Salon için ilham Veren Raf ve Kitaplık Fikirleri

Salonunuzu hareketlendirmek ve daha kullanışlı bir hale getirmek istiyorsunuz ancak bu konuda ne yapacağınız konusunda henüz bir karar veremediyseniz yazımızda sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık ve kullanışlı raf ve kitaplık dekorasyon fikirleri seçtik.

Salon Raf Modelleri

Salon ev içinde belkide en çok zaman geçirdiğimiz alan, şekli ve boyutu ne olursa olsun ortak zaman harcanan bu alanın hem görsel hemde kullanışlı olması çok önemlidir. Duvarlar bir salonun kilit noktalarıdır, hem görsel anlamda hemde depolama açısından zekice değerlendirmek gerekir. Bu anlamda dekoratif raf ve kitaplık modelleri ile salonunuzda büyük ölçüde değişimlere imza atabilir, ilave depolama alanları açabilirsiniz. En güzel tarafı ise bu düzenlemeleri yapmak hem maddi hemde salonun görselliğini zenginleştirmek adına kolayca yapılabilir ve bir ustalık gerektirmez.

Salon Dekorasyonu Aksesuar Uygulamaları ve Trendler

Galerimizde yer verdiğimiz harika örnekler size ilham verecektir ancak bir kaç detaydan bahsetmeden geçmeyelim. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi salonun boyu yada şekli bu anlamda çok önemli değil, ancak raf ve kitaplık dekorasyonu için doğru seçimler ve doğru yerler seçilmesi gerekir. Önceliğiniz salon mobilyalarınızın şekline karar vermek olabilir, salon için doğru bir mobilya yerleşimi yaptığınızı düşünüyorsanız bir sonraki adımınız duvarları kitaplık ve raf modelleri ile daha çekici ve işlevsel bir görünüme kavuşturmak olmalıdır.

Bildiğiniz gibi hazır olarak satışa sunulan yüzlerce farklı model ve renk seçeneğine sahip kitaplık ve raf modeli bir çok ev dekorasyon alışveriş sitesinde ve dekorasyon mağazalarında rahatça bulunabiliyor. Yapmanız gereken ilk olarak salonunuzun tarzına uygun renk ve tasarımlar seçmelisiniz. Örneğin ahşap detaylı klasik bir salon dekorasyonuna sahipseniz bu sıcak ve samimi ortamı tamamlayacak aynı etkileri mekana yansıtacak raflar ve kitaplıklar seçerek işe başlamak gerekir.

büyük raflar ile etkileyici salon örneği
büyük raflar ile etkileyici salon örneği

Gerek raf gerekse kitaplık seçimleri yaparken kesinlikle bu tasarımları kullanacağınız alanların ölçülerini bir kenara kaydedin, özellikle İnternet üzerinden vereceğiniz siparişlerde ürünün en ve boy oranlarını dikkatlice inceleyerek sonrasında oluşacak olası kötü sürprizler ile karşılaşmazsınız.

TV Üzeri Raf Modelleri

Ayrıca raf uygulaması yaparken salon raf modelleri tercih edecekseniz, televizyon ünitenizi de göz ardı etmemenizi öneririz. Genellikle salonda kitaplık veya dekoratif biblolar için tercih edeceğiniz raf modelleri, televizyon üzerinde tercih edilir. Bu gelenekselleşmiş alışkanlığı göz ardı etmemek adına çoğu TV ünitesi üzerinde bulunan raflar ile birlikte gelmektedir. Ancak siz şayet televizyonunuzu duvara monte ettiyseniz, dilerseniz televizyonun yanlarına ve üstüne raf uygulamaları yapabilirsiniz. Böylece hem güzel bir görüntü hem de derli toplu bir duvar dekorasyonu elde etmiş olursunuz.

Galerimizde beğeneceğinizi düşündüğümüz birbirinden şık ve zevkli salon için Raf ve Kitaplık Fikirleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

[galeri]