Televizyon Arkası Dekorasyon Fikirleri

Salon ve oturma odası dekorasyonlarında televizyonun konumu rahat ve sağlıklı bir seyir açısından son derece önemli. Televizyon bölümleri bu tarz yaşam alanlarında odak noktaları olduğundan dolayı hem gözü yormayacak hemde odanın dekorasyon tarzı ile uyumlu bir görsel vermeli. Sürekli bakış açımızda olan televizyon kadar iyi bir televizyon arkası da görüş sağlığımız için o kadar önemlidir. Bugün yazımızda sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık televizyon arkası dekorasyon fikirleri, tv arkası duvar dekorasyonu  seçtik.

[haber id=”11082″]

TV Arkası Duvar Dekorasyonu

Seçtiğimiz dekorasyon örnekleri arasında hem klasik hemde modern salonlar için uygulanabilecek harika televizyon arkası dekorasyon modelleri ile salonunuzda daha rahat ve kullanışlı bir tv bölümü oluşturabileceksiniz.

Soft TV Duvar dekorasyon Modeli
Soft TV Duvar dekorasyon Modeli

Televizyona yer vereceğiniz bölümü düzenlemeden önce ortamın dekorasyonun stili, renklerin ve desenlerin dağılımı gibi detaylarla uyumlu bir görsel oluşturmaya özen göstermelisiniz. Televizyonun konumuna karar vermekte güçlük çekiyorsanız aşağıdaki yazımızı okumanızı öneririz.

[haber id=”3135″]

Televizyon Arkası Dekorasyon

İyi bir televizyon duvarı dekorasyonu için düzenlemeler yaparken önceliğiniz kullandığınız rengin, desenin yada duvar kağıdının göz yormaması ve mekan içinde yer alan mobilyalar ile hem tarz hemde renk olarak uyumlu olmasıdır.

Önünüzde televizyon arkası için yapabileceğiniz bir çok farklı ve dekoratif dekorasyon modeli mevcut, hem salonunuza uygun hemde kendi tarzınızı ve zevkinizi yansıtabileceğiniz yaratıcı fikirler ile daha özel ve şık bir bölüme sahip olabilirsiniz.

Çerçevelerle uyumlu TV Duvarı Modeli
Çerçevelerle uyumlu TV Duvarı Modeli

Televizyon arkası dekorasyon için ne gibi düzenlemeler yapılabilir, hangi materyaller kullanılır biraz bu başlıklara değinelim.

Bildiğiniz gibi son yıllarda tv üniteleri çok ilgi görüyor, yüzlerce farklı model ve renk seçeneğine sahip bu kullanışlı salon mobilyaları modern ve klasik dekorasyonu tamamlayan şık parçalar arasında.

Tv Ünitesi Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar

Tv ünitelerinde bahsettiğimiz gibi model seçeneği çok fazla ancak küçük bir salona sahipseniz hemen karar vermemenizi öneririz.

Mini TV Ünitesi
Mini TV Ünitesi

Bunun yerine daha küçük ve tek parçadan oluşan dekoratif tv sehpası modelleri küçük salonlar için daha kullanışlı olacaktır, aynı zamanda odayı daha ferah ve büyük göstermek için doğru bir seçim olabilir.

TV Sehpası Seçmenizi Kolaylaştıracak Püf Noktaları

Dikkat Çekici Duvarlar..

Televizyon arkası dekorasyon modelleri arasında en çok tercih edilen çalışmalarda dekoratif duvar kağıtları ve taş kaplamalar karşımıza çıkıyor. Duvar kağıdından bahsetmeden önce taş kaplama tv arkası duvarlar hakkında biraz bilgi verelim. Neden taş kaplama? Bunun bir çok farklı sebebi ve avantajı var, bunlardan ilki taş kaplama duvarlar daha uzun süre kullanıma uygun, dayanıklı ve görsel açıdan estetiktir.

