaklar geliyor. Mutfakta boş duran duvarlara hareket katmak hemde mutfağınızda yeni depolama alanları açmak için dekoratif rafları kullanabilirsiniz. Mutfakta iş yaparken elinizin altında olması gereken tüm araç ve gereçleri düzenli şekilde saklayabilir, hemde mutfak dekorasyonuna ufak bir hareket katabilirsiniz. Mutfağınıza fonksiyonellik kazandırmanın en hesaplı ve pratik yolu..

mutfak duvar rafı örneği

Oval Duvar Rafları

Kimi zaman da keskin köşeli ve sıradan duvar raflarından sıkılır ve bir farklılık ararız. Bu noktada da oval duvar rafları ihtiyacımızı tam olarak karşılayacak niteliktedir. Her ne kadar kitaplık olarak çok kullanışlı olmasa da süs eşyalarınızı ve biblolarınızı koymak için dekoratif oval duvar rafları tercih edebilirsiniz.

Salonda kullanılan duvar rafı modelleri ise daha çok dekoratif aksesuarları sergilemek ve duvar dekorasyonunu zenginleştirmek için kullanılıyor. Aynı zamanda kitaplık olarak sıklıkla kullanılan duvar rafları salona estetik bir hava kazandırıyor. Kitaplık olarak tercih edilmesi, yatak odası, çocuk odası, antre ve çalışma odası gibi alanlarda kullanıma uygun olması anlamına geliyor.

[galeri]