Salon Estetiği : Modern Kapitoneli Puf Sehpalar

Salon dekorasyonunu farklı detaylar ile zenginleştirmek isteyenler için bugün yazımızda modern kapitoneli puf sehpalar ve dekorasyon örneklerine yer veriyoruz. Dekoratif stilleri ile kullanıldıkları her alanda farklı bir hava yaratan modern puf modelleri son yıllarda büyük ilgi gören şık tasarımlar arasındalar. Büyük, küçük yüzlerce farklı renk ve desen seçeneği ile çok yönlü dekoratif parçalar olarak her alanda rahatça kullanılabiliyor. Yazımızda büyük kare ve dikdörtgen kapitoneli orta sehpalara yer vermek istedik, çünkü bu dekoratif parçalar her tarz oturma grubu ile tam anlamıyla uyumlu.

Orta Puf Sehpalar

Puf Orta Sehpa Modelleri
Puf Orta Sehpa Modelleri

Orta sehpalar genellikle kullanımdan ziyade ortama görsellik katmak için tercih edilir. Hal böyle olunca da kapitoneli dekoratif puf sehpaları göz ardı etmek büyük bir hata olacaktır. Zira ortama görsellik katmak için en uygun modellerden bir tanesi bu sehpa modelleridir. Ayrıca salonda kullanacaksanız salon dekorasyonunuz nasıl olursa olsun uyum sağlayacaktır. Ancak modern veya chester tarzı dekorasyona sahipseniz, kapitoneli orta puf sehpalar doğru bir tercih olacaktır.

Doğal Şıklık : Masif Orta Sehpa Modelleri

Kapitoneli dekoratif sehpalar diğer bir adı ile Osmanlı sehpalar ( Coffee Table Ottoman) , kare, dikdörtgen ve yuvarlak modelleri ile farklı zevklere hitap eden tasarımlar.  Bu tasarımlar arasında ahşap ayaklı yada ayaksız modeller her tarz salona rahatça uyum sağlayabiliyor. Ahşap detayların öne çıktığı bir salon dekorasyonuna sahipseniz yerden yüksek, ahşap ayaklı puf sehpaları tercih etmeniz öneririz, bu şekilde hem salonda ahşap detayların sıcak etkisini rahatça yansıtabilir hemde salon temizliğinde sehpayı yerinden kaldırmanız gerekmez.

Gelelim bu dekoratif sehpaların kullanım alanlarına, büyük kapitoneli sehpalar salonda orta sehpa olarak geçmişten günümüze zaten tercih ediliyor, ancak daha küçük tasarımlar yatak odası dahil olmak üzere evin her bölümünde rahatça kullanabilir, ayrıca bu dekroratif tasarımlar arasında  kapaklı tasarımlar yaşam alanında fazladan depolama imkanı yaratıyor.

Orta sehpa olarak salonda tercih edilen büyük kahve sehpaları tam olarak klasik bir orta sehpa kullanılabilirliğini vermeyecektir , salona estetik bir hava kazandıran bir tasarım olarak düşünmek daha doğru olacaktır. Tabi isteğe bağlı şekilde bir tepsi içine rengarenk çiçekler yada dekoratif aksesuarlar kapitoneli sehpa üzerinde süslemeler yapabilirsiniz. Ayrıca adı üzerinde olduğu gibi Osmanlı sehpalar olduğundan üzerinde bakır dekorasyon ürünleri ile süsleyebilirsiniz. Örneğin bakır tepsi ve kahve takımı sergileyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici Yatak Ucu Bank Modelleri

Bir çok farklı renk ve kumaş seçeneği ile salonunuzda hangi renk tonları kullanıyorsanız kullanın bu dekoratif sehpalar salonun dekorasyon tarzını tamamlayacaktır. Ayrıca ufak bir hatırlatma yapalım, bu tarz sehpaları çok uygun fiyatlara kendinizde yaptırabilirsiniz, istediğiniz renk, kumaş ve ölçülerde ahşap detaylarına kadar tamamen kendi tarzınıza göre yaptırma şansınız var.

Görsellerde yer verdiğimiz tasarımlardan daha küçük modeller bir oda içinde bir çok farklı yerleşimde kullanıma uygundur, çok yönlü özelliğe sahip dekoratif puf sehpalar ilginizi çekiyorsa önde gelen ev dekorasyon alış veriş sitelerinde mutlaka tarzınıza uygun bir model bulabilirsiniz. Orta sehpa olarak değilde yan sehpa olarak şeklinde ve kolay taşıma imkanıyla evin her alanında kullanabileceğiniz rengarenk puf sehpalara Evinize Renk Katacak Desenli Dekoratif Puflar  başlıklı yazımızda yer vermiştik, incelemenizi öneririz.

[galeri]