Yatak Odası Dolap Modelleri

Gardıroplar, yatak odamızda en çok kullandığımız ve yatak odamızın en gösterişli ev eşyalarındandır.  Dekorasyon anlamında hem şıklığın ön planda olan hem de kullanım açısından rahatlığı amaç edinen gardırop modellerini tercih etmelisiniz. Yatak odanızın tarzına göre ve eşyalarınızın çokluğuna göre fonksiyonlu bir gardırop edinebilirsiniz.

Yatak odanız eğer ufak ise kapaklı bir gardırop yerine, sürgü kapaklı gardırop modellerini tercih edebilirsiniz. Kıyafetlerinizde üst grubunuz fazla ise, daha çok rafı ve askılık bölümü olan gardıropları tercih edebilirsiniz. Ayrıca yatak odanız çok ışık almıyorsa ledli olan gardırop modelleri de ihtiyacınıza yönelik üretilmiştir. Temizlik konusunda titizseniz ayaklı gardıroplar da temizlik açısından size oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır.

Yatak Odası Dolap Tasarımları 20202

Yatak odanızı dekore ederken size uyku konforu sağlamasına dikkat etmelisiniz. Derin ve rahat bir uyku için ise, gün ışığını çok içeriye almamalı ve gelen gün ışığını yansıtabilecek açık renklerde bir yatak odası dekorasyonu olmamalıdır. Ayrıca uykuya dalmanızı engelleyebilecek dikkat çekici aksesuar ve renklerden de uzak durmalısınız. Ancak kasvetli bir görüntüye neden olabilecek koyulukta bir dekorasyon da olmamalıdır.

Genellikle modern dekorasyon tarzında dizayn edilen yatak odalarında lacivert, kahverengi, ceviz rengi ya da antrasit renkler tercih edilir. Ancak bütün bu saydığımız renklerin hepsi bir arada kullanılmamalıdır. Mutlaka nötrleyecek renklerle kullanılarak renkler arası geçiş sabitlenmelidir. Örneğin beyaz renkte mobilyalarınızla koyu renkleri kullanabilir ya da gri gibi nötr renklerle hareketli bir renk geçişi yapabilirsiniz.

Yatak Odası Dolap Tasarımları

Yatak odası dekorasyon tarzına göre oldukça çeşitli dolap modelleri bulunmaktadır. Hemen hemen her renkte yatak odası dolap modeli bulabileceğiniz gibi her tarza uygun yatak odası dolap modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller arasından da yatak odası

İstikbal Sürgülü Gardırop Modelleri

İstikbal yatak odası takımları hem şık hem de kullanışlı olması sebebiyle dikkat çekiyor. Neredeyse her sezon çıkardığı farklı kampanyaları ile de alıcılara ekonomik imkanlar sunuyor. İstikbal yatak odası takımlarını takım olarak alabileceğiniz gibi parça parça alarak da kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Peşin ve taksitli olarak değişen fiyatlarıyla da size farklı fiyat seçenekleri sunmaktadır.

Ev dekorasyonunda, yatak odaları kişiye özel olması bakımından yaratıcı tasarımlara ev sahibi yapmaktadır. Gardıroplar da evin diğer mobilyaları gibi farklı tarz ve modellerde üretilmektedir. Aynalı ya da aynasız modelleri olduğu gibi, kapaklı, kapaksız veya sürgü kapılı modelleri de vardır. Ayrıca istediğiniz renkte gardırop alabileceğiniz gibi yatak odası duvar ölçülerinize göre kendiniz de dilediğiniz tarzda yaptırabilirsiniz.

2020 Yatak Odası Dolap Tasarım

Sürgü kapaklı gardıroplar alan darlığı olan evlerde rahatlıkla tercih edileceği gibi, modern görüntüsü ile de modern tarzı yansıtan evlerde kullanılabilir. Ahşap renklerinin yanında farklı renkleri ile de aksesuarlarınızla uyum sağlayan gardıroplar duvar renklerinizle de bir bütünü oluşturmalıdır. Sürgü kapaklı gardırop modelleri genellikle aynalı olmakla beraber aynasız ya da siyah cam şeklinde modellerini de bulabilirsiniz.

Yatak odası dolap modelleri arasında kapaklı, sürgülü ya da açık modeller bulunmaktadır. Raflı, askılı ve çekmeceli bölümleri olan bu dolaplar hemen hemen her renk ile üretilmekte olup genellikle de ahşap renk tonları tercih edilmektedir. Son zamanlardaki moda tutkusu ile beraber yatak odalarındaki dolap modellerinde de açık kapaksız modeller ve işlevsel fonksiyonlara sahip dolap modelleri tercih edilmektedir. Bu dolap modellerini ölçülü şekilde yaptırabileceğiniz gibi, istediğiniz fonksiyonlara sahip dolap modelleri arasından kombinasyonlarını da kendinizin seçebileceği hazır dolaplar da üretilmektedir.

