Salonda Sarı Koltuklar ve Kanepeler

Dekorasyonda tercih edilen her farklı renk kendine özel etkilere sahiptir, mekanda yaratılmak istenen etki ve stile göre bazen detay bazen ise odak noktası haline gelebilirler. Örneğin sarı gibi canlı ve parlak bir rengi salonda odak noktası haline getirerek her mevsim salonda taze ve enerjik bir stil elde edilebilir. Salon dekorasyonu söz konusu ise koltuk ve kanepe seçimlerinde tercih edilen renk tonlarının önemi çok büyük. Mekanın büyük bir bölümünü kaplayan bu mobilyalar görselliği ön plana çıkaran aynı zamanda mekanın tarzını belirleyen tasarımlardır.

Günümüz Salon Renk Kombinleri

Bugün yazımızda salonda sarı koltuklar ve kanepeler ile birbirinden farklı stiller oluşturmanın ipuçlarını ve sarı koltuk ve kanepelerin odak noktası olduğu bir salonda boşlukların nasıl dekore edilmesi gerektiği hakkında detayları paylaşmak istiyoruz..

Sarı neşeli, parlak ve enerji veren bir renk, özellikle ev dekorasyonu için yararlanılması gereken çekici renkler arasında. Sarı ev dekorasyonu her mevsim taze, enerjik bir stil görünümü yaratacaktır, bu göz alıcı rengi mekan içinde detay yada odak noktası halinde sergilemenin bir çok farklı yolu var. Sarı koltuk ve kanepeler ile salon dekorasyonu daha çekici, parlak ve sıcak bir etkiye sahip olabilir, önemli olan nokta ise boşlukların nasıl değerlendirileceğidir.

Sarı Renk Salonunuza Hareket Katar

Salon dekorasyonu söz konusu olduğunda sarı renk pek akıllara gelmiyor olsa da farklı dekorasyon kombinlerinde sarı rengin etkili bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir. Esasında sarı renk ve tonları salonların hareketlenmesine yardımcı olur. Yine iç açıcı bir yaşam alanının oluşturulması söz konusu olduğunda da sarı renk ve tonlarının mükemmel şekilde etkili olduğu bilinmektedir.

Son zamanların favori salon dekorasyonu mobilyalarında artık renk çeşitliliği oldukça fazladır. Bundan dolayı sarı ve sarıya yakın renklerin son zamanlarda etkili bir şekilde tercih edildiği bilinmektedir. Salonlarına farklı bir hava katmak isteyen ve salonlarının enerjik görünmesini isteyenler için sarı renkli mobilyalar son derece etkili olmaktadır.

Sarı renk sadece mobilyalarda düşünülmemelidir. Zira duvar dekorasyonlarında da sarı renk ve tonlarını tercih etmek sıra dışı güzelliklerin oluşmasını sağlamaktadır. Sarı renk geneli itibariyle beyaz renkle kombinlendiğinde papatya misali güzel ortamların oluşturulmasında etkili olmaktadır. Yine sarı ile beyazın kombinlendiği masa sandalye ve mobilyaların modern tasarımlara kapı araladığı da bilinmektedir.

Sarı ile gri renk karışımıyla elde edilmiş olan renk ambiyansları, yaşam alanlarının çok daha dinamik görülmesini sağlamaktadır. Yine baskın renk karakterlerini tercih edenler için sarı ile kırmızı renklerin etkili olduğu unutulmamalıdır. Yine baskın renkler söz konusu olduğunda kırmızı ile siyah renklerin farklı bir ambiyansın oluşturulması hususunda son derece başarılı oldukları unutulmamalıdır.

Baskılar ve Desenler

Salonda sarı koltuk ve kanepeler tercih ederek mekanın enerjisini yükseltmek için baskı ve desenleri korkmadan dekorasyona dahil edebilirsiniz. Özellikle sarı üzerinde kullanacağınız farklı renklere sahip desenli yastıklar yada koltuk örtüleri ile tam anlamıyla yaza uygun dinamik bir dekorasyon stiline sahip olabilirsiniz. Baskıları ve desenleri sergileyebileceğiniz farklı bir alan ise zemindir, sarının mekana kazandırdığı çekiciliği ve sıcaklığı baskılı yada desenli halılar ile birleştirerek daha sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Neon Renkler

Sarı kanepe ve koltukların salonda odak noktası haline gelmesini istemiyor, boşluklarında en az sarı kadar dikkat çekici ve parlak bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız sarıyı neon renkler ile beraber kullanabilirsiniz. Sarı kanepenin yanında kullanacağınız neon mavi sehpa yada duvarda neon pembe bir tablo yada duvar stickerı ile kolayca mekanın enerjisini yükseltebilirsiniz.

