Yatak Odası Asma Yatak Dekorasyonu 2020

Yatak odanız için hem konforlu hemde dekoratif bir tarza sahip yaratıcı fikirler arıyorsanız asma yatak tasarımları size ilham verecektir. Dekorasyonda farklılık yaratabileceğiniz aynı zamanda görsel açıdan son derece estetik bir görünüme sahip asma yatak dekorasyon fikirleri ile uyku saatleri artık daha eğlenceli ve rahat bir hale geliyor. Tavandan çeşitli halat yada zincirler ile asılı olan yataklar, bahçe ve veranda için el yapımı eski koltuk ve geniş sandalyelerin salıncak fikrinden ortaya çıkmış bir stil diyebiliriz. Bildiğiniz gibi eski koltuk ve kanepelerde aynı şekilde bahçe ve verandalarda çok estetik aynı zamanda rahat ve sıcak ortamlar yaratıyorlar. Asma yatak dekorasyonu 2020 yılında da favori tasarımlar arasında yer alıyor.

Asma yatak dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu için yaratıcı dekorasyon fikirleri arasında yer alan asma yatak dekorasyonu için herhangi extra bir alan yada pahalı malzemelere gerek yok. Estetik görünümü kadar rahatlığı ile ön plana çıkan asma yatak dekorasyonu için ihtiyacınız olan sadece biraz el becerisi. Salıncakta sallanmak büyük küçük herkesin sevdiği bir fiildir. İnsan salıncakta hafif hafif sallanırken çok güzel uykusu gelir. Tasarımcılar işte bu muhteşem ikiliyi birleştirmişler ve asma yatağı üretmişler. Sallanan modelerinde hafiften sallanırken uyumanın keyfine vardığınızda kalkmak istemeyeceksiniz.

Eğer eğer bu tarz işlere eliniz yatkın ise ister yatak odanızda, ister çocuk odanızda hem şık hem de eğlenceli bir yatak dekorasyonu elde edebilirsiniz. Galerimizde sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz en güzel ve şık el yapımı asma yatak dekorasyon örnekleri hazırladık. Modelleri incelediğiniz zaman yapımının çokta zor olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Yatak odası asma yatak yapımı için öncelikle zincir mi yoksa kalın halatlar mı tercih edeceksiniz bunu belirlemelisiniz.

Asma yatak dekorasyonu

Ahşap detayların ön plana çıktığı yatak odası dekorasyonu için kalın halatlar daha sıcak ve uyumlu bir tarz için kullanılabilir. Daha çok loft yada endüstriyel dekorasyon tarzları için kalın zincirler daha orjinal ve uyumlu bir tarz için kullanılabilir. Eğer asma yatağı siz yapacaksanız öncelikle yatağın yerden yüksekliği ve tavana monte edilecek olan çengel ve benzeri malzemelerin hizası iyi ayarlanmalıdır. Asma yatak dekorasyonu farklı konseptlerde karşımıza çıkıyor.

Asma Yatak Tasarımları

İlk olarak endüstriyel tasarımcılar tarafından tasarlanmış olan asma yataklarınızı sizler kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Biraz hayal biraz bilgi ve malzeme olduktan sonra yatak odanızı bambaşka bir yere çevirebilirsiniz. Sallanarak uyumaktan haz edenler yatağı serbest bırakırlar. Yerden çok yüksek olmayan bu yataklar halatlar veya demir zincirlerle tavana bağlanır. Tavana yerleştirilen özel aparatlara takıldığından son derece güvenlidir. Doğal olmasını isteyenler halatı tercih edeler. Biraz daha modern tasarımla harmanlamak isteyenler ise zincir veya demir halat kullanır. Hatta biraz ışıltıyı seviyorsanız halatlara led ışıklar döşeyebilirsiniz. Led ışıklı asma yatak odanızı oldukça farklı gösterecektir.

Asma yatak dekorasyonu

Yatağının sallanmasını istemeyenler yatağına havada duruyor imajı verebilir. Bunu iki şekilde sağlayabilirsiniz. Yatağın altında görünmeyen yerlere koyacağınız piramit ayaklarla sağlayabilirsiniz. Diğer yöntem ise yatağın bir kenarını duvara sabitleyip altına dengeyi sağlayacak görünmeyen ayak koyarak gerçekleştirebilirsiniz. Aslında sallanmayanlar sadece görüntü olarak asma yatak havası verir. Kullanım açısından sıradan yataktan farkı olmayacaktır.

Evine dağ evi veya orman evi havası vermek isteyenlere tavsiyemiz ahşap görünümü kapatmamanızdır. Ahşabın doğallığını kocaman kalın halatlarla birleştirdiğinizde harika bir doğallık ortaya çıkacaktır. Yazımızda Asma yatak dekorasyonu konusunda pek çok ayrıntılara değindik.

Asma Yatak Modelleri

Eğer asma yatak almak gibi bir fikriniz varsa hemen söyleyeyim,o iş o kadar kolay değil.Sallanmalı mı istersiniz, sabit mi?Urgandan,demirli,duvara monteli hangisi? Karar verebildiniz mi?Bana soracak olursanız ayaklarım yere bassın isterim ama sizin için bakalım neler varmış.Öncelikle sallanmak istiyorsanız size direkt olarak urgandan  asma yataklara bakmanızı tavsiye ederim. Dekorasyon için şıklığının yanında sallanmakta keyifli görünüyor.Ben sallanmak istemiyorum ama tavanada asılı durmak istiyorum diyorsanız demirli asma yataklara bakabilirsiniz.Ben sadece asma yatak istiyorum diyorsanız o zaman duvara monteli modellerde sizin için.

Asma Yatak Modelleri

Adlarına yansımasada tek,çift kişilik ,yuvarlak,kare,dikdörtgen bir çok asma yatak şekli vardır. Dekorasyonunuza en uygunu sizin olsun.

[galeri]