YATAK ODAMI NASIL SÜSLEYEBİLİRİM?

YATAK ODAMI NASIL SÜSLEYEBİLİRİM?

Yatak Odamı Nasıl Süsleyebilirim? Eşya, renk ve aksesuar seçimi yaparken nelere dikkat etmem gerekir? Yatak odası evimizin özen göstermemiz gereken en önemli odalarından biri. Özellikle yatak odalarını dekora ederken kişisel beklentilerimizi dikkate almamız daha doğru olacaktır. Bu nedenle yatak odası kendinizi iyi hissettirecek şekilde düzenlenmeli ve göz yormayan süs objeleri kullanılmalıdır.
Bu yazımızda “yatak odamı nasıl süsleyebilirim”, diye merak eden takipçilerimiz için özen gösterilmesi gereken bazı önemli noktaları sıralamaya çalışacağız. Birbirinden renkli ve ferah oda dekorasyonları oluşturmak için aşağıda vereceğimiz ipuçlarına göz atmak isteyebilirsiniz.

Yatak Odaları Size Özeldir

Yatak odası evin diğer odalarından farklı olarak daha kişisel bir yaşam alanıdır. Burada sizin ve eşinizin beğenisine uygun seçimler yapmanız çok daha doğru olacaktır. Yatak odalarında aşırıya kaçmadan kullanılacak aksesuarlar seçmeniz şık bir mekan yaratmanız bakımından önemlidir. Renk uyumu yakalamak da dikkat edilmesi gerekilen önemli bir konudur. Eğer yatak odanızda ferahlık istiyorsanız aydınlık gösterecek boyalar ve bu renkleri tamamlayacak koyu ya da pastel eşyalar istenilen kontrastı sağlamada sizlere yardımcı olacaktır.

Boya Seçimi

Yatak odaları diğer odalara göre daha kişisel olduğu için dekorasyon oluşturmaya duvar boylarını seçerek başlayabilirsiniz. Sizin ve eşinizin sevdiği renkler arasından seçim yaparak genel bir duvar boyası oluşturabilir ve tavan boyasını da uyumlu bir renkle tamamlayabilirsiniz. Renk seçimi yaparken kendinizi daha huzurlu hissedeceğiniz renklere yönelmeniz yararlı olacaktır. Yatak odalarının en önemli işlevlerinden biri kişiyi dinlendirmesi ve rahat hissettirmesidir.

Duvarlar İçin Süsleme Seçimi

Söz konusu yatak odası olduğunda duvar süslemesi açısından pek çok seçeneğiniz olacaktır. Önemli olan dekorasyonun size hissettireceği duygudur. Aydınlık odalarda duvarlara monte edilebilen küçük çerçeve aynalar ve onları tamamlayan küçük tablolar oldukça işe yarayabilir. Duvarları daha sade süsleyerek ferahlığı yakalama şansı bulabilirsiniz.

Yatak odası süsleri içinde duvarlara monte edilen küçük aydınlatmalar da oldukça şık bir görünüm sağlayacaktır. Eğer vazo veya küçük dolaplar gibi farklı aksesuarlar seçecekseniz, duvarları fazla doldurmayacak tamamlayıcı süsler seçmeniz yeterli olur. Çok eşyanın yer almayacağı yatak odaları için modern duvar rafları kullanabilir ve üzerine birkaç süs eşyası yerleştirebilirsiniz.

Gün ışığı yeterli olan odalarda bakımı kolay vazo ve çiçekler seçmeniz, yine sizin keyfinize bağlı olan seçeneklerden biridir. Natürel bir oda için duvar süslerinizi doğal bitki veya deniz kabuğu gibi süslemelerden seçebilir, bunlarla vazolarınızı uyumlu renklerle birleştirebilirsiniz.
Yatak odamı nasıl süsleyebilirim, sorusuna kısaca yanıt vermeye çalıştık. Yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.