Terkedilmiş Evden Modern Ev Dekorasyonu

Günümüzde modern ev dekorasyonu ve bunun hakkında üretilen fikir ve tasarımlar artık inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda. Kimi insanlar eski eşyaları yeniden modernize etme yoluna giderken, kimileri de külliyen eşyayı atarak temelden bir değişim yoluna gitmeye çalışırlar. 

Eski Evlerin Yeniden Dekorasyonu

Bu yazımızda Ukrayna – Kiev’de 141 m²’lik eski bir dairenin yeniden elden geçirilerek nasıl yeniden modern ev dekorasyonu oluşturulduğu inceleyeceğiz. Evin eski görüntüleri elimizde mevcut olmasa da yapılan değişim hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

[haber id=”2783″]

Aşağıdaki görsellerde sunulmuş olan ev daha öncesinde bir hayli ihmal edilmiş, bir çok küçük küçük odalardan oluşmuş ve çatı katı bulunan, bu haliyle kesinlikle modern  dekorasyon formuna uymayan köhne bir ev modeliydi. Bu evin sahipleri bu duruma düzeltmek ve iyi bir modern dekorasyon örneğine sahip olmak için bir mimari şirkete gittikten sonra gelinen noktayı inceleyelim. 

Restore Edilmiş Ev Örnekleri

Modern Ev Dekorasyonu

 Evin yeniden yapılandırılmasından itibaren gereksiz ve karanlık odalardan kurtulmak istendi ve sonuç olarak daha ferah ve açık bir eve dönüştürüldü.  Modern rengin temsilcisi gri, evin genelinde hakim olarak kullanılan renk haline geldi.

[haber id=”4952″]

 

Salon kısmında köşe şeklinde düzenlenmiş bir TV masası ile birleşen şömine, arka planda kısmen kullanılmış beyaza boyanmış tuğla duvarlar kullanılmış, TV’nin hemen altına odunların dizilebileceği bir alan meydana getirilmiş ve böylelikle modernlik içinde bir miktar da doğallık yakalanmaya çalışılmıştır. Spot ışıklandırmaların yanı sıra tavanda alışık olmadığımız şekilde pencereler konularak ferah olan eve ekstradan gün ışığının girmesi de sağlanmıştır. 

[haber id=”6972″]

[haber id=”2808″]

Evin tadilatının bu yıl yapılması nedeni ile modern ev dekorasyonunun son jenerasyonunu temsil eder. Bu evin bir diğer önemli özelliği ise kedi, köpek gibi evcil hayvan besleyenler için özel dizayn edilmesidir.  Hayvanlar için rahat hareket imkanının bulunduğu ferah bir ev modeli oluşturulmuştur. 

Bazı iç duvarların tamamen iptal edilmesi nedeni ile daha geniş bir görünümün oluşturulmuş ve tabanda parlak gri bir zemin kullanılmıştır.

İç duvarların kırılması nedeni ile salon, yemek alanı ve mutfak birleşmiş durumda.  Çatı katınında kaldırılması ile yüksek tavanla birlikte derinlik sağlanmıştır. 

Evin genelinde hakim olan gri renk mutfak panjurlarında da ve mutfak tezgahında da kullanılmış. Lavabo kısmı pencere kısmına denk getirilerek gün ışığından faydalanılmak istenmiştir.

Yemek masası, odanın   orta kısmında mutfak ve salon arasına yerleştirilmiştir. 

 

Yemek masası yukarıdan spot ışıklarla desteklenmiş,  açık mavi ve hardal sarısı tonlarında iki farklı renkte sandalyeler kullanılmış basit ahşap yüzeyli altı kişilik bir masa konulmuş, 

 

Yatak odası olabildiğince sade ve ferah olarak dizayn edilmiş, fazlalık bütün eşyalar çıkartılmıştır.

Yatak odasında gri ve beyaz olmak üzere iki renk duvar boyası kullanılmıştır.  Ortaya büyük ve oldukça konforlu bir yatak yerleştirilmiştir. 

Evin geri kalan bölümünün aksine banyo bölümünde yoğun olarak ahşap kullanılmış ve renklerinden faydalanılmıştır. İki adet lavabo alışık olmadığımız bir tarz olarak karşımıza çıkar. 

Tuvalet bölümünde klasik beyaz fayanslar kullanılmış, evin genelinde desenden kaçınılmıştır. 

Mimarlar banyoyu oluştururken evin köpeğini de hesaba katarak ızgara zemin oluşturmuşlardı. Buradaki amaç köpeğin pencelerinin rahatlıkla yıkanabilmesi. Banyo ahşap dolaplardan ve zemini tamamen ahşap ızgaralardan oluşmaktadır. 

 

Bonus : Konuk banyosu

Ebeveyn banyosu haricinde evin konukları da ihmal edilmemiş ve ahşabın raflar harici kullanılmadığı bir banyo modeli oluşturulmuş. Bu eve gelecek misafirlerin kendilerini ayrıcalıklı hissedecekleri muhakkak. 

Bu makalemizde terkedilmiş bir evden oluşturulmuş yeni bir modern ev dekorasyonu konusunda ayrıntılı olarak inceleme yapmaya çalıştık. Modern ev dekorasyonu günümüzde sıklıkla kullanılmakta ve her geçen gün daha gazla ilerleme kat etmektedir. Yıllar geçtikçe farklı bir boyutlara ulaşacağı da muhakkaktır.