Dikkat Çeken Pudra Rengi Koltuk Kombinleri

Pudra rengi her ne kadar pembe rengin bir tonu gibi kabul edilse de aslında ten rengi ile pembe renk arasında kalan cazibesi yüksek bir renktir. Pudra rengi koltuk kombinleri bu cazibenin ve masalsı atmosferin oluşturulmasında kullanılmaktadır.  İster oturma odanız için pudra pembesi oturma grubu düşünün isterseniz pudra pembesi koltuk takımı ile salonunuzdaki atmosferi çok daha ferah bir ortama taşıyın her durumda uyumlu renkler kullanmayı ihmal etmeyin. Bu yazımızda sizlerle pudra rengi koltuk takımı modelleri ile pudra pembesi için hangi renklerin uyumlu olduğunu incelemeye çalışacağız.

Pudra Rengi Koltuk Kombinleri
Pudra Rengi Koltuk Kombinleri

Salonunuzda soft bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız pudra rengi koltuk kombinleri sizin için oldukça güzel sonuçlar alabileceğiniz alternatifleri sunmaktadır. Salonunuzun ebatlarına uygun olarak iki adet üçlü ve bir adet tekli kullanıma sahip pudra pembesi koltuk takımlarındaki kombin için günümüzün trend kumaş uyumu olarak bir koltuğun beyaz ağırlıklı çiçek desenli olması tercih edilebilir. Bu tercihteki kombin uyumu için kırlentlerin kullanılması oldukça güzel sonuçlar vermektedir. Çiçek desenli üçlü koltuk için pudra pembesi kırlent kullanılırken pudra pembesi üçlü koltuk için de çiçek desenli kırlent kullanılarak güzel bir ahenk oluşturulmuştur.

Bellona Pudra Koltuk Takımı
Bellona Pudra Koltuk Takımı

Pudra rengi koltuk kombinleri için bir başka dikkat çeken uygulama da kumaş seçimidir. Koltukların sırt kumaşları ile diğer bölgelerdeki kumaşlar farklı desen ve renk kompozisyonları ile kullanılabilir. Bu tarz kullanımlarda koltuk sayısına ve koltuğun ikili ya da üçlü olmasına göre değişen uygulamalar da söz konusudur. İki ayrı kumaş deseni ve rengi kullanıldığında bazen pembe rengin farklı tonları daha açık ya da daha koyu olacak şekilde tercih edilebilir. Bazen de beyaz ya da gri rengin tonlarına sahip kumaş desenleri kullanılmaktadır. Eğer hangi renk koltuk alacağınıza karar vermediyseniz, bir diğer alternatif de koltuklar ile berjerlerin farklı renklerde olmasıdır. Bu konuda çeşitli kombinasyonlar yapılabilir. İsterseniz koltukları pembe, berjerleri gri veya bej renklerde tercih edebilirsiniz. Veya bir koltuk ve bir berjeri toz pembe, diğer koltuk ve berjeri de gri veya bej renklerde tercih edebilirsiniz. Yine koltuk yastıklarını veya kırlentleri bu renklerde alarak zıt renk yastıklar kullanarak güzel bir kombinasyon yakalayabilirsiniz. Zira pembe koltuk ile uyumlu renklerin başında gri renk gelmektedir. Dekorasyonda pembe ve gri uyumu sıklıkla kullanılır ve güzel sonuçlar alınır.

[haber id=”10861″]

Pudra Rengi Koltuk Kombinleri ve Dekorasyon

Pudra rengi koltuk kombinleri sadece salon dekorasyon uygulamaları için kullanılmaz. Oturma odası için de pudra pembesi oturma grubu modellerini tercih edebilirsiniz. Bu oturma gruplarının salon için kullanacağınız pudra rengi koltuk kombinleri gibi kapitoneli kumaşa ya da daha geniş ebatlara sahip koltuk kolçaklarına sahip olması beklenemez. Daha sade bir görünüme sahip pudra pembesi oturma grubu için tek renk tercih edilebilirsiniz. Ayrıca koltuk kolçaklarının farklı renk ve desende olduğu modelleri de seçebilirsiniz.

 

Pudra Koltuk Kombinleri
Pudra Koltuk Kombinleri

Oturma odasında kullanacağınız pudra rengi ile uyumlu renkler için grinin tonları oldukça güzel bir seçenek olacaktır. Metalik gri renk, gümüş gri ya da koyu gri, pudra rengi koltuk kombinleri için güzel bir tercihtir.

Pudra Rengi Koltuk Kombinleri
Pudra Koltuk Kombinleri

 

Gerek salonlar için düşündüğünüz pudra rengi koltuk kombinleri için gerekse oturma odası için seçeceğiniz pudra pembesi oturma grubu modelleri için yüksek ayak tercihinde bulunmak bayanların temizlik işlerinde oldukça yardımcı olacaktır. Ayrıca yüksek ayaklı koltuk takımlarının dekoratif duruş açısından da şık bir görüntü oluşturduğu ifade edebiliriz. Yere açılı bir şekilde gelen yüksek ayaklı koltuk bağlantısı modelini tercih edebilirsiniz. Ayrıca düz yüksek ayaklı koltuk modellerinden birini de seçebilirsiniz.

Pudra Pembesi Koltuk Takımı
Pudra Pembesi Koltuk Takımı

 

Koltuk takımı için çok farklı tarzlar içinden sizin zevkinize uygun olanları belirlemek önemlidir. Bu, gerek salon dekorasyonu için gerek oturma odası dekorasyonu için gerekse toplam ev dekorasyonu için oldukça önemli bir ölçüttür. Bu sebeple sadece rengin ön plana çıkartılarak yapılan seçimlerin doğru sonuçlar vermesi düşünülemez. Öncelikle koltuk takımı için belirleyeceğiniz stilin kararlaştırılması gerekir. Ardından da bu stile uygun pudra rengi koltuk kombinleri düşünmek çok daha güzel sonuçlar verecektir. Zira klasikten avangarda, retrodan, moderne kadar birçok takımın pudra rengi seçeneği bulunmaktadır.