Tuğla duvarlar ile çekici mutfak dekorasyonu

Özel bir mutfak hayali kuranlar için görsel açıdan oldukça etkileyici bir görünüm sunan tuğla duvarlar mutfak dekorasyonuna farklı bir hava katıyor. Tuğla duvarlı mutfak dekorasyonları aynı zamanda mekanda yaşanmışlık hissini yoğun şekilde yansıtırken sıcak ve samimi bir etki bırakıyor. Duvarda eskitilmiş harman tuğlalar ile yaşanmışlık hissini yoğun şekilde yansıtabilir, mutfak içinde yer alan mobilya ve aksesuarlar ile istenilen sıcak ve samimi tarz sağlanabilir.

mutfak dekorasyonları 

Ferah ve yaşam dolu bir mutfağın renk seçimleri ile tamamlanacağını sakın göz ardı etmeyiniz. Tuğla duvarlı mutfak dekorasyonu hayal ediyorsanız öncelikle bazı noktalara özellikle dikkat etmeniz gerekebilir, bunlardan biri mutfağın ışık seviyesi. Seçtiğiniz aydınlatma ürünleri ve kullanacağınız ışık renkleri tuğla duvarları daha çekici bir hale getirebileceği gibi tam tersi bir etkide yaratabilir. Bunun için seçeceğiniz tuğla kaplamaların renkleri mutfağın ışık seviyesine göre seçilmelidir. Mutfak dolabında en kullanışlı renk seçeneklerinden biri, tuğla kaplamanız ve ışık üçü bir bütünü tamamlayacak şekilde seçilmelidir.

Tuğla Kaplamalar Çok Moda

Tuğla kaplamaları arasında bir çok farklı model ve renk seçeneği mevcut, mutfağın tarzına göre tuğla modelleri ve renkleri seçilmesi daha uygun olacaktır. Örnek verecek olursak endüstriyel yada loft tarzında bir mutfak dekore etmek istiyorsanız eskitilmiş harman tuğlalar sizin için doğru bir seçim olacaktır. Bu tarz dekorasyonlar için eski mekanlardan, yapılardan sökülen tuğlalar seçilerek mekan içine istenilene yaşanmışlık hissi yoğun şekilde hissedilir. Eğer buram buram yaşanmışlık kokan bir mutfak istiyorsanız ilk tercihiniz kesinlikle orijinal eski tuğlalar olmalıdır.

İlginizi Çekebilir : Tuğla Duvarlar İle Yaratıcı Yemek Odaları

Tuğla duvarlar country, endüstriyel, loft yada rustik tarzı mutfak dekorasyonları için şık bir detay olabilir. Ancak öncelikle mutfağınızın tarzını belirlemelisiniz ve bu yönde mobilya ve aksesuar seçimleri yaparak tarzın tüm detaylarını dekorasyona aktarabilir, bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Özellikle mutfak dolabı renkleri konusunda çok daha özverili seçimler yapmalısınız. Aksi halde doğallığı yakalamak isterken kasvet dolu bir mutfak ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

mutfak dekorasyonları 

Mutfaklara Yepyeni Bir Tarz Geliyor

Loft ya da endüstriyel tarzı bir mutfak dekorasyonu hayali kuruyorsanız ve duvarda tuğla kaplama tercih ettiyseniz mutfakta metal detaylarına olabildiğince yer vermenizi öneririz. Daha sıcak ve samimi bir görünüm istiyorsanız tuğla duvarlar ile harika bir uyum sağlayacak olan ahşap dokulara mutfağınızda yer açmalısınız. Ahşaptaki doğallık ve tuğladaki yaşanmışlıklar ile mutfağınız hem modern hem de doğallığın harman olduğu bir alan olacaktır. Country, rustik tarzı dekorasyonlarda hissedilen ahşabın sıcaklığı ve mekana kattığı samimi havayı tuğla duvarlar ile daha etkileyici bir hale getirebilirsiniz.

İstediğiniz tarza uygun şekilde mutfak aksesuarları ve mobilyalar seçerek daha özel ve şık bir mutfak dekorasyonu elde edebilirsiniz. 2019 yılında oldukça öne çıkan ahşap objeler ile mutfağınızda yakalayacağınız hava sayesinde mutfağınızdan hiç çıkmak istemeyeceksiniz. Bahsettiğimiz gibi bir çok farklı tuğla rengi var, ister beyaz, ister beton rengi önemli olan mutfakta yaratmak istediğiniz etkiye en uyumlu modeli seçmek.

Mutfak Duvarları Mutlaka Dolaplarla Uyumlu Olsun

Klasik tuğla rengi kullanmak zorunda değilsiniz, farklılık yaratacak bir çok yenilikçi tasarım arasından seçimler yaparak mutfağınızı daha kişisel ve dikkat çekici hale getirmek sizin elinizde. Mutfağınızda kullanacağınız dolapların rengi, duvarlara uygulanacak olan renkler, seçeceğiniz küçük ve farklı objeler ile mutfağınızı çok daha kişiselleşmiş bir hale getirmeniz mümkündür. Tarzınızı tam olarak yansıttığınız bir mutfak her anınızda size huzur verecek ve sevdikleriniz için birbirinden güzel lezzetleri hazırlamanızın kapılarını açacaktır.

mutfak dekorasyonları 

Önemli bir hatırlatma yapalım, hangi tarzı seçerseniz seçin, mutfağınızın genel havasını etkileyecek en önemli detaylar aydınlatma ürünleridir. Mutfağınızda kullanacağınız aydınlatma sayesinde ferah bir görünüm sağlayabileceğiniz gibi yanlış ışıklandırma ile yaptığınız o kadar emeği bir çırpıda yok da edebilirsiniz.  Bu nedenle mutfağınızda tuğla uygulaması yaptırdıktan sonra yapılacak olan ışıklandırmanın doğru olduğundan emin olmalısınız. Led lambalar ve spotlar bu konuda size çok fayda sağlayacaktır. Ayrıca mutfakta kullanacağınız asma lamba içinde otantik bir seçim yaparak bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Bu konuda yapacağınız kaliteli seçimler ile stil sahibi bir mutfak dekorasyonu sizleri bekliyor olacak.

Galerimizde size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden farklı tarzlarda dekore edilmiş Tuğla duvarlı çekici mutfak dekorasyonları ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Tuğla Duvar Dekorasyonu

Dekorasyon dünyasının vazgeçilmez unsurlasından tuğla duvarlar yüz yıllardan bu yana yaşam alanlarımızın vazgeçilmezi olmayı sürdürüyor.Gelişen mimari ile birlikte, gerçek tuğlalar yerini panel kalıplara bırakıyor.Bu kalıplar tuğla kadar sağlam olmasada dayanıklılığı ile günümüz şartlarına uygun görüyor.Maliyet ve işcilik olarakta işinizi kolaylaştıracak panel yapılar tuğla duvar dekorasyonun yeni yüzü olmuş gibi görünüyor.Renk ve desen seçeneklerinin olması da kapılarınızı  yılların sıradanlığından yeni bir çağa açıyor.Artık romantik anlara siyah şöminelerin başında dalınacak  gibi gözüküyor.

Tuğla Duvar Dekorasyonu

Şu sıralar beyaz tuğla duvarlar kafelerin, bahçelerin ve hatta evlerin vazgeçilmezi… Üstelik senelerin kiremit rengi tuğlaları gri, siyah, yeşil, pembe yani ne renk isterseniz karışınıza öyle çıkıyor.

 

[galeri]