Teras İçin Dekorasyon Fikirleri

İyi tasarlanmış bir teras, yoğun şehir yaşantısının ortasındaki bir vaha gibidir. Ülkemizde teras aile ve arkadaş etkinliklerinde kullanılan bir alandır. Terası birçok farklı şekilde dekore etmek mümkündür. Bu yazımızda teras dekorasyonu fikirleri hakkında bilgi vereceğiz. Terası yalnızca bir balkonmuş gibi düşünmeyin birçok farklı ve eğlenceli şekillerde düzenlenebilir.

Teras ve Dekorasyon

Teras için yapacağınız dekorasyon kullanım amacınıza göre değişkenlik göstermektedir. İşte terası farklı şekillerde kullanmanızı sağlayacak teras dekorasyonu fikirleri:

  • Terasınızda ufak bir bahçe oluşturarak sakin bir alan haline getirebilirsiniz. Genelde teras bahçelerinde Japon bahçesi esintileri görülmektedir. Teras bahçelerinde küçük ve saksıda olan bitkiler daha çok tercih edilmektedir. Az bakım gerektiren ve bütçenize uygun olan bitkileri seçebilirsiniz. İsterseniz taşınabilir duvar ya da bölücü duvar kullanarak terası ayırabilirsiniz. Bu duvarı da çim ile kaplayabilirsiniz.
  • Terasa koltuk takımı, masa vb. eşyalar koyarak oturma alanı oluşturabilirsiniz. Şehirde mahremiyet biraz zor olduğundan ara duvarlarını kullanabilirsiniz. Terasa ufak barbekü de konabilir ve yemek partileri verilebilir. Ayrıca terasın uç kısmından uzak olan bir alana salıncak da eklenebilir.

  • Eğer küçük bir terasınız varsa bir koltuk, bir masa ve bitkiler ile onu şekillendirebilirsiniz. Böylece 5 çayı için kendinize harika bir alan oluşturursunuz.
  • Terasınıza ufak taşınabilir havuzlardan veya jakuzilerden birini koyabilirsiniz. Böylece şehri sıcak suyun içindenken izleyebilirsiniz.

  • Geleneksel olarak teras aile toplantılarında kullanılan bir alandır. Bu yüzden yemek masası, sandalyeler ve koltuklar ile terasınızı dekore edebilirsiniz.
  • Kitap okumayı seven kişiler için terasa yumuşak ve hafif koltuklar ile bir masa konabilir.

Terasınızın büyüklüğü dekorasyon şeklinizi etkilese de eğlencenizi etkilemez. Teras dekorasyonu fikirleri ile harika bir kaçış alanına sahip olacaksınız