Salon Duvar Kağıdı Modelleri

Salon dekorasyonu oldukça keyifli ve zor bir alan dekorasyonudur. Hem şık hem de zengin bir görünüme sahip olması gereken salon tarzının kullananın tarzını da yansıtması gerekmektedir. Bunun için salon dekorasyonu önemle dikkat edilmesi gereken bir alandır. Çünkü eve gelen misafirler burada ağırlanarak ev sahibinin tarzının ve ruhunun anlaşılmasını sağlamaktadır.

Salon Duvar Kağıdı

Salon dekorasyonu yaparken önemli ayrıntılardan biri de duvar dekorasyonudur. Salonun ruhunu ve tarzını yansıtırken aynı zamanda daha gösterişli ve zengin bir görüntüye ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Salon duvar dekorasyonu için iç cephe duvar boyası kullanılabileceği gibi daha gösterişli bir görüntü için duvar kağıdı modelleri de tercih edilmektedir. Salonun ağır ve zengin görüntüsüne uyum sağlayan duvar kağıdı modelleri pek çok alternatif seçeneği ile hemen hemen her yerden kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Salon duvar dekorasyonu için farklı tarz ve modellerin yanında işlevsel ve kullanım rahatlığı veren duvar kağıdı modelleri de bulunmaktadır. Hem ısı hem de ses yalıtımı sağlayan duvar kağıdı modelleri ve temizlemesi kolay leke tutmayan ve ıslak bir bez yardımı ile kolaylıkla silinebilen duvar kağıdı modelleri de ihtiyacınızı karşılamaktadır. Ayrıca duvar kağıdı modelleri arasında 3D duvar kağıtları da zengin görüntüsü ile salonlarda oldukça şık durmaktadır.

Salon Duvar Kağıdı 2020

Salon duvar dekorasyonu için kullanmak istediğiniz duvar kağıtları kaliteden kaliteye değişmek ile beraber hemen hemen her bütçeye de hitap edebilmektedir. Kalitesinin artması ile doğru orantılı olarak fiyat etiketi de artan duvar kağıtlarında orta fiyat ölçeğinde bulabileceğiniz duvar kağıdı kalitesi kadife dokulu duvar kağıtlarıdır. Yüksek kalitedeki vinly dokulu duvar kağıtlarının fiyat etiketi ise daha yüksektir.

Salonların şık ve zengin görüntüsü ile daha çok klasik tarz dekorasyonlarına uyum sağlamak açısından desenli duvar kağıtları tercih edilmektedir. Bunlar arasında ise en sık tercih edilen duvar kağıdı modelleri Osmanlı döneminde kullanılan motifli duvar kağıdı modelleridir. Yine salon dekorasyonu modern tarzda dekore edilmiş ise 3D duvar kağıdı modelleri tercih edilebileceği gibi geometrik desenlerin olduğu duvar kağıtları da tercih edilmektedir.

2020 Salon Duvar Kağıdı

Salonların ağır görünümünü renklendirmek amacı ile doğadan ilham alınarak tasarlanmış desenli duvar kağıtları da salon duvarlarında dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

Salon duvarları için kullanılacak duvar kağıdı modelleri arasında desenli ve desensiz duvar kağıtlarını bir arada kullanabilirsiniz. Salonun bir ya da birkaç cephesini dekoratif amaçlı dekore ederken diğer cephelere yapacağınız sade, desensiz tek renk duvar kağıtları ile de sakin bir görüntü vermiş olursunuz.

Salon Duvar Kağıtları

Salon duvarları için üretilen duvar kağıtları arasında istediğiniz renk ve deseni istediğiniz tarzda ve aradığınız bütçede bulmanız oldukça kolaydır.

Parlak ve Mat Kumaşlı Duvar Kağıdı Modelleri

Salon duvarları için kullanılacak duvar kağıdının parlak ya da mat olması seçeneği duvar tipine göre değişiklik göstermektedir. Eğer salon duvarları pürüzlü bir yapıya sahip ise parlak kumaşlı duvar kağıdının kullanılmaması gerekmektedir. Parlak kumaşlı duvar kağıtları pürüzleri daha çok belli edebilmektedir. Bunun yerine mat kumaşlı duvar kağıdı modelleri daha doğru bir tercih olacaktır.

Salon Duvar Kağıtları 2020

Ancak duvarlarınız düz ve her hangi bir kusura sahip değil ise parlak ve mat kumaşlı duvar kağıtları arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Yine eğer salon tipiniz küçük ve dar ise parlak kumaşlı duvar kağıdı modellerini tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Parlak kumaşlı duvar kağıtları ışığı yansıtma özellikleri sayesinde hem salonun daha iyi aydınlanmasına yardımcı olurken hem de salonu daha geniş ve büyük gösterecek ferah bir görüntüye sahip olmasını sağlayacaktır.