Pudra Rengi Duvar ve Dekorasyon Uygulamaları

Pudra rengi duvar ve dekorasyon uygulamaları oldukça sık tercih edilen tasarımlar arasındadır. Pudra rengi duvar boyası ya da pudra duvar kağıdı uygulaması gibi rengin psikolojik etkilerinin oda içerisinde yansıtıldığı dekoratif uygulamalar hem misafirlerinize hem de size enerji verecektir.

Pudra rengi duvar ve dekorasyon uygulamaları için öncelikle toplam bir dekorasyon mantığı oluşturmalısınız. Bu fikirdeki ana renk pudra rengi olmalıdır. Bu rengin dağılımını yaparken oda içerisindeki eşyaların renklerinin hepsinin pudra rengi olması doğru bir uygulama olmayacaktır. Bunun yerine rengin homojen dağılımı ve farklı renkler ile bu rengin ön plana çıkarılması çok daha etkili dekorasyon sonuçları almanızı sağlar.

[haber id=”5132″]

Pudra salon dekorasyonu uygulamasında açık pudra rengi duvar boyası kullanabilirsiniz. Bu renk tonu hem salonunuzun daha ferah görünmesini sağlar hem de mobilyalarınızın ön plana çıkmasına katkı sunar. Pudra pembesi duvar rengi kullandığınızda nispeten daha koyu renkler ya da pastel renklerin koyu tonları salon dekorasyonunun diğer ürünleri için kullanılabilir.

Pudra Duvar Rengi
Pudra Duvar Rengi

Pembe duvar hangi renk perde ile tamamlanırsa oda dekorasyonuna pozitif bir katkı sağlanmış olur sorusunun tek bir cevabı yoktur. Yeşil, gri, beyaz, kahverengi, füme, turkuaz, siyah ve altın sarısı, pembe ile kombinleyeceğiniz renkler arasında gelmektedir. Dolayısıyla hangi renk sizin zevkinize ve gözünüze daha hoş geliyorsa onunla beraber kullanılacak pembe renk oldukça etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Pudra Rengi İle Uyumlu Renkler
Pudra Rengi İle Uyumlu Renkler

 

Pudra rengi duvar ve dekorasyon uygulamaları bir evde salon, oturma odası ve yatak odasında rahatlıkla kullanılabilir. Her bir ev bölümü için ayrı tonlar tasarlayabileceğiniz gibi evin tamamında bütüncül bir renk dekorasyonu da düşünebilirsiniz.

Pudra Rengi Duvar Dekorasyonu Fikirleri
Pudra Rengi Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Şık Pudra Rengi Duvar ve Dekorasyon Uygulamaları

Misafirlerinizi ağırlamanız ve dekorasyon kalitesinin çok daha ön planda olması sebebiyle salonlarda kullanacağınız renkler de misafirleriniz için akılda kalıcı ve rahat edebileceği özelliklere sahip olmalıdır. Pudra rengi duvar ve dekorasyon uygulamaları sayesinde bu özellikleri salonunuzda toplayabilirsiniz. Koltuk rengi seçiminde de bordo ya da kum beji renginin farklı tonlarını tercih etmeniz durumunda oldukça şık sonuçlar elde etmeniz mümkündür. Salon takımı için koyu bir renk seçecekseniz kırlent rengi ile duvar rengi ve mobilyalarınızın arasındaki uyumu yakalamanız da mümkündür.

Pudra Pembesi Duvar Rengi
Pudra Pembesi Duvar Rengi

 

Yatak odalarının dekorasyonunda pudra rengi duvar ve dekorasyon uygulamaları oldukça çok tercih edilen tasarımlardandır. Özellikle duvar, perde ve gardırop renginin birbiri ile uyumlu olması insanı rahatlatan ve uykuya geçmesini kolaylaştıran bir ortamın oluşmasını sağlamaktadır. Çok fazla pudra rengi yüklemesi yapmak istemiyorsanız yatak odası için dolap rengini farklı kombinleyerek de güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca pudra ve pembe rengin ortamda yarattığı feminen etki de kendisini yatak odalarında daha fazla göstermektedir. Dilerseniz pudra rengine uygun renkler içeren nevresim takımları tercih ederek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Pudra Rengi Yatak Odası Dekorasyonu
Pudra Rengi Yatak Odası Dekorasyonu

Çocuk odalarında genellikle cinsiyete bağlı bir renk tercihinde bulunulmaktadır. Her cinsiyet için kullanılabilecek renkler de vardır. Kız çocukları için pudra rengi duvar ve dekorasyon uygulamaları ile odanın havasını çok zarif bir hale getirebilirsiniz. Dilerseniz perdelerde bordo ya da gül kurusu gibi bir renk tercih ederek dekoratif enerjisi yüksek sonuçlar elde etmek mümkündür.

Pudra Rengi Çocuk Odası Dekorasyonu
Pudra Rengi Çocuk Odası Dekorasyonu

 

Oturma odaları için pudra rengi duvar ve dekorasyon uygulamaları çok fazla tercih edilmese de bu rengi çok sevenler için homojen bir renk dağılımı ile oturma odalarının dekorasyon kalitesini artırabilirsiniz. Oturma odaları için açık pudra rengi duvar boyası tercih ettiğinizde dilerseniz oturma grubunuzu daha koyu renklerden seçebilirsiniz. Yine sizin için önem taşıyan tablo ya da fotoğrafları aynı zamanda dekorasyon ürünü olarak görerek duvarlarda sergileyebilirsiniz. Bunun için açık renkli duvarda daha belirgin bir dekoratif ürün oluşturmak için koyu renkli çerçeve kullanmanız gerekecektir. Aynı zamanda çerçevelerin desenleri de duvar dekorasyonu için belirleyici etkenler arasındadır.

[galeri]