Salon Duvar Dekorasyonu İçin Öneriler 2019

Salon duvar dekorasyonu için renkli fikirler

Salon duvarlarınızı kişisel zevkinize göre dekore etmek için bir çok farklı seçeneğiniz var. Bu alanlar en fazla zaman geçirilen yaşam alanları olduğundan dolayı boş duvarlar özellikle dikkat çekecek ve salon dekorasyonunu sönük ve zayıf gösterecektir. Salon duvar dekorasyonu için zevkinize ve tarzınıza hitap eden dekoratif aksesuarlar ile size özel bir duvar dekorasyonu elde edebilirsiniz. Böylece salon dekorasyonunuz ile salon duvarlarınız arasında güzel bir uyum yakalayarak salonunuzun şıklığına şıklık katabilirsiniz.

1-) Dekoratif fotoğraf çerçeveleri ile özel duvar dekorasyonu 

Kişisel fotoğraflar ile salon duvarlarınızı süslemek oldukça zevkli ve özel bir değişiklik olabilir. Duvarınız için seçeceğiniz fotoğrafları renkli çerçeveler seçerek salon duvarlarına renk ve hareket katabilirsiniz. Üstelik çerçeveler ile yapılan duvar dekorasyonları oldukça özel ve kişisel bir hava kazandırır salon dekorasyonuna. Aile fotoğrafları geçmişten günümüze boş duvarlara anlam katarlar, sevdiklerinizi dekorasyona dahil etmenin en keyifli ve özel yolu.

Salon duvar dekorasyonu

Sade bir görünüme sahip bir salon dekorasyonu ise duvara hareket ve renk katacak dekoratif çerçeveler seçerek salon duvarlarına enerji katabilirsiniz. Fotoğraflar ile duvar dekorasyonu yapmaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken en önemli nokta seçeceğiniz çerçeveleri salonun genel dekorasyon tarzı ve renk düzenine uygun olarak seçmek olmalı. Daha sonra geriye kalan fotoğraf çerçevelerinizi duvarınıza uygun yerlere asmak olacak.

2-) Salon duvar dekorasyonu için renkli tablolar 

Salonunuz ister klasik ister modern hatlara sahip olsun duvarda tercih edeceğiniz dekoratif tablolar mekana farklı bir hava ve enerji katmak için en ideal fikir. Dekorasyon tarzınıza ve kişisel zevklerinizi göz önünde tutarak salon duvar dekorasyonu için birbirinden güzel, canlı renkleri ile salona hem farklı bir tarz hemde enerji katacak dekoratif tablolar kullanabilirsiniz. Hem böylece kendi zevk ve tarzınızı en güzel şekilde salon duvarlarınıza yansıtmış olacaksınız.

Klasik tarzlardan hoşlanıyorsanız ve salonunuz bu şekilde dekore edilmişse yağlı boya tablolar ile çekici duvarlara sahip olabilirsiniz. Modern çizgilerden hoşlanıyor ve aynı zamanda salon duvarlarına dekoratif bir hava katmak istiyorsanız birden fazla parçadan oluşan kanvas tablolar duvar dekorasyonu için kullanılabilecek en şık tasarımlar arasında gelir. Son dönemde oldukça ilgi gören led ışıklı kanvas tablolar ise salon duvar dekorasyonu için farklılık yaratabilecek bir aksesuar olabilir. Günümüzde salon duvarlarınıza farklı bir hava ve tarz katmak amacı ile tasarlanmış pek çok duvar tablo çeşidi bulmak mümkündür. Size kalan sadece duvarınıza uygun olan kendi zevkinize en uygun olan tabloyu seçerek salon duvarlarınıza kendi tarzınızı yansıtmak.

3-) Dekoratif aynalar ile zarif salon duvarları 

Salon duvarlarına renk ve hareket katmak adına tablo ve çerçevelere alternatif olarak dekoratif aynaları kullanabilirsiniz. Aynalar geçmişten günümüze duvar dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarıdır. Dekorasyonda aynalar kullanım amaçlarına göre ikiye ayrılabilir, ilki fonksiyon, diğeri ise dekorasyon amaçlıdır. Salon duvar dekorasyonu için dekoratif aynalardan faydalanmak istiyorsanız aynaların mekana katacağı etkilerden tam olarak yararlanmalısınız. Böylece dekoratif aynaların mekanınıza katmış olduğu zariflik ile daha zarif ve modern salon duvarlarına sahip olabilirsiniz.

