Sihirli Portmanto Modelleri

Portmanto modelleri onlarca farklı tarz ve çeşitte üretilmektedir. Bunlar arasında en işlevsel, fonksiyonel ve tarzınıza en uygun portmanto modelini bulup seçmeniz oldukça önemlidir. Seçeceğiniz portmantonun işlevsel olup kullanım rahatlığı vermesi kadar, evinizin ruhuna uyum sağlayan ve tarzınıza uygun olması da önemlidir. Bunun için öncelikle hangi tip portmantoya ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz.

2020 Sihirli Portmanto Çeşitleri

Sihirli portmanto modelleri kapaklı ve genellikle aynalı modellerdir. Aynalı olması size ayna alanından tasarruf sağlayacağı gibi maddi anlamda da kazanç sağlamaktadır. Genellikle ahşap renginde üretilen sihirli portmanto modellerinin beyaz renginde olanları da bir hayli fazladır. Böyle bir portmantoya ihtiyacınız var ise ancak tarzınızı yansıtmadığını düşünüyor iseniz üzerinde birkaç işlem uygulayarak kendi tarzınızı yakalayabilirsiniz. Örneğin zımpara ve boya yardımı ile başka bir renge boyayabilir ya da eskitme bir görüntü de verebilirsiniz.

Sihirli portmanto modelleri depolama alanının fazla olması ve kapaklı gizlenebilir özelliği ile kalabalık ailelerin genel olarak tercihidir. Dolabın içindeki dağınık ve kalabalık görüntüyü de gizleme özelliğine sahiptir. Ayrıca alana daha ferah ve düzenli bir hava katmaktadır.

2020 Sihirli Portmanto Modeli

Genellikle kapı girişlerinin oraya yani hall alanına konumlandırılan portmantolar, dekorasyona da katkı sağlamalıdır. Alacağınız portmanto modelinin kapı şeklinizle duvar kağıdı ya da duvar boyanızla, zeminle, halı ve aksesuarlar ile bir bütün oluşturması gerekmektedir. Unutmayın ki evinize giren kişiyi ilk olarak burada karşılamaktasınız. Yani eviniz ile ilgili tüm fikirler ilk olarak burada oluşmaktadır.

Dekorasyon sizin için önemli ise, seçeceğiniz portmanto modeli de es geçemeyeceğiniz bir ev mobilyasıdır. Dekoratif tarzdaki portmantoları tercih edebileceğiniz gibi sihirli portmanto dediğimiz fonksiyonel bazdaki portmantolar da sizin için idealdir. Genellikle iki farklı tarzda üretilen bu sihirli portmantolar modern ya da klasik tarza hitap etmektedir. Çok fazla işlem görmemiş dekorasyon algısı az sıradan portmantoları da normal bazda bir eviniz var ise tercih edebilir veya dekorasyon şıklığına önem veriyor iseniz yine bu portmantoları alarak üzerinde birkaç dokunuş yapabilirsiniz.

2020 Sihirli Portmanto Modelleri

Sihirli portmanto modelleri kullanım rahatlığı en uygun olan portmanto modelleridir. Temizlik sizin için önemli ise ayaklı ve ayaksız modelleri arasından ayaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak eviniz dar ve basık ise ayaksız modelleri tercih etmenizde yarar vardır. Çünkü ayaklı alan ekstradan ölü alan yaratacağı için evinizin yüksekliğini düşürmekte ve size kullanım alanında da darlığa neden olmaktadır.

Sihirli portmantolarda genellikle raflı bölmelerin çok olması ayakkabıları rahatlıkla yerleştirmeniz açısından size ekstra kullanım rahatlığı vermektedir. Ayrıca yüksekliği küçük olan sihirli portmantoların üst tarafına da çeşitli renkte koliler koyarak hem aksesuar olarak kullanmış olursunuz  hem de fazladan depolama alanı yaratmış olursunuz.

Sihirli portmantoların askılık alanları da genellikle kapalıdır. Bu da size dağınıklığı ortadan kaldırma konusunda yardımcı olur. Ayrıca fazladan bir gardırop ihtiyacı olarak da değerlendirebilirsiniz.  Aynasız bir sihirli portmanto modeli tercih edecekseniz eğer, dekoratif duvara monteli bir ayna aksesuar olarak da size yardımcı olacaktır. Ya da ayna koymak için bir alanınız yok ise alacağınız aynayı portmantoya sabitleyebilirsiniz.

2020 Sihirli Portmanto

Ev dekorasyonlarında eve ilk giriş yeri olan hall alanı, ev dekorasyonunun başladığı yerdir. Eğer modern bir dekorasyon tercih ediyor iseniz, alacağınız portmanto modelinin de modern bir tarzda olması gerekmektedir. Yoksa evin bütünlüğünü bozabilir bir kargaşa yaratabilirsiniz. Ev içerisinde kullandığınız her mobilyanın ayrı bir dili olduğu gibi bütüne baktığınızda tek bir kimliği yansıtmalıdır. Bu kimlik de sizin tarzınızı gösterir.

[haber id=”23879″]