Yumuşak tonlar

Oturma odasında sarı koltuk ve kanepeler yumuşak renkler ile başarılı şekilde uyum sağlayacaktır. Ahşap yüzeylerin ve yine diğer yumuşak renklerin baskın olduğu bir salonda sarı bir kanepe yada koltuk beklenmedik bir dokunuş olabilir. Farklılık yaratmak için özellikle nötr renklerin hüküm sürdüğü mekanlarda sarı dokunuşlar etkileyici bir hale gelebilir.

Farklı Vurgular

Sarı kanepe ve koltuğun salonda tek renkli parça olmasını istemiyorsanız mekana birbirinden farklı vurgular ekleyebilirsiniz. Yeşil bitkiler, dekoratif renkli raflar yada farklı tasarım sehpalar tercih ederek sarının tek başına dikkat çekmesini engelleyebilirsiniz. Zıt renklerde baskılı yada desenli tekstil ürünleri ile salona taze ve hatta eğlenceli öğeler eklenebilir.

Gri Detaylar

Yaşam alanlarında sarı kullanılacaksa onu tamamlayacak en güzel renkler arasında geri tonları gelir. Sarı ve gri ikilisi ile mekanda bir çok farklı etki elde edilebilir. Sarı koltukları yada kanepeler ile salonda bir denge sağlamak için gri tonlarını duvarda, zeminde yada tekstil ürünlerinde kullanabilirsiniz. Sarı eğlenceli ve canlı bir renk, grinin ise karanlık ve nötr bir renk bu ikisi birbirini mükemmel şekilde tamamlayarak görsel açıdan başarılı bir denge oluştururlar.

İlginizi Çekebilir : 16 İlham veren gri salon dekorasyonu 2016

Zıt Renkler

Sarı koltukları yada kanepeleri tamamlamak için farklı bir fikir ise zıt renk tonlarını seçmektir. Örneğin mavi gibi. Ancak zıt renkleri tercih edecekseniz mekan içinde bunu dengeli şekilde yapmalısınız, sadece mavi ile sınırlı kalmayın, altın sarısı, kırmızı tonları yada ufak yeşil detaylar ile görselliği ön plana çıkarın.

Odak Noktası

Eğer salonda kullanacağınız sarı koltuk yada kanepenin odak noktası haline gelmesini istiyorsanız beyaz detayları öne çıkararak sarıyı cazibe merkezi haline getirin. Duvarda, zeminde yada aksesuarlarda açık tonlar seçerek sarının enerjisini tek parçada mekana yayabilirsiniz.

Galerimizde seçtiğimiz sarı koltuk ve kanepeler ile birbirinden farklı ve yaratıcı dekorasyon fikirleri size ilham verecektir.

Sarı Salon Dekorasyonu

Salon evinizin en şık olması gereken alanıdır. Misafirlerinizi ağırladığınız salon, tarzınızı gösterebileceğiniz dekorasyon zevkinizi yansıtabileceğiniz yerdir. Salon dekorasyonu birbirinden farklı tarzlarda tasarlanabileceği gibi her renkte de dekore edebilirsiniz. Ağır tonlar kullanabileceğiniz gibi, açık tonlarda da şık bir salon dekorasyonu yapabilirsiniz.

Sarı Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonunda sarı rengi ağırlıklı olarak kullanıp koyu tonlarla da uyumunu yakalayabilirsiniz. Açık tonlarda bir sarı rengi kullanmak istiyorsanız yeşil ya da hardal tonları sarı rengi destekleyen en güzel renkler arasındadır. Ayrıca kahverengi ile de uyumunu sağlayabilirsiniz. Sarı rengi, mavi renk ile destekleyerek salonunuza spor bir görüntü de verebilirsiniz. Klasik tarz için kahverenginin koyu tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca salonunuza enerjik bir hava katmak istiyorsanız sarı ve turuncuyu bir arada kullanabilirsiniz.

Sarı Koltuklar ve Kanepeler ile dekorasyon fikirleri

[galeri]