Yatak odası dolap modelleri son zamanlarda oldukça fonksiyonel şekilde üretilmektedir. Bu dolap modelleri arasında aydınlatmalı, iç bölümü aydınlatmalı ve aksesuar bölmesine sahip dolap modelleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda pantolon ya da etek askı bölümü ile ceket gibi dış giyim askı bölümleri de bu tarzdaki dolaplarda birbirinden ayrılmaktadır. Kapaklı dolaplarda da kapak bölümü içerisinde de çekmecelerin olduğu dolap modelleri son zamanlarda oldukça fazla talep gören dolap modelleri arasında bulunmaktadır.

Yatak Odası Dolap Tasarım 2020

Yatak odalarında kullanılan dolap modellerinde gerek sürgü kapaklı olsun gerek kapaklı olsun kapak bölümlerine yerleştirilen boy aynaları ile yatak odasına ayna alma derdinden kurtulmuş olup yine fazladan kullanılabilecek alan da açılmış olmaktadır.

Yüklük Dolap Modelleri

Dolaplar, hem dekorasyonda hem de günlük kullanımda en çok işimize yarayan ev eşyalarından biridir. Depolama amacıyla kullanılan dolaplar, hem evin tarzının bütünlüğünü korumalı hem de kullanım yönünden rahat olmalıdır. Birbirinden farklı, çeşitli fonksiyonlara sahip yüzlerce dolap modeli üretilmektedir. Sürgü kapaklı, normal kapaklı ya da açık olan dolaplar olduğu gibi; ahşap görünümlü rustik tarzdaki mobilyalardan modern çizgide üretilenlere kadar pek çok farklı modelde dolap bulabilirsiniz.

Dolapların kullanışlı olması, depolama alanının fazla olması size büyük bir kolaylık sağlar. Bunun için eğer ufak tefek eşyalarınızı koymak istiyorsanız, fazla ve geniş çekmeceleri olan bir dolap tercih edebilirsiniz. Ya da kaldırmak istediğiniz eşyaların ebatları büyükse raflı dolapları tercih edebilirsiniz. Raflı dolapların raflarının istenildiğinde çıkartılabiliyor olması size daha fazla kullanım rahatlığı sağlar.

Yatak Odası Dolap Tasarım

Yüklük dolap modelleri oldukça fazla alternatif sunak ile beraber genellikle yorgan, yastık gibi büyük ebatlara sahip ve ev içerisinde fazla yer kaplayan ev eşyalarını saklamak için bir depolama alanı imkanı sunmaktadır. Yüklük dolapları genellikle kapaklı ya da sürgü kapaklı olmak ile beraber geniş raf bölmelerine de sahiptir. Evde kullanılmayan ve fazla olan yorgan, yastık, nevresim gibi temiz ve hijyenik alanlarda saklanması uygun olan bu eşyaları depolamamıza ve görüntü açısından da gözle görülür yerlerde bulunmamasına yardımcı olmaktadır.

Genç Odası Dolap Modelleri

Dekorasyon günümüzde kendini ifade etme biçimi olarak görülmekte ve dolayısıyla çok fazla önemsenmektedir. Günden güne değişen dekorasyon algısı ile beraber farklı tarzlar ortaya çıkmakta ve dekoratif ürünler gün geçtikçe kendini yenilemektedir. Bunun ile beraber herkes kendi tarzını kendisi ifade etmek için birbirinden farklı ürünleri evlerine ya da iş yerlerine taşımakta ve bulundukları ortamda çarpıcı, dikkat çekici ve gösterişli bir hava yakalamayı amaç edinmektedir.

Genç odaları belki de evin en yaratıcı dekorasyonlarına sahip alanlardır. Bu nedenle de genç odası içerisinde bulunan dolaplar farklı tasarım ve özelliklere de sahiptir. Örneğin ranzalı yatak bölümlerinin üst tarafları yatak olur iken alt bölümleri gardırop ya da çalışma alanı olarak tasarlanabilmektedir. Gençlerin yaratıcılık ve istek düzeyleri oldukça fazla olduğu için mobilya üretici firmalar da gençlerin bu taleplerini karşılayabilecek ve dikkatlerini çekecek mobilya ve dolaplar üretmektedirler.

Gardırop Modelleri ve Fiyatları

Gardırop modelleri işlevsel fonksiyonel özellikleri, ölçü ve boyutları, kullanılan malzeme kalitesi ve markasına göre fiyat olarak aralarında farklılıklar bulunmaktadır. Bu fiyat farklılıklarına göre cebinize ve bütçenize uygun gardırop modelini rahatlıkla almanız mümkündür.

Yatak odası mobilya üreticileri oldukça fazla olmak ile beraber yine bilinirlik düzeyleri yüksek markalar da gardırop modellerini malzeme kalitesi ve ürün büyüklüğüne göre fiyatlandırmaktadır. Aynı zamanda bu markalar belirli dönemlerde uyguladıkları fiyat indirimleri ve kampanyalar ile sadece yatak odası için gardıroplarda müşterilerine avantaj sağlamak ile kalmayıp bir çok ev mobilyasında da avantajlı fırsatlar sunmaktadırlar.