Renkli Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonu evin en çok zaman geçirilen bölümü olması bakımından oldukça önemlidir. Oturma odası dekorasyonu yaparken aile bireyleri düşünülerek geçirilen zamanın kalitesini arttıran dekorasyonlar yapılması gerekmektedir. Oturma odası dekorasyonları genellikle modern tarzda yapıldığı gibi farklı bir çok tarda da yapılmaktadır. Oturma odası dekorasyonu yaparken öncesinde yapılacak tarz ve kullanılacak renk kombinasyonlarının da düşünülerek karar verilmesi gerekmektedir. Bu çizgi çerçevesinde yapılan dekorasyonlar oldukça şık ve modern olacaktır.

2020 En Güzel Renkli Oturma Odaları

Oturma odası dekorasyonunda farklı bir çok renk bir araya getirilebileceği gibi sade bir tarz çizgisinde de dekorasyon yapılmaktadır. Genellikle salon ve oturma odasının da bulunduğu evlerde salon tarzı klasik olarak dekore edilirken oturma odası daha rahat ve konforlu olması gerektiği için modern çizgide dekore edilmektedir. Son zamanlarda dekorasyona ilgi oldukça fazla artmaktadır. Bu da dekoratif ürünlerin her geçen gün kendini yenilemesine ve dekorasyonda kullanılacak farklı renklerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

2020 En Güzel Renkli Oturma Odası

Oturma odası için renkli bir dekorasyon isteyenler için modern tarzda üretilen mobilyalar oldukça idealdir. Ayrıca sade renklerde alacağınız mobilyaları da mobilya aksesuarları ile canlandırabilir ve renklendirebilirsiniz. Yine renkli ve canlı bir oturma odası dekorasyonu isteyenler için duvar dekorasyonu da çok önemlidir. Dekoratif duvar kağıtları, 3D duvar kağıtları, desenli duvar kağıtları, dijital baskılı duvar kağıtları gibi pek çok tarz ve modelde bulabileceğiniz duvar kağıtları ile de oturma odasını renklendirmek mümkündür.

2020 Güzel Renkli Oturma Odaları

Bunun yanında perde ve halı seçimi ile de oturma odasını renklendirebilirsiniz. Sade tonlardaki mobilyaları hareketli canlı renklerin olduğu desenli ve şık olan perde ve halılar ile renklendirebilirsiniz. Bunun yanında canlı ve renkli bir oturma odası dekorasyonu için aksesuarlar da oldukça önemlidir. Sade renkler ile dekore edilen oturma odası aksesuar yardımı ile renklendirilebilmektedir.

Oturma Odasında Kullanılabilecek Renkler

Oturma odasında kullanılabilecek çok fazla renk alternatifi bulunmaktadır. Önemli olan oturma odası dekorasyonunda kullanılacak renk kombinasyonunu kararlaştırmaktır. Oturma odası dekorasyonunda her renk tercihi yapılabileceği gibi kullanılacak renklerin de birbiri ile uyumlu olması çok önemlidir. Oturma odası dekorasyonu tek renk ve seçilen rengin tonları ile yapılabileceği gibi çok fazla rengi içinde barındıran bir oturma odası dekorasyonu yapmak da mümkündür.

2020 Güzel Renkli Oturma Odası

Oturma odası dekorasyonunda seçilen renk kombinasyonu üzerinde önemle durulmalıdır. Birden fazla kullanılacak canlı renkler için mutlaka sade bir renk ile geçiş rengine yer verilmelidir. Örneğin turuncu, krem rengi ve turkuaz üçlü renk kombinasyonu ile oturma odası renklendirilebilmektedir. Ya da yeşil, sarı ve turuncu renk kombinasyonu için beyaz gibi bir renge de yer verilmelidir. Bununla beraber oturma odasını canlandırırken bir kargaşa ve kafa karışıklığı yaratmamak da gerekmektedir.

Oturma odası dekorasyonu için kullanılacak renk sayısı oturma odasının büyüklüğü ya da küçüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Küçük oturma odalarında çok fazla canlı renge yer verilmesi oturma odasını daha küçük gösterecek ve boğucu bir görüntüye neden olabilecektir. Bunun için kullanılacak renk kombinasyonundaki canlı renkleri seçerken oturma odasının büyüklüğü ya da küçüklüğü göz önünde tutulmalıdır. Ayrıca dekoratif duvar kağıtları ile de oturma odası dekorasyonu renklendirilebilmektedir. Örneğin gri bir koltuk takımını mor, pembe, eflatun, fuşya gibi renkli kırlentler ile tamamlayabilirsiniz. Bunun yanında yine bu kırlent renklerinden biri ile de dekoratif bir duvar dekorasyonu yapabilirsiniz.

2020 Renkli Oturma Odaları

Perde seçimini açık gri tonlardan yana yaparak halı seçimini de yine dekorasyona uyumlu bir tarzı ile satın alabilirsiniz.  Oturma odası dekorasyonu için sade renklerde alacağınız mobilyaları aksesuarlar ile zenginleştirebilirsiniz.