Tavuk Kümesi Modelleri

Günümüzde doğal yaşamın ilgi çekmesi ile bunun yansımalarını her alanda görebiliyoruz. Tavuk kümesi modelleri de bu açıdan farklı özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Sağlıklı yumurta ile beslenmek isteyenler için, ideal seçenekler sunuyor. Şehir ya da vb. her yere uyumlu kümes tasarımlar mevcuttur.

Böylece sizlerde bulunduğunuz ortama göre en uygun kümesi tercih edebilir ve sağlıklı beslenmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Tabii ki kümes modeline göre, yerleştireceğiniz bir alanınız olması gerekir. Böylece küçük ya da büyük bahçenize göre uygun bir tavuk kümesini tercih edebilirsiniz.

2020 Hazır Tavuk Kümesi Çeşitleri

Kümes tasarımları, ahşap ya da naylon-sera şeklinde farklı malzemelerden yapılmaktadır. Açık alandaki kümesler, çitler ile ya da naylon tarzı malzemeler ile belirli bir alanın kapatılması ile yapılır. Böylece tavuklar belirli bölgede yeşilliklerde gezinebilir.

Tavukların sağlıklı yumurtalar yapması için ideal olan aslında, tavukların dışarıda gezinerek beslenmesidir. Kapalı kümeslerde, sadece yem yiyen tavukların yumurtaları zengin besin değerine sahip değildir.

2020 Hazır Tavuk Kümesi Modelleri

Bu gibi nedenler ile tavukların gezinmesini sağlayan kümesler tabii ki daha sağlıklı olacaktır. Ama kapalı kümesleri tercih edenler de tabii belirli süreler ile dışarı çıkarabilir. Yani içinde bulunduğunuz duruma göre, ideal olanı tercih edebilirsiniz. Tavuk kümesi modelleri bu yönden farklı seçeneklere sahip olduğundan kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Lüks ya da daha sıradan modelleri de mevcut olduğundan, bütçenize göre ekonomik modellerini değerlendirebilirsiniz. Bu yönde piyasada birden fazla firma vardır. Kümes alanını belirledikten sonra, ölçülerine göre firma ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece size uygun kümes tasarımını isteğinize göre yapacaklardır.

Modern Tavuk Kümesi

Modern tavuk kümesleri, ideal seçenekleri ve hoş görünümleri ile tercih edilebilir özellikleri taşır. Özellikle modern ya da lüks görsellikten hoşlananlar için önerilebilir. Tabii fiyat seçenekleri de malzemesine ve boyutlarına göre değişkenlik gösterecektir. Aynı şekilde modern tavuk kümesi modelleri de ahşap ya da naylon tarzı modellere sahiptir.

2020 Hazır Tavuk Kümesi

V çatılı, Mandu Ahşap tavuk kümesi, kış kümesi, yaz mevsimine uyumlu kümesler vb. modellerinin her biri modern bir görünüme sahiptir. Hoş görsellikleri ile çoğu küçük bir evi andırır. Özellikle V çatılı ve Mandu ahşap tavuk kümesleri modern bir görselliği sahip olduğu kadar lüks detayları içerir. Bahçenizde de şık bir görsellik sunacağını söyleyebiliriz. Tabii özellikleri ve detayları artan kümeslerin fiyatları da bu oranla artacaktır.

Ahşap tavuk kümeslerinin farklı özelliklere sahip modelleri mevcuttur. Tel detayına sahip kümesler, farklı çatı ve görsel detayları olan ahşap modeller vb. şeklindedir. Her birini bütçeniz ve zevkinize göre değerlendirebilirsiniz. Tabii ayrıca bakacağınız tavuk sayısını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Buna göre kümesin boyutlarına göre bir kümes modeli tercih edebilirsiniz. Tavuk kümesi modelleri bu yönden sizlere farklı özellikleri ve tasarımları ile seçenekler sunmaktadır.

Telli kümesler, ahşap kümesler, naylon kümes modelleri gibi daha farklı detayları içerir. Tabii ki ahşap ve teli detayını bir arada sunan modeller de vardır. Mandu ahşap modelleri ve V çatılı kümeslerin lüks görsellikleri ile modern bir hava yarattığını da söyleyebiliriz. Ama tabii günümüzdeki kümes modellerinin geneli modern bir görselliği bizlere yansıtmaktadır.

[haber id=”23381″]

Küçük Tavuk Kümesi

Kümes tercihini öncelikle bakacağınız tavuk sayısına göre belirlemeniz gerekir. Birkaç tane az sayıda tavuk beslemek istiyorsanız, tabii ki ideal olan küçük tavuk kümesi modelleri diyebiliriz. Böylece size uygun seçenekleri değerlendirmeniz daha uygun olur. Ahşap kümes modelleri, mandu ahşap kümes modelleri vb. küçük tasarımlara sahiptir. Ayrıca küçük modellerinin yanı sıra görsel olarak da şık bir görünüme sahip diyebiliriz. Tek katlı ya da çift katlı tavuk kümes modelleri de mevcuttur. Örneğin küçük modellerde de bunu tercih edebilirsiniz. Alt bölümü teller ile çevrili üst bölümünde ise kapalı bir alan mevcuttur. Böylece kış ve yaz mevsiminde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kümeslerin yaratıcı tasarımlara sahip olduğunu görüyoruz.

