Tarz Sahibi Artstone Tuğla Duvarlar

Sezonun en trend duvar dekorasyon ürünü tuğla görünümlü ve taş görünümlü duvar dekorasyonu diyebiliriz. Tuğla duvar kaplamaları, kullanıldığı yaşam alanlarının çehresini değiştirerek tarihi ve otantik bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Bugünkü yazımızda sizlere tuğla duvarların ev dekorasyonuna kattığı artılardan bahsetmek istiyoruz.

Tuğla Duvar Dekorasyonu

Tuğla Duvar Dekorasyonu
Tuğla Duvar Dekorasyonu

Tuğla duvarlar, ortama kattığı doğallık ile eskiye olan özlemimizi gidermemize yardımcı oluyorlar. Ayrıca gelişen teknoloji ile birlikte tuğla duvar kaplamalarında renk ve desen seçeneklerinin artması ile birlikte istediğimiz tarzda dekorasyon ürünlerini bulmak da oldukça kolay.

Tuğla Duvarlar Ve Avantajları

Klasik duvarlardan sıkıldıysanız, dekorasyonunuzu daha şık ve şatafatlı gösterecek bir dekorasyon ögesine ihtiyacınız var demektir. Tuğla duvarlar, kendisine özgü yapısı ve görüntüsü ile evlerinizin havasını değiştirecek en önemli dekoratif üründür.

Tuğla duvarların en büyük avantajı her türlü dekorasyona uyum sağlamalarıdır. Bu bağlamda dekoratif tuğla duvarları modern, vintage ve klasik dekorasyonda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun yanında son yıllarda özellikle loft tasarımlarda tuğla duvarlar kullanılmaya başlandı. Geniş alanlarda duvarlarda tuğla tasarımların yarattığı doğallık, ortama huzur ve ferahlık katmaktadır. Loft dekorasyon da endüstriyel nitelikte ve geniş alanlarda uygulandığından tuğla duvar dekorasyonu daha fazla tercih edilmektedir.

Tuğla duvarları orijinal renginde kullanabileceğiniz gibi dekorasyon rengine uygun olarak minik dokunuşlar da yapabilirsiniz.

Evinizin kör noktalarını öne çıkaran tuğla duvarlar ile dekorasyonda görkemli odak noktaları yapabilirsiniz. Yani yaşam alanlarında tuğla duvar düşünenlerdenseniz dekore edeceğiniz bölgeyi akıllıca tespit etmelisiniz. Böylece dekorasyonda mükemmeli yakalayabilirsiniz.

Tuğla duvar uygulamasını TV ünitesi arkalarında, odak noktası haline getirmek istediğiniz duvarlarda ve olur olmaz yerlerde boy gösteren kolonlarda kullanarak hayranlık uyandıracak dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Kullanışlı ve dayanıklı olması nedeniyle yemek odanızda ve mutfağınızda kullanarak hoş konseptler yapabilirsiniz.

Beyaz dekorasyon hayranısınız ama canlı vurgular yapmak istiyorsunuz, öyleyse tuğla duvar uygulamasını kesinlikle yapmalısınız.

Dekoratif Taş Duvar Panelleri ve Olmazsa Olmazları

Tuğla Duvar Dekorasyonunun Getirdikleri…

Tuğla duvarlar yaşam alanlarına doğallıkla birlikte modern bir görünüm kazandırmaktadır. Evlerinizde radikal değişiklikler düşünüyorsanız tuğla duvarları kesinlikle düşünmelisiniz. Hatta eskitilmiş tuğla duvarlar kullanarak bunun rahatlatıcı etkisinden yararlanabilirsiniz.

Doğal görünüm ile çekici ortamlar yaratabilmeniz için tuğla duvarları dekorasyon stilinizle uyumlu hale getirmelisiniz. Bunun için ahşap ve metal unsurlara da rol vermeniz gerekmektedir.

Duvar kaplama panellerinin hızlı uygulaması sayesinde kısa sürede ev ve iş yeri dekorasyon uygulamalarına  farklı bir boyut katabilir, tamamıyla doğal alan görüntüsü elde edebilirsiniz. Elinizi  yüzey üzerinde gezdirdiğinizde doğallık hissini parmaklarınızın ucunda hissedeceğiniz aşikar olacaktır.

