Siyah Beyaz Banyo Modelleri

Dekorasyonda birbirine uyumlu parçaları ve renkleri yakalamak oldukça zordur. Parçaların bütününe bakıldığında evin karakterini yansıtması gerekmektedir. Her güzel parçayı eve doldurmak doğru bir yol olmayabilir. Tarzlarının da aynı doğrultuda olduğuna emin olmak gerekir.

2020 En Güzel Siyah Beyaz Banyo

Aynı tarzı yansıttığına emin olduğunuz parçalarda dikkat etmeniz gereken diğer nokta renklerinin uyumlu olmasıdır. Zıt renklerle karakteristik bir tarz yakalayabileceğiniz gibi temel bir ana renkle beraber belirleyeceğiniz yumuşak renklerle de dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

2020 Siyah Beyaz Banyo Modeli

Ev, iş yeri fark etmeksizin dekorasyonunu yapacağınız mekanın sizi yansıtması gerekmektedir. Bunun için ise halı, duvar rengi, mobilyalar ve aksesuarların birbirleriyle uyumlu olması dekorasyonunuzda tamamlayıcılığı kapsar.

Birkaç ufak püf nokta ile dekorasyonunuzda tamamlayıcılığı yakalayabilirsiniz. Öncelikle duvarınızda seçeceğiniz renk ya da duvar kağıdı ile zeminin uyumlu olmasına dikkat edin. Halı kullanmanız şart değil ancak halı kullanmak istiyorsanız mobilyalarınızla halınızın uyumlu olması gerekmektedir. Halı burada kilit nokta parçanız olacaktır. Çünkü perdelerinizle de halınızın uyumlu olması gerekmektedir.

2020 Siyah Beyaz Banyo Modelleri

Kullandığınız ana parçalar genellikle düz ve sade renkler ise, aksesuarlarla mekanı renklendirmenizde yarar vardır. Örneğin dekorasyonunu yaptığınız mekanda mobilyalarınız koyu renk ise halı ve perdeleri açık renk seçmeniz mekana daha sağlıklı bir görüntü verecektir. Temelde kullandığınız eşyalarınızın hepsinin koyu renk olmamasına dikkat etmeniz gerektedir. Aksi halde mekan olduğundan daha küçük görünecektir ve karamsar bir görüntü verecektir. Mekanı kullanan bireylerin de bu görüntü ruh hallerine yansıyacak ve bireylerin uykusunu getirebilecektir.

Mekanda koyu renk kullanmanın tam tersi açık renk kullanırsanız; Bu da size çok yalın bir görüntü verecektir. Bunlarla karşılaşmamak adına renk uyumu dediğimiz konuya dikkat etmeniz, dekorasyonun sonunda istediğiniz mekanı size vermiş olacaktır.

Banyo Dekorasyonunda Zıt Renklerin Uyumu

Siyah ve beyaz birbirine zıt renk olarak düşünülse de bir araya geldiklerinde mükemmele bir uyum yakalayan iki renktir. Aynı zamanda dekorasyonda bu iki rengi beraber kullanarak şık bir tasarım yakalayabileceğiniz gibi siyah ve beyaz renkler ile uyumlu farklı renkleri de dekorasyona dahil edebilirsiniz.

Dekorasyon ilgisinin giderek artmaya başlaması ile beraber her alanda dekorasyon zevkini yansıtabilecek parçaları görmek mümkün hale gelmiştir. Ev içerisinde her alanın farklı bir önemi bulunmak ile beraber banyolar da dekorasyon zevkinin yansıtıldığı şık ve gösterişli alanlar haline gelmiştir. Bununla beraber banyo dekorasyonunda kullanılacak tarzın ve renklerin de önceden belirlenmesi gerekmektedir. Modern dekorasyon ile beraber gri, antrasit, ahşap gibi renkler banyo dekorasyonunda sık olarak tercih edilse de siyah ve beyazın uyumundan vazgeçemeyip banyo dekorasyonunda da bu uyumu yansıtmak isteyenlerin sayısı da bir hayli fazladır.

2020 Siyah Beyaz Banyo

Siyah ve beyaz geçmişten bugüne kadar her alanda yan yana kullanılmak ile beraber modern dekorasyonda da yerini almış iki renktir. Birbirinden farklı ve yaratıcı dekoratif aksesuarlarda kullanılmak ile beraber dekorasyon fikirlerinde de siyah ve beyaza yer verilmektedir.

Banyo dekorasyonunda siyah ve beyazı kullanırken eğer geniş bir banyonuz var ise zemin ve duvar fayanslarını siyah renkte tercih ederek duşa kabin ya da küvet, lavabo ve dolapları da beyaz renkte tercih edebilirsiniz. Tam tersini de uygulayabileceğiniz banyo dekorasyonunda aydınlatma tercihini de beyaz renklerden yana tercih edebileceğiniz gibi farklı renkleri de siyah ve beyazın ağırlıklı kullanıldığı banyo dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz. Örneğin kırmızı ya da sarı rengin siyah ve beyaz ile güzel bir uyumu bulunmaktadır. Siyah ve beyaz olarak dekore ettiğiniz banyonuz için sarının canlı tonunda dekoratif aksesuarlar kullanabilirsiniz.