2020 Hazır Tavuk Kümesleri

Modern tasarımlar hoş seçenekleri ile bizlere yaratıcılığı sunuyor. Tavukların yumurtlama evresi içinde bölümleri bulunur. Beslenmeleri, yumurtlama bölümleri, açık ya da kapalı alanları gibi daha farklı özellikleri içeren modelleri mevcuttur. Sizlerde bu seçenekleri bütçenize göre belirleyebilirsiniz. Çünkü lüks detayları içeren kümes modellerinin fiyatları, diğerlerine göre daha yüksektir. Tavuk kümesi modelleri ile alakalı tüm detayları görseller üzerinden de daha kapsamlı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Hazır kümes modellerinin görselleri sizlere, karar vermenizde de yardımcı olacaktır. Böylece tercihinizi daha doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Tercih ederken görsel detaylarından daha çok yerleştireceğiniz alanı ve tavuk sayısı gibi detayları dikkate almanız daha sağlıklı olur. Böylece pratik seçeneklere göre daha hoş seçimler yapabilirsiniz.

[haber id=”23382″]

Hazır Tavuk Kümesi

Belirli ölçülere göre yaptırmak istemiyorsanız, hazır tavuk kümesi modelleri kapsamında da bir seçim yapabilirsiniz. Piyasada bulunan sayısız hazır kümes tasarımları mevcuttur. Hazır aldığınız kümesleri ilgili alana rahatlıkla yerleştirebilir ve kullanabilirsiniz. Hazır kümes modelleri de, ahşap ya da tel gibi özel detayları içerir. İki katlı veya tek katlı, farklı çatı özellikleri ile şık görsele sahip modelleri olduğunu söyleyebiliriz.

Tekzen gibi demonte ürün satan mağazalardan da temin edebilirsiniz. Lüks ahşap hazır tavuk kümesler, Mandu çatılı ahşap kümesler, V çatılı ahşap kümesler gibi farklı detaylara sahip kümesleri hazır şekilde temin edebilirsiniz. Böylece hazır bir şekilde kurulumu yaptıktan hemen sonra pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Az sayıda tavuk bakımı yapacaklar için ideal bir seçim diyebiliriz.

2020 Tavuk Kümesi Modelleri

Tavuk kümesi modelleri, hazır ya da talebe göre özel yapım şeklinde farklı özellikleri bizlere sunar. Günümüzde fazla sayıda ahşap tavuk kümes modelleri mevcuttur. Modern kümeslerin bakımı da kolaydır. Kümesin içinde beslenme ya da yumurta bölümü gibi detayları mevcut olduğundan, bakımını da rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu açıdan da modern ve lüks kümesler sizlere hoş seçenekler ve avantajlar sunar. Ama tabii ki sadece lüks kümesler değil günümüzdeki pek çok kümes bu özelliklere sahiptir. Ahşap kümes, tel detaylı kümes gibi özellikleri kapsamında, kümesleri inceledikten sonra karar verebilirsiniz. İnternet üzerinden sayısız kümes modeline ulaşabilir ve her birini görselleri kapsamında daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Hazır kümes modellerinde de farklı detayları görmek mümkün. Tek katlı, çift katlı, ya da tel örgülü açık ve kapalı alanları gibi her özelliği içerir. Böylece hazır kümesler ihtiyacınıza uygun olduğu sürece, özel yaptırmanıza da gerek kalmaz. Bütçeniz açısından da daha uygun seçeneklere sahip diyebiliriz.

[haber id=”23383″]

Tavuk Kümesi Modelleri Fiyatları

Piyasada birden fazla tavuk kümesi modelleri bulunur. Modern, lüks detayları ile hoş görsellere sahiptir. Ayrıca hazır yapılmış kümes tasarımlarına ulaşabilir ve demonte şeklinde alarak bahçenize kendiniz kurabilirsiniz. Tabii dilerseniz çiftlik gibi alanlarınız için özel yapım, büyük kümesler yaptırabilirsiniz.

Fazla sayıda bakılacak olan tavuklar için ideal olan, özel yapım olabilir. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak adına, ölçülere göre özel yaptırabilirsiniz. Ama sadece kendiniz için yani ticari amaçlı değilse ya da daha düşük bütçeli modern bir kümes arıyorsanız, hazır kümes modellerini incelemenizi önerebiliriz. Piyasada her bütçeye uygun tavuk kümesi modelleri mevcuttur.