Romantik Yatak Odası Fikirleri Ve Süslemeleri

Romantik Yatak Odası Fikirleri Ve Süslemeleri

Romantik Yatak Odası Fikirleri ile masalsı bir oda yaratmaya ne dersiniz? Yatak odası süslemeleri, desenleri ve aksesuarlarla odanızda küçük değişiklikler yapabilir ve çok daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.
Yatak odası dekorasyonu yapmak diğer odaları tasarlamaktan biraz farklıdır. Salonların, oturma odalarının veya mutfakların genelde belirli dekorasyon kuralları vardır. Buralarda yapılacak değişiklikler elbette önemlidir. Ancak yatak odası dekorasyon yönünden çok daha özgür ve kişisel bir mekandır. Burada farklı tarzlar deneme şansınız vardır. İşte yatak odaları dekorasyonu hakkında size ilham verecek romantik yatak odası fikirleri…

Rahatlık Önce Gelir

Romantik yatak odası dekorasyonu ne çok fazla renk, ne de çok fazla eşya anlamına gelir. Göz yorucu renklerle odanızı düzenlemek yerine önce hangi renkleri istediğinize ve nasıl rahat edeceğinize karar verin. Bir yatak odası hem minimal hem de dikkat çekici olabilir. Eşyalarınızı ve yatağınızı rahatlık hissinize göre belirleyin. Bu oda siz ve hayat arkadaşınızın alanı olduğu için birlikte karar vermeniz daha doğru olacaktır.

Ferahlık Sağlayan Renkler

Yatak odalarında renk seçimi tamamen sizin beğeninize göre belirlenir. Tavsiyemiz ise çok fazla koyu tonlar kullanmamanız yönünde olacaktır. Açık renkler ve genellikle yatak odasında tercih edilen kırmızı – pembe tonları pastel olduğu zaman daha ahenkli olabilir. Pembe, kırmızı gibi pastel renkler dışında ferahlık veren farklı renklerin pastel tonları da kullanılabilir. Bu tamamen sizin zevkinize bağlıdır. Renk seçerken eşyaların renklerini de dikkate almalısınız. Aynı rengin değişik tonlarını perde, çarşaf veya duvar gibi farklı alanlarda bir arada tercih edebilirsiniz. Kimileri duvar rengini koyu ya da küllü koyu renklerden seçerek, yatak ve örtülerini açık ve canlı renklerden seçmektedir. Özellikle ışık alan odalarda böyle bir kombin zevke göre değerlendirilebilir.

Romantik Dekorasyon İçin Desenler

Özgür bir tasarıma sahip olacak olan yatak odalarında desen kullanmak da iyi bir fikir olabilir. Çeşitli figürler ya da çiçek desenleri, her yerde olmamak kaydıyla aralara renk katabilir. Desenli pastel duvar kağıdı bir duvarda veya tüm duvarlarda tercih edilebilir. Desenin bir süre sonra göz yormaması için duvar yerine, yatak perdesinde, yatak takımında, halıda veya perdelerde desen kullanımı daha iyi bir seçenek olabilir. Küçük ve göze batmayan desenler odaya farklı bir ruh katabilir.

Yatak Yerleşimi

Romantik yatak odası fikirleri içinde yatağın yeri de dikkat edilmesi gerekilen konulardan biridir. Odanızın şekli buna izin verirse, ilk girişte yatağın dikkat çekiyor olması önemlidir. Bu nedenle yatağınızı odaya ortalanmış olarak yerleştirebilirsiniz. Yataklar şık ve rahatlatıcı örtülerle ve minderlerle süslenmelidir. İşleme veya desen kullanacaksanız yastık ya da örtülerin bir bölümüne bunları koyabilirsiniz. Yatak perdeli olarak tercihe göre kullanılabilir. Yataklar genellikle koyu ahşap renklerinden seçilse de, daha aydınlık renkli yataklar kullanarak, pastel duvar ya da perde renkleri ile kontrast yaratabilirsiniz.

Süs ve Aksesuarlar

Yatak odaları için romantik dekorasyon fikirlerinin olmazsa olmazı seçeceğimiz süsler ve aksesuarlardır. İyi bir koku yaratmak için cam veya seramik kaselere doğal çiçek kuruları (lavanta gibi) konabilir. Işık alan odalara yapay değil gerçek çiçekler koymak daha iyidir. Bunlar yatağın yakınlarında olmalıdır. Aksesuarlar da süsleme amaçlı olarak yatak odalarını renklendirebilir. Şık birkaç adet eşya dekorasyon için yeterlidir. Klasik komodinler yerine üzerine eşyanızı koymak için şık sehpalar kullanılabilir. Abajur yerine duvar aydınlatmaları takılabilir. Eğer yatak çevresinde rafınız varsa orayı loş bir şekilde aydınlatabilir, birkaç biblo veya tablo koyabilirsiniz.
Romantik yatak odası fikirleri ile şık bir oda oluşturmanızı sağlayacak ipuçlarını sizlerle paylaştık. Fikir ve yorumlarınızı bizle paylaşmayı unutmayın. Mutlu bir yaşam dileriz.