Renkli Erkek Çocuk Odası Modelleri

Erkek çocuk odası tasarlamak zevkli ve eğlenceli dekorasyon uygulamaları arasındadır. Bugün sizlere renkli erkek çocuk odası modelleri içinde çokça kullanılan dekorasyon örneklerinden bahsedeceğiz. Umarım sizin hayalinizdeki erkek çocuk odası için ilham verici bir etki oluşturabiliriz.

Çocuk odası tasarımları için çocuğunuz kendini ifade edebilecek bir yaşta ise mutlaka onun zevkine de uygun bir düzenlemeye gitmelisiniz. Çocuklar genellikle tematik tasarımları tercih etmektedirler. Bir çizgi film kahramanı, sporcu ya da film yıldızı çokça tercih edilen tasarımlar arasındadır. Tematik tasarımların dekorasyon açısından olumlu yanı, birçok dekoratif unsurun paket olarak düşünülmesi ve ayrıntıların size kalmasıdır. Olumsuz kısmı da sıkıldığınızda değişiklik yapabileceğiniz alanın çok dar olmasıdır. Bu sebeple tematik dekorasyonlardaki bu olumlu ve olumsuz yanları mutlaka değerlendirmelisiniz.

Renkli erkek çocuk odası modelleri arasında odanın renkleri ve tonları dekoratif düzeni belirleyen önemli argümanlardandır. Bu düzenin “renkli” olabilmesi için sıcak renklerin hâkim olduğu bir oda tasarlamanızı öneriyoruz. Sıcak renkleri kullanırken odanın ölçüleri de önemlidir. Çok dar olan çocuk odalarında sıcak renkler kullanmak biraz risklidir. Yine de kullanmak isterseniz tonlarını biraz açık yapmaya çalışın. Bu yöntem sayesinde boğucu etki nispeten azalacaktır.

Renkli çocuk odası dekorasyonunda aklımızda olması gereken uygulamalardan biri de fonksiyonel mobilya seçimidir. Mobilyalar kullanışlı olduğu zaman doğru bir dekorasyon unsurudur. Hantal, sadece görünüşü ile dekoratif bir amaç güden mobilyalar, tasarım için doğru bir tercih değildir. Renkli erkek çocuk odası modelleri arasından seçeceğiniz mobilyaların bol gözlü, pratik kullanımlı olması da vazgeçilmezleriniz arasında olmalıdır.

Rengârenk Çocuk Odaları

Duvarların renkleri, erkek çocuk odası dekorasyonunda da önemli belirleyici unsurlar arasında yer alır. İsterseniz duvar kâğıtları kullanarak oda dekorasyonuna ayrı bir hava da katabilirsiniz. Duvar kağıtlarının günümüzde tekrar trend olmaya başlaması ile çok farklı zevklere hitap eden ve kaliteli ürünlerin üretimine de yer verilmektedir. Renk ve desenlerin beraber değerlendirildiği duvar kâğıtlarının temizlenebilir, yanmaz ve sağlık açısından zararsız olanlarının tercih edilmesi gerekir.

Renkli erkek çocuk odası modelleri içinde “aydınlatma” başlığını da doğru değerlendirip uygulamanız gerekecektir. Çocukların ders çalışması, hobi faaliyetlerini yürütmesi, arkadaşları ile vakit geçirmesi gibi etkinliklerde doğru bir aydınlatmayı yakalamanız, çocuğunuzun göz sağlığı için de önem taşımaktadır. Çalışma masasında ayrıca bir aydınlatma olmak kaydı ile spot ya da sarkıt avizeden dekorasyona uygun olanların tercih edilmesi doğru bir seçim olacaktır. Bu aydınlatmalarda ışığın kalitesinin, şiddetinin ve renginin ayarlanabilir olması da odanın kullanımına uygun bir ışığı tercih etmeniz anlamına gelecektir.

Tematik erkek çocuk odası modelleri düşünmüyor ancak çocuğunuzun istediği bir karakterin de oda içerisinde olmasını arzu ediyorsanız odanın duvarlarından birini bunun için ayırabilirsiniz. Stickerlar ile duvar dekorasyonu sağlarsanız istediğiniz zaman farklı müdahaleler ile oda dekorasyonunu düzenleyebilirsiniz. Posterler ve küçük biblolar yine bu dizayn için kullanılabilecek dekorasyon malzemeleridir.

[haber id=”9690″]

Renkli erkek çocuk odası modelleri için perdelerin önemi bir hayli fazladır. Dikkat etmeniz gereken, odanın toplam rengi ile uyumlu ve duvar renklerini tamamlayıcı bir niteliğe sahip perde seçmenizdir. Oda dar ise gün ışığından daha fazla yararlanabileceğiniz perdeyi seçmenizde fayda var. Perdelerin renkli ve canlı olması istediğiniz tasarıma kavuşmanızda size yardımcı olacaktır.

Oda içerisinde kullanacağınız biblolar ve spor malzemeleri gibi ürünler de oda dekorasyonunun bir parçası olarak düşünülebilir. Özellikle çocuğunuzun bir hobisi varsa ya da bir spor dalı ile uğraşıyorsa bu hobisinin ürünlerini sergileyebileceği, spor malzemelerini koyabileceği alanların da mutlaka oda içerisinde olmasına dikkat etmelisiniz.

Bazı kullanıcılarımız çocuk odalarında kullanabilecekleri çalışma masası ve sandalyesi önerisinde bulunmamızı istemişler. Çocukların ders çalışacağı alanın rahat olmasını ve motivasyonunun eksilmemesi için dikkati dağıtmayacak modellerin olmasına dikkat etmelisiniz. Daha önceki yazılarımızda da incelediğimiz markalardan olan tekzen çalışma masaları ve tekzen çalışma masası sandalyesi modellerini inceleyerek, ihtiyacınıza uygun kaliteli ürünleri temin edebilirsiniz.

Aşağıda galerimizde birbirinden güzel renkli erkek çocuk odası dekorasyon fikirlerine yer verdik, umarız beğenirsiniz.

[galeri]