Salona Tazelik Katan Dekoratif Çiçekler

Söz konusu canlı ve ferah bir salon dekorasyonu olunca mekanın tarzını belirleyen renk ve mobilyalar kadar önemli diğer bir unsur ortamı renklendiren ve tazelik katan ufak düzenlemelerdir. İstenilen ferah ve taze görünümü elde etmenin bir çok farklı yolu tabi ki ancak dekoratif salon çiçekleri ile bu işi kısa yoldan ve en hesaplı şekilde çözmek oldukça kolay ve etkilidir. Yazımızda bugün salon dekorasyonu için taze fikirler arayanlar için onlara ilham verecek birbirinden şık ortama tazelik katan dekoratif çiçekler, salonda çiçek dekorasyonu ve yerleşimlerinden bahsetmek istiyoruz.

Salonda Çiçek Dekorasyonu

Salonda Çiçek Dekorasyonu
Salonda Çiçek Dekorasyonu

Dekorasyonda çiçekler geçmişten günümüze yaşam alanlarını renklendiren, ferahlık ve canlılık katan, kimine göre bir tutku kimine göre ise dekoratif unsurlar arasında yer alırlar. Çiçekler bir çok kişi bir tutkudur, balkonda, salonda yada mutfakta canlı renkleri ile her mevsim evde bahar havası yaşatan önemli detaylardır, bazıları ise çiçekleri yaşam alanlarını daha canlı ve zarif göstermek adına dekoratif bir araç olarak kullanır.

Her iki şekilde de dekoratif çiçekler bir ortamın havasını değiştiren önemli etkenlerdir. Çiçekli evlere dikkat ederseniz ilk bakışta ortamın canlılığını ve tazeliğini hissettirirler, aynı zamanda dekoratif çiçekler kişinin tarzı hakkında ilk izlenimi yaratan unsurlar arasındadır.

Soğuk ve sönük bir ortamda mobilya tarzının bir önemi yoktur, asıl öneme sahip parçalar bu sönük dekorasyonu canlandıracak ve ferahlık kazandıracak dekoratif parçalardır. Salon çiçekleri tam anlamı ile bu görevini başarılı şekilde yerine getiriyorlar, ister yapay, ister canlı çiçekler tercih edilsin ortamın parlaklığı ve tazeliği rahatça gün yüzüne çıkacaktır.

Çiçeklerin salondaki konumları ise dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır, söz konusu masa üzerinde sergilenecek olan dekoratif yapma çiçekler ise genellikle salonda odak noktası bölgeler tercih edilebilir, örnek olarak orta sehpalar, dresuar yada konsol üstleri veya yemek masası üstü olabilir. Bu masa üzeri çiçek dekorasyonları ortamın enerjisini gözle görülür şekilde artıracak ve ortamı daha taze ve canlı gösterecektir.

Tabi ki sadece çiçek seçimleri tek başına yeterli olmayacaktır, ortamın tarzına uygun dekoratif saksı ve vazo modelleri seçilmelidir, çiçekleri sergileyen bu vazo ve saksılar aynı zamanda salonun dekorasyon tarzını destekleyen birer aksesuar görevi görecektir. Bu anlamda salonda öne çıkan renk, doku ve tarzı destekleyen tasarımlar seçilmelidir.

Diğer bir nokta ise dekoratif salon çiçekleri için seçilen vazo yada saksıların büyüklükleri, bu mekanın büyüklüğü göz önünde tutularak yapılması gereken bir seçimdir, çiçekleri hangi alanda tercih edecekseniz uygun büyüklüğe sahip saksı yada vazolar seçmelisiniz.

Çiçek dekorasyonu yaparken öncelikle hangi türden çiçekler kullanacağınız, hangi renkleri tercih edeceğinizdir. Kimi dekorasyon tutkunları canlı çiçekler tercih ederken, kimleri de yapma çiçek tercih etmektedir. Bakımı her ne kadar zor olsa da canlı çiçekler her zaman daha taze ve doğal bir görüntü sağlar. Çiçek dekorasyonu için en çok tercih edilen çiçekler ise orkide, antoryum, rengarenk bir görüntü için menekşeler, daha doğal bir görüntü için bonsai türü küçük ağaçlardır. Diğer taraftan bakımı ile uğraşmak istemeyenler ise yapma çiçekler tercih etmektedir. Bu durumda ise dekorasyonunuzla uyumlu renklerde vazo ve çiçekler tercih ederek salonda çiçek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel çiçek modelleri için galerimize göz atmak isteyebilirsiniz.

[galeri]