Vintage Tutkunları İçin 18 Dekoratif Ayaklı Küvet

Banyoda klasik çizgilerden hoşlananlar ve geçmişin zarif ve sıcak tarzını banyosuna yansıtmak isteyenler için bugün yazımızda Vintage tutkunlarının özellikle beğeneceğini düşündüğümüz dekoratif vintage küvet modelleri ve bu zarif küvetlerin banyodaki etkilerinden bahsetmek istiyoruz. Özellikle kullanıcıların en çok tercih ettiği küvet modellerinden olan ayaklı küvet modelleri, bu yıl da en çok tercih edilen modeller arasında. Zira ayaklı küvetler geçmişten günümüze bir çok kişi için bir tutku haline gelen dekoratif tasarımlar arasındalar, hem bu küvetlerin rahatlığı hemde dekorasyona kattıkları zarif ve klasik hava özel bir banyo havası yaratıyor. Banyonun büyüklüğü ayaklı küvetler için pek sorun değil, yazımızda seçtiğimiz banyo dekorasyon örnekleri arasında küçük banyolarda tercih edilen vintage küvetler şık ve dekoratif görünümleri ile yine baş roldeler.

Ayaklı Küvet Modelleri

Ayaklı Küvet Modelleri
Ayaklı Küvet Modelleri

Ayaklı küvetlerin bir güzel tarafı ise bir çok farklı renk ve model seçeneğine sahip olması. Şüphesiz ki her rengin ortamın atmosferini etkileyen bir yanı var, bu açıdan geniş renk seçeneğine sahip vintage tarzı banyo küvetleri meraklısı için banyonun vazgeçilmez parçasıdır. Tarz olarak değerlendirecek olursak ayaklı küvetlerde eskitilmiş yada desenli modeller kadar modern renkli banyo dekorasyonu için uygun canlı ve parlak renklere sahip klasik küvetlerde var. Yani ayaklı küvet modelleri içerisinde hangisini tercih edeceğiniz tamamen size ve banyonuzun dekorasyonuna kalmış. Eğer renkli fayanslar ile rengarenk bir banyo tasarımına sahipseniz, fıstık yeşili ayaklı banyo küveti tercih edebilirsiniz. Veya klasik modern tarzda bir banyo dekorasyonuna sahipseniz, siyah veya beyaz klasik bir ayaklı banyo küveti tercih edebilirsiniz.

Vintage tarzı ayaklı küvetler sadece klasik, lüx yada elegan banyolarda değil, canlı ve dinamik renklerin öne çıktığı banyolar içinde son derece şık ve dekoratif bir seçenek olarak düşünülmeli. Vintage küvetler tasarım açısından bakılacak olursa zaten banyonun tüm havasını değiştirecek bir etkiye sahipler çünkü odak noktası parçalar. Yani banyoya girdiğimizde ilk dikkatimizi çeken ve göze hitap eden şey küvet olacaktır.

Ayaklı küvetler banyoda bir çok farklı etki yaratabilir, minimal yada gösterişli bir banyo görünümü bu dekoratif küvet modelleri ile son derece basit elde edilebiliyor. Burada banyonun tarzı ve tarzı tamamlayacak diğer etkenler önemlidir. Banyo dekorasyonu için seçtiğiniz aynadan tutun da banyo dolabınıza kadar herşey banyo dekorasyonunun bir parçasıdır. Basit bir örnek verecek olursak country tarzı sıcak ve samimi bir banyo dekorasyonu istiyorsunuz,  küvet seçimi bu anlamda renkli yada düz beyaz olabilir bunun bir önemi yok, önemli olan ortamın diğer bölümlerinde bu tarzı destekleyecek renk ve dokular kullanmak.

İlginizi Çekebilir : Siyah Küvetler ile Stil Sahibi Banyo Dekorasyonu

Country örneğini verdiğimiz için ayrıntılarla devam edecek olursak, banyo içinde pastel renklere, çiçek desenlerine, tül perdelere yada ferforje aksesuarlara yer vererek istenilen country ruhunu banyoda başarılı şekilde vurgulayabilirsiniz.

Bu örnek diğer banyo tarzları içinde geçerli, banyoya rustik detaylar katmak istiyorsanız banyoda ahşap tasarımlara öncelik vermelisiniz. Önceki yazılarımızda bahsettiğimiz Ahşap Tutkunları İçin Harika Banyo Dekorasyonları size ilham verebilir. Konuyu fazla uzatmadan sizin için seçtiğimiz ve birbirinden farklı tarzlara sahip banyolara şık ve estetik bir hava katan 18 Dekoratif Ayaklı Vintage Küvet modeli ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

[galeri]