Günümüzde piyasada tuğla görünümlü duvar panelleri üreten bir çok firma mevcut. Ancak sektör lideri ile tanışmak isterseniz kesinlikle Artstone  Markasının kapısını çalmalısınız. Biz de bu yazımızda Artstone hakkında derinlemesine bir araştırma yaparak edindiğimiz bilgileri sunmak istedik.

Tuğla duvarlar alanında en seçkin markalardan olan ve kullanıcılarına her daim en iyiyi sunan öncü marka Artstone, A2 yanmazlık sertifikası ile bu alanda her daim en kaliteyi sunmaktadır.

Ancak bundan daha fazla dikkat çekebilecek diğer özellikleri şöyle sıralayabiliriz.

  • Panel sisteminde vida ile kolay montajlama yapılabilmesi,
  • Nemli bez ile üzerindeki kir ve lekelerin rahatlıkla silinebilir olması.
  • Panelin suya dayanıklı olması,
  • İlerleyen zamanlarda değişen durumlar ve dekorasyon anlayışınıza göre boyanarak farklı renklerin uygulanabilmesi,
  • Gerektiğinde duvar panellerinin sökülüp başka bir alanda tekrardan değerlendirilebilmesi,

olmaları nedeni ile hayatınıza büyük kolaylıklar katabileceğiniz eşsiz bir deneyim olacaktır.

Ahenkli ve canlı renkleri ile şık mekanlar yaratan mükemmel ürünler bulabilirsiniz. Dilerseniz Artstone’nin birkaç ürününe birlikte göz atalım.

Ladrillo Loft; Renk kartelası ve her türlü mekana ve tarza uyum sağlayan yapısı ile yaşam alanlarında, restoranlarda ve şarap mahzenlerinde modası geçmeyecek bir ürün olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ladrillo Brecon; İngiliz tarzını yansıtan en iyi örneklerden biri olan ve ismini İngiltere’de bir bölgede alan tuğla duvar blokları, görkemli görünümü ile restoranlarda, evlerde, kafelerde ve otellerde tercih edilebilir. Sade dekorasyonla asaleti yakalamak istiyorsanız bu ürünü incelemenizi öneririz.

Ladrıllo Vintage; Uygulandığı alanlarda eşsiz görüntüsü ile dekorasyondaki şıklığa çok büyük katkı sağlamaktadır. Beklentileri tam anlamıyla karşılayan yapısıyla hayallerinizdeki ürüne kavuşmanızı sağlıyor.

Ev dekorasyonunda bu panellerin başlıca kullanım alanları olarak  salonda tv ünitesi arka duvarında, yatak odasında, çocuk odasında hatta mutfak duvarlarında kullanılabilmektedir. Tuğla duvarın en dikkat çekici özelliği ortama endüstriyel bir hava katmasıdır. Modern ve geleneksel  çizgiler ortamda iç içe geçerek hem sıcak, hem resmi bir ortam oluşturması nedeni ile her alana uygulanabilmektedir.

Örneğin yemek odaları için odanın ışık dengesini göz önüne alınarak masa arkasına, yatak odaları için yatak başlığının veya ayak ucu kısmının bulunduğu duvara panel sistemi uygulanabilir. Eskitme tarzı tuğla duvar ile metalik uygulamalar ile dekorasyonda yeni bakış açıları geliştirmeniz mümkün. Bu dekorasyon uygulamaları ile ilgili markadan da ilham alarak  sitemizde bir çok makalede bu konuları ayrıntılı olarak ele aldık.

Tuğla Duvarlar ile 15 Modern Ofis Stili

Yaşam alanlarınızda tuğla kullanarak öne çıkmak ve dekorasyonda fark yaratmak için daha fazla fikre ihtiyacınız varsa derlediğimiz resim galerisini inceleyebilirsiniz.

[galeri]

Markanın sayfasında tuğla görünümlü duvar paneli kategorisindeki tüm modellere ulaşabilir, yeni eklenen modelleri ve farklı renk seçeneklerini takip edebilirsiniz.