Standart Mutfak Dekorasyonlarından Kurtulun

Hep birbirinin aynı olan mutfaklar görmekten sıkıldınız ve sizin farklı mutfak dekorasyonu yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız bu konuda vereceğimiz ipuçlarını değerlendirebilirsiniz. Mutfak için modern bir dekorasyon tarzını benimsemeniz halinde ise daha özgün olabileceğinizi unutmamalısınız. Bunun yanında farklı olmanın yanında kullanışlı, fonksiyonel olması gerektiği konusunda sizleri uyarmamız gerekiyor. Farkınızı renklerde ve aksesuarlarda ortaya koyabilirsiniz. Son yılların trendi metal seramikleri ya da doğal taş olan kaplamaları özellikle mutfak tezgah üstü duvar denilen bölümde kullanabilirsiniz. Bu şekilde temizliğinde çok daha kolay olacağından emin olabilirsiniz.

Renkli Mutfak Modelleri 2020
Renkli Mutfak Modeli

Küçük Bütçeli Mutfak Dekorasyonu
Mutfağın seramiklerini ve dolap kapaklarını değiştirmek büyük maliyetlere neden olabilir. Bu nedenle de mutfakta büyük tadilatlara girmeden seramikleri boyayabilir, dolap kapaklarının kaplamasını değiştirebilirsiniz. Bunun yanında sevimli stickerleri duvara ve dolap kapaklarına yapıştırabilirsiniz. Trend mutfak dekorasyonu yaparken bu yılın pastel renklerin yılı olduğunu unutmamalısınız. Mutfakta kendi tarzınızı yansıtmak ve tüm ailenin bir araya geldiği yemekler yiyeceksiniz mutfak köşe takımları alabilirsiniz. Bunları onlarca takım arasından seçerek kendi tarzınızı yansıtacak şekilde mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz. Mutfağınızda kullanacağınız metal raflar, askı aparatları ile özel dokunuşlar yapabilirsiniz. Alacağınız farklı modellerde ki baharatlıkları yine tezgah üstüne koyarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.
Mutfak zemininde kullanacağınız desenli seramikler ile country tarzında mutfak dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Mutfak perdelerinizi ise mutfak dolaplarının rengi ile uyumlu olarak seçmeyi de ihmal etmemelisiniz. Kulpu kırılan kupalar, kullanmadığınız küçük kaseler, tencereler içine ekeceğiniz yeşillikler ile mutfağınızda doğal bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bunları yetiştirmenin keyfini yaşamanın yanında yemeklerinizde de bunları kullanabilirsiniz. Kendi yap fikirlerini değerlendirerek yapacağınız aksesuarları da mutfağın duvarlarına asabilirsiniz. Boş duvarlara yapacağınız nişler ile bunların üzerine porselen tabaklarınızı ve tavalarınızı da yerleştirebilirsiniz.

Renkli Mutfak Tasarım 2020
2020 Renkli Mutfaklar
2020 Renkli Mutfak Modeli