Salonum Küçük Duvar Renginde Kararsızım

Küçük bir salona sahipseniz en büyük problemlerden bir tanesi de duvar rengidir. Geçtiğimiz günlerde bir kullanıcımızın salonum küçük, duvar renginde kararsızım, yardımcı olabilir misiniz sorusu üzerine bu yazıyı yazma gereği duyduk.

Küçük Salon Dekorasyonu

Küçük Salon Dekorasyonu
Küçük Salon Dekorasyonu

Küçük salon dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken hususlar duvarların rengi ve kullanılacak mobilya türüdür.  Hem küçük hem alçak tavanlı bir mekan içinde ferah bir görünüm isteniyorsa, mobilyalar da dahil açık renkli dekorasyon ürünleri tercih etmelisiniz. Ayrıca bunun yanında ayna vb. ürünler kullanarak  odaya derinlik katabilir ve daha geniş gösterebilirsiniz.

Küçük Salonlar İçin Mobilya Tavsiyeleri

Küçük Salon İçin Mobilya Tavsiyeleri
Küçük Salon İçin Mobilya Tavsiyeleri

Küçük salonlarda kullanılması gereken mobilyalar genellikle daha minimal ürünler olmalıdır. Örneğin bir L köşe takımı doğru tercih olacakken, bir chester koltuk takımı veya avangart koltuk takımı heybeti nedeniyle alanınızı daraltacaktır. Bu minimal ürünlerin içerisinde yine küçük pratik tv üniteleri tercih edebilir veya televizyon kullanıyorsanız doğrudan televizyonunuzu duvara monte ederek alan kazanabilirsiniz.

Ayrıca mekanda metalik yada saydam tasarımlar kullanabilirseniz ortamın küçük olduğu hissini yok edebilirsiniz. Örnek olarak salonda masa, sandalye, ve orta sehpa kullanıyorsanız cam ve akrilik tasarımlar seçmenizi öneririz. Size ilham vereceğini düşündüğümüz Şeffaf tasarımlar ile parlak bir dekorasyon başlığını inceleyebilirsiniz. Bunun yanında en çok tutulan duvar boya renklerinden tercih yapabilirsiniz.

Kesinlikle salonunuza şık ve dekoratif bir ayna dahil etmenizi öneririz, aynalar küçük alanları olduğundan daha büyük gösterir ve derinlik kazandırır. Salonu daha geniş göstermenin en etkili yollarından biri ayna kullanımıdır. Eğer mobilyalarınız açık renkli değil ve değiştirme gibi bir şansınız yok ise duvarda, tavanda açık renk duvar boyası, belirlediğiniz bir duvarda ise ayna dekorasyonu tercih etmelisiniz.

Küçük Salonlarda Duvar Ne Renk Olmalı ?

Küçük Salon Duvar Rengi Seçimi
Küçük Salon Duvar Rengi Seçimi

En çok tutulan duvar boyaları içerisinde yer alan renkler genellikle beyaz, gri, kum beji, deniz kabuğu gibi renklerdir. Açık oldukları için bu renkler odayı olduğundan geniş gösterecek ve sizi ferahlatacaktır. Eğer boya değil duvar kağıdı tercih edecekseniz de yine bu tercihinizi açık renkli duvar kağıtlarından yana kullanmalısınız.