Salonlarınızda Retro Rüzgârı Estirecek Muhteşem Tasarımlar

Salonlarınızda Retro Rüzgârı Estirecek Muhteşem Tasarımlar

Zaman zaman “Nerede o eski günler?” der hüzünleniriz. Son yıllarda çok duyduğumuz Retro kavramı ise geçmişe ait, geçmiş ile ilgili anlamları taşımaktadır. Peki zihnimizde, yüreğimizde “Retro” hissediyorsak ya da geçmişe ait şeyleri seviyorsak neden yaşam alanımız olan evimiz hatta zamanımızı en çok geçirdiğimiz salonlarımız geçmişin izlerini taşımasın? Oldukça canlı renklerin bulunduğu, eğlenceli Retro tasarımlar, bu modern zamanlarda evinizin salonunda geçmişin güzellikleri ile anıların harmanlanarak özgün bir ortam oluşması için harika bir fırsat! Küçük dokunuşlar ile sahip olacağınız Retro salonunuz sizi mutlu ettiği gibi misafirlerinizi de zevkinize hayran bırakacaktır.

Retro Salonların Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Retro salonunuzdaki parçaların geçmişe ait, eski eski eşyalar olmak gibi bir zorunluluğu yoktur. Her dönemin kendine ait renkleri, desenleri ve kullanılan materyalleri vardır. Birçok modern ürün dahi Retro izler taşımakta ve bu amaçla üretilmektedir. Sadece mobilya değil, salonunuzda bulunan ufak tefek dekoratif ürünler sayesinde bile Retro tasarımı yakalamak mümkün! Retro tasarımda canlı, parlak renklerle konforlu parçaların kombinasyonu söz konusudur. Mobilyada krom ve fiberglas materyaller, ahşap desenli her türlü aksesuar, rengarenk duvar kağıtları, büyük boyutlu Retro saatler, desenli ve renkli vazolar, rengarenk tablolar, baskılı kırlentler, eski veya modernize edilmiş bir plak ya da radyo ve daha birçok şey ile Retro tarzı oluşturmanız çok kolay!

Retro Salonları Tasarlarken Püf Noktalar

Retro salonlarda güzelliği yakalamak için renklerin ve desenlerin uyumuna, dönemlerin birbirini yakalayabilmesi için materyalin seçimine dikkat etmek gerekmektedir. Aksi halde göze çok karmaşık ve uyumsuz gelebilir. Eğer salonunuzu tamamen Retro parçalarla donatmak istemiyorsanız, modern salonlarınızda ufak aksesuar seçimleriyle yine bu tarza sahip bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.