Trend Koltuk Renkleri Hangileridir

Trend koltuk renkleri hangileridir? Yeni evlenenler, evini değiştirip yeniden döşemek isteyenler, yeni ev alanlar ya da bu mobilyalardan artık sıkıldım diyenler. Mobilyalar, halılar, perdeler, koltuk takımları 2019 yılı için yeni modelleri incelemek istiyorsanız tam da yerindesiniz. Kıyafetlerinizde olduğu gibi mobilyalarınız da trendleriyakalamak sizin elinizde. Evinizde, koltuklarınızda, halılarınızda ve mobilyalarınızda ruhunuzu ve modernliğinizi yansıtabilirsiniz.

Eviniz aynanız gibidir. Ev dekorasyonunda tercih edeceğiniz modeller ve renkler sizin dünyanızı yansıtır. Evinize gelen dostlarınızla güzel anılarınızı paylaşacağınız evinizde kullanacağınız mobilya ve aksesuarlar da yapacağınız tercihler sizi yansıtır. Doğru renklerle birleşmiş, modern mobilyalar hangimizi mutlu etmez ki?

Dekorasyonda Halı ve Koltuk Uyumu

Koltuk Renginde Yeni Trendler

2019 yılı koltuklarda da cesur renklerin öne çıktığı bir yıl oluyor. Bu senenin koltuk renkleri arasında canlı sarıları, kırmızıları, pembeleri ve yeşilleri sayabiliriz. Bir klasik haline gelen gri ve kahve tonları da tahtlarını korumaya devam ediyor. Seçeceğiniz modele göre şekillendirebileceğiniz renkler, tarzınızı ortaya koymada ve evinizi güzelleştirmede size yardımcı olacaktır.Koltuk Renginde Yeni Trend

Yeni Koltuk Modellerinde Gri Renk

Gri ve siyah tonların hâkim olduğu koltuk takımları ile ahşap objeleri ve ahşap mobilyaları buluşturabilirsiniz. Daha endüstriyel tasarımların hâkim olduğu salonlarda siyah ya da gri, modern şekle sahip koltuk modelleri ile beraber kullanıldığında modern bir hava yaratıyor. Halı ve perdede bu tasarıma uygun seçilecek doğal malzemeler salonların şıklığına şıklık katıyor.ekose ıSalonumda Nasıl Kullanırım

Griyle uyumlu renkler olan mor, sarı ve turkuaz rengi de bu yılın trend koltuk renkleri arasında yerini buluyor. Gri koltuklarla kullanılan mor yastıklar ya da turkuazın gri ile harmanlandığı salonlar koltuk kataloglarında bolca karşımıza çıkıyor. Sarı ve turkuazın uyumunu gri ile birleştirebileceğinizbir salon dekorasyonu evinize modern bir hava katacaktır.

[haber id=”9523″]

Kahve Tonları Koltukları Nasıl Kullanmalıyım?

Koltuk trendleri arasında tahtını koruyan kahve tonları da bu yılın renkleri arasında yerini alıyor. Daha çok ahşap ağırlıklı mobilyalarda tercih edilen kahve tonları, ekose desenleri ile birleştiğinde şık ve maskülen bir hava yaratıyor. Kahverengi koltuklara uyumlu renkler arasında ilk aklımıza gelen krem rengi olsa da ekoselerle yaratılan etki dikkat çekici.Kahve Tonları Koltukları Nasıl Kullanmalıyım

Koltuklarda Ekoseler Geri Dönüyor

Bu yılın koltuk trendleri arasında daha sık rastlayacağımız kazayağı ve ekose desenleri, spor tarzı tercih edenler için aradıkları fırsatı veriyor. Çeşit çeşit ekose desenlerin arasına karışan canlı renkler ve yumuşacık, oturduğunuzda içine gömüldüğünüz koltuklar istiyorsanız, bu yıl sizin yılınız. Dekorasyonda spor ve hareketli bir tarz yakalamak için ekoseleri tercih edebilirsiniz.Koltukları Salonumda Nasıl Kullanırım

Yeşil Koltukları Salonumda Nasıl Kullanırım?

Country tarzı sevenlerin tercihi olan çiçekli desenler ve açık renkler de bu yılın koltuk trendleri arasında ki yerini koruyor. Çiçekli desenler ve beyazın büyüsüyle yeşil koltuk nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını verebilirsiniz. Ferah bir salon için beyaz mobilyalar ve yeşil koltuklarınızı çiçekli perdeler ve halılarla kombinleyebilir, evinizde aradığınız countryhavasını yakalayabilirsiniz.Yeşil Koltukları Salonumda Nasıl Kullanırım.

Dekorasyonda Halı ve Koltuk Uyumu

Evinizi dekore ederken seçeceğiniz koltuk takımı ile halı ve perdelerin uyumu da önemlidir. Modern bir tarza sahip koltuk ve halınızı klasik model perdelerle yan yana getirdiğinizde istediğiniz etkiyi yaratamayabilirsiniz. Koltuk takımınızda seçeceğiniz renk ve model salonunuza hâkim olan tarz olacaktır. Seçeceğiniz perde ve halı modelinde de bu uyuma dikkat etmelisiniz.

[haber id=”16795″]

Evinizin salonunda ya da oturma odasında yaratmak istediğiniz tarza kullanacağınız aksesuarlar da etki edecektir. Aksesuar seçiminde odanızın tarzına göre yapacağınız doğru tercihler salonunuza şıklık katacaktır. Klasik stilde bir salon istiyorsanız kullanacağınız aksesuarlar altın, klasik objeler olacakken; spor ya da endüstriyel bir tarz istiyorsanız daha doğal, ilgi çekici aksesuarlar tercih etmelisiniz.

Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri

Günümüzde artarak devam eden dekorasyon ilgisi yeni tarzlara kapı aralarken modanın da çok çabuk değişmesine neden olmaktadır. Ev eşyaları da bu değişen moda serüveninde ilgisini kaybederek tarz olarak eskimeye başlıyor. Ev mobilyalarında satın alırken sürekli değişen moda ve tarzlar düşünülerek her tarza uyum sağlayan mobilyalar alınması gerekiyor. Bunun için belirli bir tarzı yansıtmayan, kullanılan aksesuarlarla bütünleşerek tarz taratan koltuklar almak hem ekonominiz açısından hem de iç mekan görünümü açısından daha yararlı olacaktır.

Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri

Koltuklarınızda modası geçmeyen renkler almanız, değişen modayı yakından takip etmenizi sağlayacaktır. Bunun için iddialı renklerden kaçınarak açık ya da koyu renklere yönelebilirsiniz. Beyaz, krem, gri, antrasit, siyah renkler koltuklarda modası geçmeyen renklerdendir.

[galeri]