Sarı Yeşil Koltuk Dekorasyonu

Farklı renklerin birbiri ile uyumundan yararlanarak birden fazla rengin beraber kullanımı ile üretilen koltuk takımlarında tek renk olanları da görmek mümkün. Son zamanlarda dekorasyon ilgisinin artması ile beraber alınan koltuk takımlarında da büyük değişimler yaşanmaktadır. Oturma odası ya da salon dekorasyonunda tarza en uygun koltuk takımları seçilmeye çalışılırken renk seçimi de bir hayli önem kazanmıştır.

Yeşil ve sarı rengin muhteşem uyumu ise koltuk takımlarına yansıtılmaya çalışılarak hem modern hem de klasik dekorasyonda şık bir görüntü elde edilmeye çalışılmaktadır. Tek renk üretilen yeşil renkteki koltuk takımlarında sarı ve yeşil renkteki kırlentler mükemmel bir uyum sağlayacağı gibi yeşil koltuk takımını modern tarzın çizgisinde sarı orta sehpa, yan sehpa ya da zigon sehpalarla da bir araya getirerek dekore edebilirsiniz.

2020 Sarı Yeşil Koltuk Dekorasyon

Ayrıca dekoratif lambader modellerinde de sarı renkte üretilenleri yeşil koltuk takımınızın yanına konumlandırarak yine koltuk dekorasyonunu sağlayabileceğiniz gibi sarı renkteki koltuk şallarından da yardım alabilirsiniz. Ya da yeşil renkteki köşe koltuk mobilyasına sarı renkteki bir berjer ile sarı ve yeşilin uyumunu oturma odası dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz. Klasik tarzda da sarı ve yeşilin uyumunu yakalamak mümkündür. Yeşilin koyu tonu olan haki ile yine sarının koyu tonu olan hardal renklerini bir araya getirebilirsiniz.

2020 Sarı Yeşil Koltuk Dekoru

Farklı renkte ve uyumlu kırlent modelleri ile de bu koltuk takımının dekorasyonunu yapabileceğiniz gibi koltuk takımının kendi kırlentlerini de kullanmanız mümkün. Yine bu iki rengin kullanıldığı koltuk takımları için ahşap renkte bir orta sehpa ile açık tonlarda sade modeldeki bir halı da koltuk takımının ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Yeşil ve sarı renkler enerji veren canlı renkler olduğu için bu iki rengin kullanıldığı dekorasyonlarda kalan dkorasyonun sade olması hem kalabalık bir görüntü oluşmasını engelleyecektir hem de koltuk takımını ön plana çıkaracaktır. Modern tarzda daha canlı renkler ile yeşil ve sarı renge turuncu, krem rengi gibi renkleri ekleyebilirsiniz. Ancak klasik tarzda bu iki rengi nötrleyecek renklere ihtiyacınız olacaktır.

2020 Sarı Yeşil Koltuk Modeli

Yeşil ve Sarı Koltuk Takımları İçin Duvar Dekorasyonu

Modern tarzda yeşil ve sarı renkteki koltuk takımı için koltuk takımını konumlandırdığınız duvar önü için duvarı dekoratif amaçlı kullanmanız hoş bir görüntü sağlayacaktır. Örneğin baskılı ya da desenli ağaç ya da yaprak detaylarının olduğu duvar kağıtları ile koltuk takımı modern ve şık bir görüntü sağlayacaktır.

Ya da turuncu renklerin bulunduğu desenli bir duvar kağıdı da tercih edebileceğiniz gibi duvar saati tablo ya da renkli çerçeveli aksesuarlarla da hem duvar dekorasyonunu yapıp hem de koltuk dekorasyonunu destekleyebilirsiniz.

2020 Sarı Yeşil Koltuk Modelleri

Klasik tarzda ise klasik tarzın ağır ve zengin çizgisi gereği tarzın dışına çıkmadan hafif kabartmalı olan sade duvar kağıtları tercih edebilir ya da toprak tonlarındaki iç cephe boyası ile de duvar dekorasyonunu yapabilirsiniz. Bunun ile beraber tarza uyumlu ahşap çerçeveli tablolar ya da eskitilmiş gold detayların bulunduğu tablolar da sarı ve yeşil renkteki koltuklarınız ile uyum sağlayacaktır.

2020 Sarı Yeşil Koltuk

Yeşil ve Sarı Renkler ile Uyum Sağlayacak Renkler

Yeşil ve sarı renkler oldukça canlı ve heyecan veren renklerdir. Bu renkleri oturma odası ya da salonda kullanır iken bu renklerin verdiği canlılık ve heyecanı nötrleyecek renklerden yardım alınması gerekmektedir. Renklerin insan psikolojisinde farklı etkileri bulunmaktadır. Bu konu yapılan araştırmalar ile ortaya konulmaktadır. Bunun ile beraber yeşil ve sarı doğayı, canlılığı ve yaşamı oturma odası ya da salonlara taşır iken dikkat dağıtmaması adına beyaz, bej rengi ya da krem rengi gibi soft, açık ve sade renklerden de yardım alınması gerekmektedir.