Yaratıcı Tasarımlar : Dekoratif Metal Perdeler

Yenilikçi ve modern tasarımlardan hoşlananlar için bugün yazımızda İspanyol KriskaDECOR firmasının birbirinden estetik ve yenilikçi metal perde modelleri ve firmanın birbirinden özel koleksiyonlarından bahsetmek istedik sizlere. KriskaDECOR firması hem iç hemde dış mekanlar için kullanılabilen ve her biri farklı konsepte sahip çok özel yenilikçi bir tasarıma imza attı, metal perdeler.. Metal perdeler iç ve dış mekanlara yaratıcı ve estetik bir konsept eklemek adına oldukça oldukça başarılı bir tasarım, ayrıca dünya genelinde büyük bir ilgi ile karşılandı diyebiliriz. İster ev ister ofis dekorasyonuna başlayalım, herşeyi gözden geçirsek dahi perdeler her zaman kararsız kaldığımız hususlar oluyor. Bu yüzden bu yazımızı perde tavsiyesi niteliğinde ele aldık.

Perde Tavsiyesi

Metal perde
Metal perde

Peki bu perdelerin özelliği nedir, merak edenler için metal perdelerin tasarımcısı dünyaca ünlü Claire Davies tasarımlarına konu içinde yer vereceğiz, tasarımların özelliklerinden kısaca bahsedelim. Metal perde adının verilmesi tasarımların zincirlerden tasarlanmasından dolayı, yani zincir perde olarak isimlendirilebilir. Zincir perdeler her iklim koşuluna dayanıklı, kolay temizlenebilme özelliğine sahip, aynı zamanda oldukça hafif tasarımlar. Uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanıma uygun olarak tasarlanmış olan zincir perdeler aynı zamanda geri dönüştürülebilir çevreci yaklaşımı ile oldukça dikkat çekici. Dekoratif perde aradığımız bu günlerde bu dikkat çekici ürünler bizim için tercih sebebi oluyor.

Metal tasarımların ağırlığı yaklaşık 3 kg ve mekana göre farklı ebatlarda ve istenilen özelliğe uygun şekilde tasarlanabiliyor. Zincir perdeler anotlanmış alüminyum mesh isimli çok yönlü bir metal tekstil malzemesi, yine isteğe göre şablon, logo yada figüratif baskılar uygulanabiliyor olması bu dekoratif tasarımların hem iç hemde dış mekanlarda kullanımını oldukça kolaylaştırıyor. Her ne kadar ilk aşamada ağırmış gibi görünse de, sıradan bir fon perde, güneşlik ve hatta stor perde bile bu ağırlıklara yakın diyebiliriz. Yani isminde geçen metal perde sizi yanıltmasın.

Ünlü tasarımcı Claire Davies zincir perde tasarımları için 4 farklı özel koleksiyon hazırlamış, farklı tarzlara ve seçeneklere sahip  estetik koleksiyonlar toplamda 35 farklı modelden oluşuyor. Koleksiyonlar klasik, country, gypsette ve luxury şeklinde birbirinden farklı doku ve unsurlara sahipler.

Klasik koleksiyonda geçmişe olan özlemin nostaljik detayların ne çıkarıldığını görebiliyoruz, Gypsette ise özgürlüğüne düşkün ve gezmeyi seyahat etmeyi sevenler için çok özel modellere sahip. Luxury koleksiyonu ise yüksek kalite renksiz modelleri görüyoruz, bu koleksiyon özellikle modern mimari sevenlere hitap ediyor diyebiliriz. Son olarak Country koleksiyonu doğal ve sıcaklığı yansıtan ve country tarzını benimseyen ve sevenler için çok özel modellerden oluşuyor.

Zincir perdeler hangi yaşam alanları için uygun ve kullanılabiliyor sorusu hemen akla gelecektir, bu estetik tasarımlar hem iç hemde dış ortamlar için kullanıma uygun olarak dizayn edilmiş. İç mekanlarda göz kamaştıran çarpıcı bir etki bırakıyor , duvarlara rahatça uygulanabiliyor olması tüm yaşam alanlarında rahatça kullanılabilir anlamına geliyor.

Zincir perdeler dış mekanlarda özellikle sınırların çizilmesi ve bölgelere ayırmak için estetik ve dekoratif çözümler sunuyor. İsteğe göre logo ve figüratif baskıların rahatça uygulanabildiği zincir perde modelleri daha çok iç mekanlarda, luxury koleksiyonunda yer alan yüksek kalite renksiz modeller ise bölge sınırlamaması için dış mekanlarda tercih ediliyor. Galerimizde ünlü tasarımcı Claire Davies imzası taşıyan dekoratif zincir perdeleri inceleyebilir, dilerseniz KriskaDECOR firmasının web sitesini inceleyerek detaylar ve modeller hakkında geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.

Daha fazla model için perde tavsiyesi niteliğindeki perde modelleri fotoğraf galerimizi ziyaret etmeyi unutmayınız.

[galeri]