Silinebilir Taş Desenli Duvar Kağıtları 2019

İç mekan dekorasyonlar için ferah ve parlak bir görünüm elde etmek adına tercih edilen ithal duvar kağıtları arasında dekoratif ve modern tarzları ile dikkat çeken 2019 taş desenli duvar kağıtları geliyor. Modern görünümleri ile mekanlara değer katarken aynı zamanda lüx bir görünüm yaratan taş desenli duvar kağıtları bir çok farklı renk seçeneği ile yüzlerce farklı modelden oluşuyorlar.

Ev dekorasyonu içinde son yıllarda oldukça ilgi gören taş desen duvar kağıtları başta oturma odası olmak üzere, yatak odası, antre ve koridor, ardiye ve yapı içi kolonlarda oldukça modern ve şık bir görünüm sergiliyor.

taş desenli duvar kağıtları

Taş desenli duvar kağıtları her alanda kullanıma açık olması gerekçesi ile son zamanlarda moda ikonu haline gelmektedir. İnsanlar taş desenli duvar kağıtlarını tercih ederek bir yandan modern tarzda bir görünüm elde ederken diğer yandan da temizlenebilirlik bakımından oldukça büyük faydalar sağlamaktadırlar. Pratik bir şekilde temizliği sağlanarak kullanıldığı odalarda uzun ömürlü bir şekilde kullanıma uygun olmaktadır.  Günümüzde taş desenli duvar kağıtları gün geçtikçe artan bir taleple karşılaşmaktadır.

Taş desenler güzel ama özellikleri nasıl olmalı ?

Genelde duvar kağıdı seçerken göze en şık ve hoş duran modeller ilgi görür, ilk bakışta başarılı bir etki yaratan duvar kağıtları seçerken belli başlı noktalara dikkat etmek önem arz etmektedir. Duvar kağıtları oldukça geniş bir yelpazeye sahip olduğundan bu anlamda bir çok farklı özelliğe sahip tasarımlar piyasada bir çok yerde satışa sunuluyor. Duvar kağıdı alırken modeli ve rengi kadar üretim malzemeleri ve boya maddeleri dikkat edilmesi gereken çok önemli bir noktadır.

Satın aldığınız taş desenli duvar kağıdının hem göze hitap edip hem de kullanım ve yapı bakımından seçilmiş bir ürün olması sizin için oldukça yarar sağlayacaktır. Güvenle duvar kağıdı seçimi yapabilmek için oldukça dikkatli olmanız gerekir. Aşağıda duvar kağıdı seçerken nelere dikkat edilmeli maddeler halinde detaylı şekilde listelenmiştir. Yine taş desenli duvar kağıtları seçerken özenli davranmak önemlidir.

Duvar kağıdı alırken nelere dikkat edilmeli?

Yaşam alanlarında modern ve parlak bir etki yaratan dekoratif duvar kağıtları model ve rengi kadar, uzun yıllar sorunsuz kullanıma uygun olmalı ve insan sağlığına uygun ham maddeler ile tasarlanmalıdır. Seçimlerinizi yapmadan önce aşağıdaki maddeler size yol gösterebilir.