Dekoratif aynalar küçük mekanları büyük göstermek için dekorasyona dahil edilebilecek önemli parçalardır. Ayrıca çerçeve seçimlerini mevcut dekorasyon tarzınıza uygun seçtiğinizde mekanı tamamlayan dekoratif bir aksesuar görevi görecektir. Ayrıca ufak bir bilgi , pencere karşısına asacağınız bir ayna mekanı daha parlak ve aydınlık gösterecektir. Salon duvarlarınız da siz de ayna kullanmayı düşünüyorsanız bu bilgilerden faydalanarak aynanın salonunuza katacağı etkileri artırabilirisiniz.

4-) Her tarza hitap eden dekoratif raf modelleri 

Yüzlerce farklı tarza ve modele sahip olan duvar rafları salon duvarları için çok uygun bir aksesuar olarak düşünülebilir. Duvar rafları salonda hem dekoratif bir görünüm sağlar hemde boş duvarlar için harika bir depolama fikri olarak düşünülebilir. Salonunuzun renk ve tarzına uygun yüzlerce farklı duvar rafı modelini kolayca büyük yapı marketlerden satın alabilirsiniz. Fiyat olarak oldukça uygunlar ve kurulumu oldukça basittir. Çok büyük paralar harcamadan salon duvar dekorasyonu için hem yaratıcı hemde dekoratif bir çözüm.. Kitaplarınız yada dekoratif objeleri şık bir biçimde sergileyebileceğiniz raflar salon duvar dekorasyonu için harika bir alternatif. Siz de duvarlarınız da hem aksesuar amaçlı hem de kitap ve dekoratif objelerinizi koyabileceğiniz bir alan olsun istiyorsanız duvar raflarını tercih edebilirsiniz.

5-) Dekoratif objeler ile salon duvar dekorasyonu 

Farklı ve özel bir duvar dekorasyonu adına dekoratif objelerden yararlanabilirsiniz. Bunun içinde önünüzde bir çok farklı seçenek bulunuyor. Örneğin renkli dekoratif tabakları duvara asarak farklı ve bir o kadar şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Son dönemde oldukça popüler olan doğal taş tablolar salon duvarları için harika bir fikir olabilir. Bunun yanı sıra melek heykelleri yada dekoratif maskeler ile salon duvarlarını zevkinize ve tarzınıza göre dekore edebilirsiniz. Birbirinden farklı dekoratif objeler ile salon duvarlarınız da yapacağınız farklı bir dekorasyon ile oldukça tarz hale getirebilirisiniz.

6-) Eğlenceli ve dekoratif duvar sticker modelleri 

Salon duvarlarını süslemek ve hareket katmak adına dekoratif duvar sticker modelleri alternatifler arasında. Binlerce farklı model ve renk seçeneği ile salo duvarlarına hem eğlence hemde farklılık katmak için oldukça güzel bi uygulama. Üstelik oldukça düşük fiyatlar ile satılıyor olması büyük avantaj. Oldukça uygun maliyete salon duvarlarınıza farklı bir hava katmak için duvar sticker modellerini duvar dekorasyonunuz için tercih edebilirsiniz.

Salon duvar dekorasyonu

Dekoratif stickerlar salonda koltuk arkalarında, priz kenarlarında, pencere bölgesinde ve kapı girişlerinde rahatlıkla kullanabilir. Bu alanlar için özel tasarlanmış birbirinden eğlenceli ve dekoratif yüzlerce farklı duvar sticker modelini tüm yapı marketlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Salon duvarlarınız da kendi tarzınıza uygun süslemeler yapabilirsiniz. Salon duvar dekorasyonu farklı alternatif seçenekler sunabilmektedir.

Ev Duvar Dekorasyonu İle Salonunuz Şıklığına Şıklık Katın

Ev dekorasyonlarınız da dekorasyonlarınıza kattığınız detaylar dekorasyonunuzun esas tamamlayıcılarıdır. Ev dekorasyonun da duvar dekorasyonu oldukça göz ardı edilen detaylardan biridir. Oysa duvarlarına asacağınız tablo, ayna ya da dekoratif duvar rafları gibi aksesuarlar ile evinizin tarzını ve şıklığını bambaşka bir hale dönüştürebilirsiniz. Evleriniz de yaptığınız dekorasyonlarda dekorasyonunuzu tamamlamak için mutlaka duvar dekorasyonunuza da önem vermelisiniz. Böylece salonlarınız da daha şık bir tarz oluşturabilirsiniz. Artık Salon duvar dekorasyonu sayesinde çok daha şık bir yaşam alanına kavuşabilirsiniz.

[galeri]