Tv Ünitesi Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar

Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte dekorasyona sonradan dahil olan mobilyalar arasında yer alıyor  tv üniteleri. Aynı anda bir çok farklı işlevi bulunabilen ve büyük küçük her yaşam alanında toparlayıcı aynı zamanda şık bir tarz yaratan mobilyalar olan tv ünitesi modelleri günümüzde hem modern hemde klasik tarza sahip evlerde artık olmazsa olmazlar arasında yer alıyorlar. Peki tv ünitesi seçerken nelere dikkat edilmeli , model, ebat ve renk seçimleri için mekan içinde hangi detaylara odaklanmak gerekir? TV ünitesi ölçüleri ne olmalı? yazımızın devamında sizleri bekliyor.

TV Ünitesi Ölçüleri Ne Olmalı?

Salonunuzun ebatları ile doğru orantılı olmalı diyerek başlayalım. Salonunuzu küçük gösterecek diğer mobilyaları göz ardı ettirecek ebatta olmamalı ya da kocaman salonda küçücük bir TV ünitesi TV ye odaklanmanızı zorlaştıracak hatta mobilya uyumunuzu dahi bozacaktır.
TV ünitesi seçerken kullanacağımız duvar iyi belirlenmeli direkt ışık alan bir duvar TV de ışık yansımalarına neden olacağından tercih edilmemeli. TV tüm koltuklardan rahatça izlenebilecek bir alanda olmalı. Genel anlamda mobilya tarzınız TV ünitesinin boyutlarını belirleyecektir bazen tüm duvarı kaplaması uygunken bazen duvarı tamamen kaplaması uygun olmaz.

tv ünitesi nasıl seçilmeli
tv ünitesi nasıl seçilmeli

TV ünitenizin arkasındaki duvarı koyu renkler ile diğer duvarlardan farklı olacak şekilde boyarsanız ya da taş döşeme, duvar kâğıdı kaplama yaparsanız TV’nizin boyutuna uygun bir ünite şık duracaktır. Eğer salon tek renkse TV’nizden daha büyük konsol olarak ta kullanabileceğiniz duvarı kaplayan üniteler tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Hem Modern Hem Hesaplı Tv Sehpaları

TV ünitesi alırken birde fonksiyonlarına dikkat etmek gerekli çünkü reciver, hoparlör, DVD player gibi TV izlerken kullanacağımız aparatların hepsini alabilmeli. Kablo bağlantılarını gizli açıktan geçirmeyecek alanları olmalı. TV dergilerinizi veya DVD, VCD gibi kullanacağımız küçük materyalleri koyabileceğimiz raf veya dolaplara sahip olmalı.
TV ünitenizin rengi mobilyalarınız ile uyumlu olmalı eğer farklı bir ton seçerseniz odanızın ortasında oraya ait değilmiş havası veren ve sizi de görsel olarak rahatsız eden bir mobilyanız olacaktır.

TV Sehpası Seçmenizi Kolaylaştıracak Püf Noktaları

TV Ünitesi tercih ederken bir diğer önemli nokta da hangi boyutlarda olacağıdır. Bu kullanılacağı duvarın büyüklüğüne ve genişliğine, televizyonunuzun boyutlarına göre tercih edilmelidir. Örneğin televizyonu küçük bir odada kullanıyorsanız, bunun için büyük bir tv ünitesi yerine daha küçük tv sehpası biçiminde olan üniteleri tercih edebilirsiniz.

Yeni Sezon 20 Modern Beyaz Tv Ünitesi