[haber id=”1780″]

Tv arkası taş kaplama günümüzde çok popüler , duvar kağıtlarına göre daha modern ve sıcak bir tarza sahip olması, hem klasik hemde modern dekorasyonlara hitap etmesi ilgi görmesindeki etkenlerden bir kaçı diyebiliriz. Aynı zamanda çeşitli aydınlatmalar ile desteklendiğinde çok şık ve estetik bir görünüm sunuyor olması televizyon arkası dekorasyonu için ilk tercih sebebi olmasında önemli bir nokta. Ayrıca televizyonunuzun bulunduğu duvarın diğer duvarlardan farklı bir tasarıma sahip olması, bu alanı dikkat çekici yapacaktır. Ancak tv ünitesi arkasındaki duvar kağıdı seçiminde çok fazla gözü yormayacak ve dikkat dağıtmayacak daha sade modeller tercih edilmesi önerilmektedir.

Televizyon Arkası Dekorasyon Önerileri

Televizyon arkası duvarda ister duvar kağıdı, ister taş kaplama isterseniz dekoratif raf ve bölmeler kullanabilirsiniz, yapacağınız bu düzenlemeler sonunda salon yada oturma odanızın havasının bir anda değişeceğini göreceksiniz. Benimsediğiniz dekorasyon stiline uygun olan düz renkler yada çeşitli desenler ile odada istediğiniz atmosferi kolayca elde edebilirsiniz.

Duvar kağıdı modelleri : İstediğiniz renk ve desenleri özgürce salonunuza yansıtabileceğiniz ve maddi olarak en uygun televizyon arkası dekorasyon seçeneğidir. Dekoratif duvar kağıtları ile tv arkası bölümde bir çok farklı ve çekici görünümler elde edebilirsiniz, aynı zamanda bu bölümü destekleyen çeşitli dekoratif aksesuarlardan yardım alabilirsiniz. Hem modern hemde klasik dekore edilen salonlar için uygundur.

Tv arkası taş kaplama :  Duvar kağıdı dekorasyonuna göre daha maliyetli bir uygulamadır ancak daha dayanıklı ve zengin bir görsel oluşturur. Özellikle mekanda doğal dokulardan hoşlanıyorsanız televizyon arkası taş kaplama örnekleri kesinlikle incelemeniz gereken bir dekorasyon örneğidir. Çeşitli gizli led yada spot aydınlatmalar ile daha çekici bir duvar dekorasyonu elde edebilirsiniz. Özellikle endüstriyel – loft tasarımlarda tv arkası taş kaplama duvar kağıtları veya tuğla görünümlü duvar kaplamaları oldukça şık bir görüntü almanızı sağlamaktadır.

Dekoratif raf ve dolaplar :  Çok uygun fiyatlara televizyon arkasında dekoratif ve kullanışlı bir dekorasyon çalışması yapabileceğiniz alternatif bir seçenek. Duvara dahil edeceğiniz farklı ebatlardaki dekoratif raf ve dolaplar ile hem mekanda uyumlu ve modern bir görünüm elde edersiniz, hemde salonda dağınıklığa yol açan küçük kalabalıklar için depolama alanı açmış olursunuz. Ayrıca açık raflarda kitaplarınızı sıralayabilir ve güzel bir görüntü alabilirsiniz.

Dekoratif tablo ve aksesuarlar : Televizyon arkası dekorasyonu için daha kişisel ve özel bir düzenleme isteyenler için yine alternatif bir çözüm önerisi. Tarzınıza ve zevkinize hitap eden çeşitli tablolar, posterler yada duvar panoları bu kısmı size özel bir hale getirebilirsiniz. Daha keyifli ve özel bir dekorasyon arayışı içindeyseniz  size uygun bir çözüm diyebiliriz. Eğer tablo tercih etmeyecekseniz, bunun yerine büyük dekoratif duvar saatleri tercih edebilirsiniz.

Vintage Duvar Saati İle Duvarlara Tarz Katın !

Galerimizde sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel televizyon arkası duvar dekorasyonu örnekleri bulunmaktadır.

[galeri]