taş desenli duvar kağıtları

  1. İlk olarak dikkat etmeniz gereken detay sağlık faktörü olmalı. Satın alacağınız duvar kağıdının insan sağlığı açısından sorun teşkil etmemesi gerekir. Bu açıdan su bazlı boyalar ile renklendirilmiş duvar kağıtları tercih etmeniz sizin için en doğrusu olacaktır.
  2. Leke ve kir tutmayan duvar kağıtları seçmek uzun vadede sizin için daha mantıklı bir seçim olacaktır. Hem görüntü olarak hem de yapısal olarak kir tutmaması kullanım esnasında rahatlık sağlayacaktır. Son yıllarda üretilen ithal duvar kağıtları arasında vinil esaslı tasarımlar leke ve kir tutmayan yapıları ile büyük kolaylık sağlar.
  3. Satın alacağınız duvar kağıdının güneş ışınlarına dayanıklı olması ve hava alabilen özelliğe sahip olması uzun yıllar sorunsuzca kullanabilmeniz adına çok önemlidir. Duvarda oluşabilecek terleme, nemlenme ve kuruma gibi özellikleri dengede tutarak bu tür sorunlarla karşılaşmayı en aza indirecektir.
  4. Kolay silinebilir duvar kağıtları zahmetsizce temizlenebilen yapı sahip olmalıdır, bu sayede rahat kullanım imkanı sağlar. Nemli bezle silinmesi ve deterjan kullanımında tavsiyelere dikkat edilmesi önemlidir bu hususta.
  5. Dekoratif duvar kağıdı seçerken anti bakteriyel özelliğe sahip olup olmadığı hakkında bilgileri satıcıya mutlaka sormalısınız. Anti bakteriyel özelliğe sahip duvar kağıtları yüzeyde oluşacak kir ve izlere karşı tepki göstererek duvar kağıdının her an tertemiz kalmasını sağlayacaktır.

Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri:

  • 3 Boyutlu Duvar Kağıdı: 3 Boyutlu duvar kağıdı örneklerinde taş desenli duvar kağıdı alçı ve çeşitli malzemeler yardımıyla uygulanarak oldukça doğal bir görünüm vermektedir.
  • Kabartmalı Duvar Kağıdı: Bu modelde duvar kağıdı yine 3 boyutlu olmak üzere tasarlanmıştır, Taş deseni kabartma olarak uygulanmaktadır.
  • 2 Boyutlu Duvar Kağıdı: 2 Boyutlu taş desenli duvar kağıdı örneklerinde taş deseni resim şeklinde duvara uygulanmaktadır ve kabartma gibi özellikler bulundurmamaktadır.

taş desenli duvar kağıtları

Doğal görünümlü taş desenli duvar kağıtları

Evinizde doğal ve şık bir etki yaratmak için 3 boyutlu taş desenli duvar kağıtları ile modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle saten alçı duvarlarda daha kaliteli ve profesyonel duran taş desen duvarlar parlak yapıda ve yeni tasarımlarda tercihe göre püskürtülmüş sim seçenekleri ile daha çekici bir görünüm yaratıyor.

Tv arkası taş duvar dekorasyonu 

Tam olarak doğal taş etkisini yakalamanız için salonda tv arkası bölüme uygulayabilirsiniz. Tv arkası taş desenli duvar kağıtları bir çok farklı renk ve model seçeneğine sahipler ancak özellikle beyaz tonlara sahip taş desenlerin daha modern ve şık bir görünüm yarattığını söyleyebiliriz. Göz yormayan bir desen ve renk seçmeniz bu anlamda çok önemli, söz konusu ev dekorasyonu olduğu için abartıdan uzak ve duvarda modern ve şık bir etki yaratacak göz yormayan tasarımlar seçilmelidir.

Göz Yormayan Duvar Kağıtları

Duvar boyalarının yerini şekilleri ve desenleriyle alan duvar kağıtları,hepimizin yaşam alanlarında yerini alıyor.Şıklığından şüphemiz olmasada duvar kağıtlarının renk ve desenleri gözlerimizi işgal etmekten geri kalmıyor.Göz yormayan duvar kağıtları tam olarak burada devreye giriyor.Tabiki beğendiğiniz model olacak ve göz yormayacak.

Göz Yormayan Duvar Kağıtları

Göz yormayan diye bir şey yoktur. Eğer bir modeli beğendiyseniz vazgeçmekte intihar olur.Bu sebepten beğendiğiniz modeli tek bir duvara yaptırarak şık ve göz yormayan bir görüntü elde edebilirsiniz. Büyük duvarın hakkı sizin beğendinizdir.Kalan duvarlar aynı tonda düz renk seçmeniz  şıklığınıza eşlik edecektir.Eğer geniş bir alanınız varsa yakın tonlarda farklı kağıtlar seçmeniz dekorasyonunuzu eşsiz kılabilir.

[galeri]